Niedzielne Aktualności CCLXIX 2.0

Witajcie w nowej, lepszej wersji Niedzielnych Aktualności, które tym razem tworzy dla was Rarity. Niestety wcześniej musiałam przerwać Meremu pisanie, czego ślady są zresztą widoczne w treści poprzedniego posta. No cóż, nie każdy zamach udaje się przeprowadzić bezkrwawo.

Pozwólcie, że zacznę te Aktualności tradycyjnie. Pierwsza sprawa – Podsumowanie Tygodnia, czyli najważniejsze newsy, które w ciągu ostatnich siedmiu dni zostały opublikowane na blogu:

1. Pojawił się pierwszy rozdział komiksu promującego serię zabawek Guardians of Harmony. Premiera całości w wersji cyfrowej będzie miała miejsce pierwszego grudnia, natomiast wydanie papierowej książki planowane jest na luty przyszłego roku.

2. Gameloft wypuścił aktualizację gry My Little Pony, dzięki której gracze mają możliwość odwiedzenia Crystal Empire.

3. Mere ogłosił konkurs, w którym nagrodą są polskie wydania komiksów od IDW. By je wygrać, należy narysować skucykowaną scenę historyczną. Powodzenia!

4. Okazało się, że na finał sezonu nie będziemy musieli czekać aż do 22. października, ponieważ odcinki on numerach 23 – 26 zostaną wyemitowane już w przyszłym tygodniu na  brytyjskim kanale Tiny Pop.

5. W sobotę natomiast miała miejsce oficjalna premiera anglojęzycznej wersji Equestria Girls: Legend of Everfree. No cóż, podobno lepiej późno, niż wcale…

Newsy, które nie pojawiły się na blogu:

Pozostając w tematyce EG, parę dni temu na oficjalnym kanale
Hasbro na YouTube pojawił się soundtrack z filmu.
Oczywiście można go też kupić na Amazonie, iTunes oraz Google Play.


A gdyby ktoś się zastanawiał, kto dubbingował partie wokalne Gloriosy Daisy, okazuje się, że był to nie kto inny, a Kelly Metzger – aktorka  podkładająca w serialu głos Spitfire. Zaczynam czekać na piosenkę Wonderbolts!Pamiętacie może wydane w zeszłym roku A Pony Kind of Christmas? Otóż okazuje się, że tym razem do zbioru postanowiono dodać pięć piosenek z odcinka Hearth's Warming Tail oraz wydać go w wersji CD, której premiera już w najbliższy piątek.


W ramach ciekawostki: 11. listopada w Dżakarcie rozpocznie się trasa My Little Pony Musical. Jest on oparty na filmie Equestria Girls: Rainbow Rocks. Prócz Indonezji, będzie można go zobaczyć w stolicy Filipin, Tajlandii oraz w Singapurze.


W ostatnich dniach pojawiły się dwie nowe reklamy figurek: z serii Guardians of Harmony:oraz z kolekcji Nightmare Night. Ta Luna wygląda naprawdę nieźle!
A jeśli chodzi o GoH, dwa dni temu na Amazonie pojawiła się możliwość zakupu Spike'a oraz Cheese Sandwicha. Kosztują odpowiednio 39.99$ i 29.99$.


W środę natomiast miała premiera 46. komiksu z serii głównej od IDW, w którym to Mayor Mare będzie musiała zmierzyć się w wyborach z ojcem Diamond Tiary, Filthy Richem. Kto wygra? Kto odejdzie pokonany? Tego nie dowiemy się z komiksu, ponieważ jest to dopiero część pierwsza z dwóch zapowiedzianych. Komiks oczywiście można nabyć drogą kupna, na przykład na Amazonie i Google Play.


Wracając natomiast do tematu gier, istnieje aplikacja My Little Pony: Harmony Quest, w której dzięki rozwiązywaniu zadań odnajdujemy Elementy Harmonii, ukryte przez złą Chrysalis.Jeśli jesteście znudzeni, może macie ochotę przeczytać krótki artykuł o Bonnie Zacherle, kobiecie, która zaprojektowała pierwsze zabawki z serii My Little Pony (początkowo My Pretty Pony). Czemu akurat kucyki? Skąd te jakże radosne, a zarazem nienaturalne kolory? Wszystkiego dowiecie się stąd.

Pewnie nie wiecie, że w czasie Tygodnia Mody w Paryżu na wybiegach pojawiły się modelki w strojach inspirowanych My Little Pony. Wiosenna kolekcja, którą przedstawił publiczności Manish Arora została zdominowana przez kucyki, które towarzyszyły także wszystkim gościom jako figurki – prezenty od projektanta.


