mnie nie widać! yay!

niedziela, 13 maja 2018

Toaletowe Aktualności CCCLIII

Toaletowa Pianka!

W Equestrii ruszył wielki program zachęcający kucyki do korzystania z toalet, zamiast ciągłego „użyźniania” okolicznych parków, chodników (jak można użyźnić chodnik?), ulic i ogólnie każdej przestrzeni w której żyją kucyki. I choć Raritaśma jak zwykle przesadziła z efektownością, to jednak  w przebraniu rolki papieru toaletowego wygląda niesamowicie uroczo. A nie tylko ona brała w tym udział. W wielkiej toaletowej paradzie w Canterlocie wzięły udział także:

– Flutterszalet – bo każdy kucyk chętnie skorzysta z dobrej publicznej toalety! 

– Sedes Sparkle – bo „dzban” powinien aż iskrzyć czystością!

– Spłuczka Dash – bo ma działać z siłą tęczy i napełniać się w 10 sekund!

– Przepychaczka Diana Pie – bo buława przepychu jest konieczna jak impreza!

– Domestosjack – bo szczerze zabija wszystkie bakterie!

Nawet księżniczka Luna wzięła udział w tym projekcie, czego skutkiem są bardzo „klopaśne” (wiecie, KLOPaśne, badum tss) sny w których wszyscy śnili o nowych toaletach. Na dowód mamy komentarz tygodnia: 
Poświęcenie dzielnej Twilight Sparkle, która w poszukiwaniu idealnego dzbana przemierzyła Equestrię wzdłuż i wszerz, stała się inspiracją dla setek tysięcy kucyków. I wszyscy nagle zapragnęli mieć w domach prawdziwą toaletę! Nawet miejski zegar, zamiast wybijać godziny zwyczajowym dźwiękiem dzwonów, zaczął nadawać odgłos spuszczanej wody. Dwanaście razy w samo południe! I wszyscy żyli długo i szczęśliwie, a Rarity zamiast ubrań projektowała nowe rodzaje papieru toaletowego, jojcząc okrutnie, że wszystko co robi jest do plota. No, ale jak mawiał pewien kucyk: Pieniądze nie śmierdzą. Rarity więc jojczyła już tylko dla zasady, ciesząc mordkę że ojej, widząc w jakim tempie zapełnia się jej skarbiec. 

Ankieta:EQUESTRIA GIRLS: The Parody Series

Wspominany na FGE w 2016 roku projekt nadal żyje! Autor (Pedant Czepialski) zamierza pokazać więcej pod koniec tego roku. Nie pamiętacie? Tutaj macie link do wpisu z 2016 roku, gdzie po raz pierwszy usłyszeliśmy o tym projekcie: LINK
Warsztaty pisarskie!

W dniach 18 i 19 maja o godzinie 20:00 na discordowym serwerze Klubu Konesera Polskiego Fanfika odbędą się "Warsztaty pisarskie dla początkujących: to tytuł roboczy!" - Uczestnicy warsztatów będą mogli liczyć na porady od bardziej doświadczonych pisarzy, zarówno jeżeli chodzi o podstawy, np. obsługa Google Docs, tworzenie półpauz czy pisanie dialogów, jak i o bardziej skomplikowane rzeczy. Każdy, kto chce podszkolić pisarskie rzemiosło jest mile widziany. Zapraszamy! Link do Discorda poniżej:


Komiks My Little Pony: Friendship is Magic – seria główna #66. 

Tym razem przenosimy się do Applewood, gdzie kręci się film na podstawie pamiętnika, który wydała Twilight Sparkle, a który to sprawił tak wiele zamieszania, że aż musiały zaśpiewać piosenkę jakie to one mają wady i w ogóle. Czarno widzę ten film...

ŹródłoPluszaki:Obowiązkowa paczka pluszaków. Niedzielne bez pluszaków to jak Luna bez owsa. Niby można, ale tak jakoś nie wypada.


Silna, niezależna klacz!

Widzicie? Tak bez owsa! I nawet kałuży nie ma!Zły gotyk boli całe życie!
I odrobina figurek (i nie tylko):

Luna w kałuży! Wprawdzie nie ma owsa, ale przynajmniej nie umrze z pragnienia.


A teraz przyznać się: Która z was to Chrysalis?


Filmiki sztuk dwa:


Wielki i zły Sombra! Skisłem xD

Statkowanie:


Komiks:

Zostaniesz księżniczką życia! #pozdro_dla_kumatych

10 komentarzy:

 1. Kopycio :) Spoko aktualności ta spłuczka dash i pozostałe nazwy związane z toaletami XDDD a pozatym fajne pluszaki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Akurat wczoraj oglądałam The ciute re-mark

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety mój mózg przerabia słowo klopaśne na clopaśne, dalej dokończcie sami. Jeśli ma ktoś radę co zrobić to z chęcią usłyszę(przeczytam).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam Derpibooru i odpowiednie filt... znaczy też mam ten problem (tak, na pewno)

   Usuń
 4. Toaletowe Aktualności CCCLIII - aż przypomniał mi się fanfik "Wróg którego nie mogłam powstrzymać" ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tematyka aktualności idealnie oddaje kierunek w jakim zmierza blog :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W kierunku poprawy warunków sanitarnych i higieny osobistej? To chyba dobrze.

   Usuń
  2. No dokładnie o to mi chodzi!
   Blog propaguje odpowiednie zachowania higieniczno-sanitarne. To się szanuje :D

   Usuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!