mnie nie widać! yay!

niedziela, 15 kwietnia 2018

Niedzielne Aktualności CCCXLIX (Aktualizacja)


Nazywam się Lyra i nie będziesz mnie pamiętał…

Bo mam taki mały wihajster, co robi „pik” i kasuje pamięć. I żodyn nie będzie pamiętał, że z nim rozmawiałam. Żodyn. Oczywiście oprócz księżniczki Celestii, której zdaje regularne raporty. Zresztą alicorny są odporne na wihajster.

– Agentko Background, raport proszę. – odezwała się Celestia. – Fajna bluza. Dostałaś od Rarity?

– To od Applejack, wasza wysokość – odpowiedziała Lyra, wyciągając dosyć pokaźną stertę kartek. – Oto raport z punktu LOLWUT3 znanej jako Redakcja FGE. 

– Możesz streścić? – zapytała Pani Dnia. 

– Nie dzieje się nic nadzwyczajnego. Kredke nadal ma fioła na punkcie przytulania się z waszą wysokością i wspólnego siorbania herbatki. Rarity woli czekoladę. Zresztą aktualnie jojczą okrutnie, zażerając się lodami. Kredke ma nawet sofę w słoneczka.

Celestia uniosła jedną brew.

– Zostali pokonani przez własnych stażystów. Szczegóły na stronie osiemnastej. 

– Dziękuję. Zapoznam się z raportem, tymczasem wracaj na posterunek. I ogarnij mi taką bluzę. Jest… spoko. 

Kiedy Lyra opuściła salę tronową, Celestia pociągnęła spory siorb z filiżanki i podniosła pierwszą z kartek. Na górze widniał wielki tytuł:

NIEDZIELNE AKTUALNOŚCI

Ciekawe... – mruknęła Celestia i zaczęła czytać.


Ankiety: 


Wynik niby łatwy do przewidzenia, jednak nie do końca. Wprawdzie zwyciężył gotyk, ale to drugie miejsce jest pewną niespodzianką. Hipster? Jaki tam z niej hipster. Nawet nie uprawia prawa i nie studiuje crossfitu. 

A jak podobał się odcinek?Komentarz Tygodnia:– Jak wygląda Rarity?
– Oczami

Kanada kontratakuje!


Znowu… Podobnie jak w przypadku sezonu siódmego, tak i teraz kanadyjska stacja telewizyjna Treehouse wyemituje odcinki „My Little Pony„. I ponownie ma zamiar zrobić to szybciej niż Discovery Family. Poniżej screen w wikipedii z „oryginalnymi” datami premier poszczególnych epizodów.


A tutaj, daty premier w kanadyjskiej telewizji. Począwszy od odcinka „The Parent Map” włącznie, to właśnie Treehouse będzie emitować epizody wcześniej. Pytanie tylko, czy utrzymają tempo na resztę sezonu, czy też skończy się jak w siódmym.

Jak widać powyżej, ostatnim odcinkiem, który zostanie wyemitowany równo z USA będzie „Horse Play” (oba tego samego dnia). Kolejne już należą do Kanadyjczyków. 

AKTUALIZACJA:

Z podesłanych nam informacji wynika, iż wcześniejszych premier nie będzie; dnia 28 kwietnia zostanie wyemitowany odcinek School Daze: LINK


Wieści z Twittera!

Bum tararara, Big Jim oszalał! Derpi nim jak szatan. Na swoim Twitterze, Big Jim, w odpowiedzi na wpisy innych osób, umieścił dwie dosyć ciekawe informacje. Pierwsza z nich dotyczy podmieńców:


Niektóre z podmieńców po swojej przemianie utraciły zdolność do latania! Ciekawa rzecz, choć pozostaje pytanie, czy w pełni zamierzona…

Kolejny wpis to prawdziwa bomba. W najnowszym z odcinków zobaczyliśmy kucyka, który wyglądał jak „samcza” wersja Wielkiej i Potężnej Trixie. Fandom błyskawicznie  zauważył (bo też chyba nawet Stevie Wonder by to zobaczył) podobieństwo oraz stwierdził, iż jest to jej (Trixie) ojciec. A co na to Big Jim?

„Pytanie brzmi: Czy on wie, że jest ojcem Trixie?”

A to ci śmieszek z niego… prawda?

A poniżej dosyć ciekawa kucykowa animacja, będąca podsumowaniem kilku rzeczy. Oczywiście, o ile podane liczny nie są wyjęte z pl… Wróć! Nie są kompletnie z d… OH COME ON!  Zaraz… ten… no… Nie są wstawione na zasadzie „miliard w środę, miliard w sobotę”. 


Pluszaki:


Pinkieśledź dotarł wreszcie do Polski. Na żywo robi niesamowite wrażenie. I zajmuje praktycznie całą tylna kanapę w samochodzie. Kawałek Kredke gratis :P


A tutaj „Pianka Życiowego Rozmiaru”. I też zajmuje całą kanapę. Chyba czas odstawić lody na bok. Ewentualnie przestać kupować 10 litrowe wiadra. W czymś takim to się farbę do ściany trzyma, a nie lody. 


Luna ma wyraźnie na coś ochotę? Może to jest owies… Może to woda z kałuży… A może zwyczajnie pragnie spuścić Kredkowi łomot za pisanie takich rzeczy. Tak. Zdecydowanie chce owsa. Smacznego, wasza wysokość!

Pluszakowy kurs pierwszej pomocy:

Jeżeli twój przyjaciel zasłabnie, najpierw boopnij go dwa razy, a potem podrap po brzuszku. Na pewno poczuje się lepiej i zaraz wstanie. Możesz go też potem pogłaskać.


Pluszakowy shipping tygodnia:


Boop!


Komiks:


ŻODYN!!!

14 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. pssst! Zdradzę sekret. Ja też nie jestem prawdziwym jeżem.

   Usuń
  2. I co jeszcze? Może zaraz powiesz, że nie jesteś z betonu?

   Usuń
  3. Vengir bo ja tak w sumie to common jestem ...

   Usuń
  4. Prawilne jeże nie są z betonu.

   Usuń
 2. Luna kce owsa! Dajta jej owsa!
  A mnie Flutterszprotkę :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Oglądam niedzielne w niedzielę?!
  Żodyn.

  OdpowiedzUsuń
 4. > Ewentualnie przestać kupować 10 litrowe wiadra.

  Żodyn nie napisze poprawnie. Żodyn.


  Te OC Kanady, a szczególnie ten listek klonu za uszkiem, zrobiło mi wieczór <3

  OdpowiedzUsuń
 5. *Ojciec Trixie więc prawie Trixie*
  Lepsze pytanie (albo przynajmniej równie dobre) czy Trixie wie ze to jej ojciec? (Pewnie nie :c)

  OdpowiedzUsuń
 6. :D Nawet ogon pod kopyta wykorzystały, szczwane bestie. Ciekawe w jakim wypadku ta pomoc, bo Starlight w pewnym momencie się chyba broni, a po drapaniu nagle traci przytomność. Jakby Bekonik specjalnie coś podrapała, żeby jej poszkodowana nie przeszkadzała. Ciekawe...

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!