Wśród natłoku nowych informacji nie należy zapominać, że wczoraj pojawił się nowy odcinek. Jest to dobry moment, żeby wskrzesić tradycję ocen redakcji FGE, biorąc jednak pod uwagę mocno ograniczony zasięg kombinacji zaklęć......udało mi się zdobyć wyłącznie opinię Merego. Zobaczmy, co ma do powiedzenia:
Ocena odcinka 22 sezonu 6 My Little Pony: Friendship is Magic
“Pony Point of View” from Mere’s point of view. :v

Ponieważ Rarity “poprosiła” mnie o obejrzenie odcinka i dokonania jego oceny, nie mogło być inaczej, tylko musiałem to zrobić. Jak taki dobry Spike, który nawiasem mówiąc, w odcinku wypadł całkiem nieźle grając rolę cynicznego obserwatora wydarzeń.


[Źródło]

Odcinek opowiada o Rarity, Pinkie i Applejack, które postanowiły wybrać się na wycieczkę łodzią. Niestety podróż zakończyła się klęską, łódź została zatopiona, a bohaterki wracają do domu mokre i obrażone na siebie. Twilight, która czuje się w obowiązku pomóc przyjaciółkom, przepytuje je, co się wydarzyło i uzyskuje trzy różne punkty widzenia na temat wydarzeń na łodzi.

I chociaż z przyjemnością oglądałem, co trzy klacze myślą o sobie nawzajem i jak obwiniają się nawzajem o zatopienie łodzi, to tutaj zaczynają się niestety problemy. Twórcy mogli pokusić się o zaprojektowanie historii, której wydarzenia można rozumieć wieloznacznie i stąd wynikły różnice między klaczami. Niestety, wyglądało to tak, że Applejack, Rarity i Pinkie chyba były w trzech różnych miejscach, a szczegóły wymyślają na poczekaniu, próbując przekonać Twilight, że ich wersja jest prawdziwa. Każda z nich słyszała coś innego, widziała koleżankę zachowującą się (a nawet ubraną!) w inny sposób, czasem nawet w innym miejscu, niż była naprawdę.

Szczególnie zawiodła mnie tu AJ, która będąc uosobieniem szczerości, powinna opowiedzieć autentyczną historię. Niestety tak nie było. Rozumiem, czemu twórcy tak zrobili, ale nie ma to większego sensu z punktu widzenia charakteru klaczy.

Ostatecznie nie dowiadujemy się, jak to było naprawdę poza tym, że kanapka z ogórkiem, która w jakiś sposób wpadła do wody, przyciągnęła “potwora”, który sprawił, że łódź (nie mylić z miastem) zakończyła swój żywot. Być może nigdy się nie dowiemy, jakie kwestie dialogowe padły na pokładzie i czy faktycznie AJ zachowuje się jak emerytowany łowca narwali.

Trzeba jednak przyznać, że odcinek pokazał w fajny sposób, że każda z klaczy ma ciekawe wyobrażenie swoich koleżanek. To było zabawne i się udało. Dodatkowo Rarity zwróciła mi uwagę na strój… Rarity w wyobrażeniu Applejack. Oczywiste nawiązanie do Titanica, z czego najwyraźniej zdawała sobie sprawę sama zainteresowana:I tak, Rarity była w całym odcinku najlepsza. Pinkie Pie, która powinna być najbardziej barwna, po prostu nie istniała. A to wyczyn stojąc przy Applejack! 

Podsumowanie: Odcinek udany, ale nie zmienia to faktu, że zachowanie AJ, Rarity i Pinkie nie ma w nim sensu. Co więcej, ten odcinek byłby świetny w drugim albo trzecim sezonie. Ale po tylu latach wspólnej znajomości żyć w przekonaniu, że każda powiedziała coś, czego tak naprawdę nie powiedziała? Wstyd!

Jeśli chodzi natomiast o mój komentarz, to swój zachwyt wyrażę w postaci zestawienia dwóch małych obrazków:


Nawiązania do Titanicka to zdecydowanie to, czego temu serialowi brakowało.

Wiem, że teoretycznie Mere wstawił już dziś Komentarz Tygodnia, jest z nim tylko jeden problem: nie został on przez nikogo autoryzowany. Kim jest ten Mere Jump, żeby samemu wybierać KT?

Dlatego poprosiłam swojego tajnego współpracownika o inną, lepszą propozycję:


Chętnie odpowiem na zadane pytanie. Otóż na FGZ poszukiwaniem KT zajmuje się specjalnie oddelegowany do tego zadania współpracownik, a konkretnie Główny Narodowy Odkrywca Bajecznych Komentarzy (w skrócie GNOBK). Wybrany kandydat na KT zostaje starannie zapakowany i wysłany kurierem, by wkrótce trafić w moje ręce, które bezproblemowo umieszczają go w odpowiednim poście.
Obawiam się natomiast, że na FGE panuje jeszcze przestarzały system osobistego wybierania KT, w którym wiele zależy od szczęścia i pogody. Otóż admin poszukujący KT powinien na początku zwołać kolegów, którzy przyjeżdżają na swoich ulubionych kucykach, obowiązkowo odziani w czerwone marynarki. Na dźwięk trąbki wszyscy ruszają z kopyta, galopując przez pola, skacząc przez żywopłoty i tratując czytelników. Towarzyszy im sfora redaktorów, którzy dzięki niezawodnemu węchowi szybko lokalizują KT. Ten jednak nie zamierza się łatwo poddać, zaczyna więc uciekać, zmuszając adminów i redaktorów do jeszcze forsowniejszego biegu. Ostatecznie KT zostaje upolowany, a tryumfujący admin umieszcza go w Aktualnościach.
Choć właściwie to ja tu nie pracuję i coś mogło mi się pomylić.
 
Jeśli chodzi o Komiks Tygodnia, to ma on tym razem wymiar edukacyjny. Dzisiejszy temat: nauki polityczne.Pewnie czekacie z niecierpliwością na zbiór najbardziej uroczych i najlepiej uszytych pluszaków. Ale co byście powiedzieli na:


[zegarek kieszonkowy]

[naszyjnik]


[albo foremkę do ciastek?]

No dobrze, pluszaków też dziś nie zabraknie:
Powiecie może, że kopiuję tylko pomysły innych, wstawiając do Aktualności to, co wszyscy. A co powiecie na Gif Tygodnia?


Wracając natomiast do tradycji, może jakieś piosenki? Albo animacje? To może połączenie kucyków ze starym, dobrym Disneyem? Przed państwem największe hity naszego dzieciństwa, w roli głównej: Panna Rarity!
  
Wybór Shippingu Tygodnia to niezwykle odpowiedzialne zadanie, jednak myślę, że mu podołałam, znajdując przy okazji sposób, by wyrazić jakoś moje uwielbienie do musicali. Uwaga, uwaga, przed państwem Christine i Upiór. Upiór z opery oczywiście.


To byłoby chyba na tyle, jeśli chodzi o dzisiejsze Niedzielne Aktualności. A jeśli się zastanawiacie, co ja tu właściwie robię, cóż…

[…some mares just want to watch the world burn.]

Komentarze

 1. Czapka i czołg Cheese Sandwitcha coś mi przypomina ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ostatnia, ale też nie pierwsza :P

  OdpowiedzUsuń
 3. No i takie Niedzielne mi się podobają ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i takie komentarze mi się podobają ;D

   Usuń
  2. No i to mi się podoba ;D

   Usuń
  3. To i mnie też się podoba ;D

   Usuń
  4. Kopytko w góre dla takich niedzielnych!

   Usuń
  5. A takie nieogarnianie mi się nie podoba :\

   Usuń
  6. Dla mnie te niedzielne to najlepsze Niedzielne w historii FGE.
   Nawet Mere takichby nie zrobił.

   Usuń
 4. Rarity rarituje, ale aż miło popatrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślicie, że nauczycielka może się skapnąć, że w rozprawce o przyjaźni umieściłam teksty z listów do Celesti? Bo mi brakowało weny i jak przerobiłam parę piosenek by wyglądały mniej muzycznie to pojechałam po bandzie i teraz się boje że mnie pozwie jak zauważy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie oglądała serialu, a teksty z listów nie odbiegają od twojego stylu pisania to nie zauważy.

   Usuń
  2. Pozwać Cię raczej nie może ;). Wszystko tak naprawdę zależy od tego, czy twoja nauczycielka ma córkę, która ogląda serial. Ale znając życie to nawet jeśli, to nie powinna się skapnąć. Sam kiedyś na polskim użyłem porównanie rodem z serialu i poza uwagę, że takich porównań raczej nie powinno się stosować, nic nie było :)

   Usuń
 6. Bardzo prawilne Niedzielne, lepsze od poprzednich. Podoba mi się taka dobra zmiana. Trzeba jeszcze przepchnąć ustawę "Komentarz+", wydającą 500 zebrańskich remletów na co drugi komentarz tygodnia i będzie full wypas.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rarity przybywa, Rarity ratuje.
  Ale rozpis szeroki, aż chce się czytać, a najbardziej spodobał mi się gif tygodnia. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten gif to straszny staroć, ale dla Ciebie jako nowego fana jak znalazł ;)

   Usuń
 8. O Boże! My Little Pony X Hercules! To cudowne! Moje życie właśnie stało się lapsze! A pomyśl Rarity co by było jak by skrzyżować: My Little Pony X Hercules X Zootopia? To jeszcze cudowniejsze by było! Jeśli to prawda że na FGZ następne wyzwanie rysownicze to crossovery to ja już mam to co trzeba!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak podobno miało być, dowiemy się, gdy Anirak opublikuje wyniki pierwszej edycji. Ale zgadzam się co do Twojego pomysłu, the epicness has been tripled!

   Usuń
  2. Tak tak, następny temat to będą crossovery ;)

   Usuń
 9. "Oczywiście można go też kupić na Amazonie, iTunes oraz Google Play"

  Pfff!!! Można też ściągnąć na youtube-mp3.org XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki dopisek byłby mało profesjonalny ;P Nie łudzę się, że ktoś skorzysta z podanych przeze mnie linków.

   Usuń
  2. A ja każdą płatną piosenkę nagrywam komputerem i konwertuje do mp3 :D

   Usuń
 10. Czy ktoś jeszcze zawsze kiedy widzi dziwne imię/nazwisko to próbuje poprzekładać literki?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!

Popularne posty