mnie nie widać! yay!

niedziela, 10 września 2017

Niedzielne Aktualności CCCXVIII

Last Minute! Kredke Tour zaprasza na Wyspy Niedzielnych Aktualności!
Nie czekaj! Jedź już teraz! Zapewniamy moc atrakcji i jedyny w swoim rodzaju luksusowy transport nowoczesną i klimatyzowaną Tramwajlestią! Linia łączy najważniejsze rejony archipelagu Wysp Niedzielnych Aktualności. Dodatkowo można umilić sobie czas pogawędką z samą Tramwajlestią - najbardziej tulaśnym tramwajem na świecie. Bo też który tramwaj jest równie mięciutki? Który poczęstuje ciastkiem? Z którym można pogadać o świecie? I wreszcie żaden tramwaj nie ma takiego zadka... I to delikatne, miarowe kołysanie, które uspokaja skołatane nerwy i pozwala oderwać się od spraw codziennych. 

„Witam, Państwa. Jestem Tramwajlestia, od tysiąca lat samotnie pokonuję tą samą trasę – objazd po Wyspach Niedzielnych Aktualności. Po Waszej prawej stronie możecie zobaczyć muzeum ankiet"


„Ankiety to nieodłączna część kultury Wysp Niedzielnych. Kolejne pojawiają się co tydzień, z dokładnością, według której można ustawiać zegarki. Aktualna dotyczy emitowanego tutaj serialu My Little Pony: Friendship is Magic, który bije tutaj rekordy popularności. Ciekawostką jest, iż postać księżniczki Celestii jest wzorowana na mnie. Wróćmy jednak do samej ankiety; ostatnio emitowany odcinek oceniono jako lepszy niż kiecki Rarity. Pierwowzorem dla serialowej postaci białej jednorożec jest tutejsza Inżynier Rarity, która to zaprojektowała kabinę w której się znajdujecie. Jakieś pytania?”

„A co z księżniczką Luną?”

„Ponad tysiąc lat temu przemierzałyśmy tę drogę razem. Ja kursowałam w dzień, a Tramwajluna w nocy. Niestety, pewnego dnia, moja siostra, rozczarowana frekwencją na nocnych wycieczkach, odmówiła przeglądu i zamieniła się w Koszmarny Konstal. By ratować Wyspy, przed złem, użyłam Elementów Zajezdni, by wysłać ją na tysiąc lat do warsztatu. Szczęśliwie, dzięki szóstce niezwykłych osób, moja siostra powróciła niedawno i wznowiono nocne wycieczki po Wyspach. Spójrzcie tutaj. Za chwilę hejnalista w wieży zegarowej odczyta komentarz tygodnia. Posłuchajcie uważnie”


„Czy potraficie odpowiedzieć na te pytania? Jeśli tak, koniecznie wstąpcie do naszego Instytutu Pokręconych Teorii, gdzie znajdziecie odpowiedzi na nawet najbardziej zawiłe pytania. Choć ich pracownicy lubią tłumaczyć wszystko moją ingerencją, to jednak nie można zaprzeczyć ich dokonaniom naukowym. Tymczasem spójrzcie w lewo. Przy stoliku w kawiarni siedzi starsza osoba. To Uncommon Nick. Codzienne, od dziesiątek lat, przychodzi tutaj i uważnie mnie obserwuje. A raczej Was, drodzy pasażerowie. Z tego co wiem czeka na Trixie, która ma kiedyś się tutaj pojawić. Pomachajcie mu, moi drodzy i wstąpcie w wolnej chwili do tego miejsca. W zamian za kawę, usłyszycie powód, dla którego, człowiek ten już tyle lat oczekuje powrotu Wielkiej i Potężnej. To piękna historia”

„Mijamy rozgłośnię radiową. Zbudowana na przełomie dziewiętnastego wieku jest jedną z najstarszych budowli użyteczności publicznej na Wyspach. Obecnie jest nadawana audycja poświęcona nadchodzącemu filmowi o kucykach. Posłuchajcie..."„To co słyszycie, zostało pierwotnie uznane za wersję demo piosenek z nadchodzącego filmu. Jednakże, według ich twórcy, Daniela Ingrama... nie wiadomo czym dokładnie te piosenki mają być.”


„Skąd mogę to wiedzieć, skoro jestem tylko tramwajem? Nawet nie wiecie jak często dostawałam takie pytania. Ja i moja siostra jesteśmy żywymi istotami. Kiedyś faktycznie rządziłyśmy światem. Spójrzcie na koronę na mojej głowie. Noszę ją od dziesiątek tysięcy lat. Cywilizacje jednak przemijają i nawet my nie byłyśmy wstanie temu zapobiec. Po kolejnej próbie, och jakże udanej z początku, postanowiłyśmy się wycofać z życia publicznego. Osiadłyśmy na Archipelagu Wysp Niedzielnych, z dala od rodzącej się nowej, aktualnej cywilizacji. Kosztem naszych skrzydeł oddałyśmy słońce i księżyc na powrót we władanie praw fizyki. Kiedy pojawili się tu pierwsi ludzie, postanowiłyśmy nie ingerować w wasz świat. Mimo próśb i zaoferowaniu nam władzy nad wami, postanowiłyśmy nie wracać do tego. Z początku wycofałyśmy się dalej, jednak widząc problemy osiadłych na wyspach ludzi, wyszłyśmy z cienia. Pomagaliśmy przenosić materiały i ludzi pomiędzy poszczególnymi wyspami. W zamian chciałyśmy tylko... rozmowy. To moja siostra wpadła na pomysł z żywym tramwajem. Tutaj właśnie pomogła inżynier Rarity, która zaprojektowała i wykonała dwie kabiny, po jednej dla każdej z nas. To, co robimy razem z Tramwajluną, jest dla nas bardzo ważną rzeczą. I proszę, nie próbujcie zrozumieć naszej decyzji. W końcu kto zrozumie boga?”„Tak, ja i moja siostra mieliśmy status bogów. Władaliśmy słońcem i księżycem i nadawałyśmy bieg samemu czasowi. Ale nawet bóg może być... zmęczony swą boskością. Spójcie jednak na prawą stronę. Po kilku latach testów wreszcie otwarto serwery Legends of Equestria. Tak, lubię sobie czasem zagrać. Nawet nie wiecie, ile problemów sprawiło wyprodukowanie odpowiednio dużej klawiatury dla moich kopyt. Już nie wspomnę o tym ile jedzenia jest pod klawiszami. W razie klęski żywiołowej, tym co tam wpadło, wyżywię całą populację wysp przez pół roku. A moja siostra drugie pół. Zatrzymam się na chwilkę byście mogli zapisać sobie adres strony skąd można pobrać zawartość”


„Ruszajmy dalej. Za chwilkę opuścimy stolicę i wkroczymy na tereny wiejskie. Pozwólcie że nieco przyspieszę, potrzebuję trochę rozruszać kopyta. Nie bójcie się, nic nie poczujecie nawet.”

„Spójrzcie. Przed nami wieś Brony. ta jedyna w swoim rodzaju miejscowość jest obiektem wycieczek Bronies z całego świata. Każdy, kto nazywa siebie Bronym, musi choć raz z życiu odwiedzić to miejsce. Nawet widzimy tutaj jedną grupkę.”


„To członkowie Łódzkiego Stada, oraz K.R.E.D.K.E. Tak, to ten w rarikasku. Co to mu siedzi w głowie, tego nawet ja nie wiem. A to całkiem spory wyczyn” 

„A tuż za nimi kolejne obrazy z nadchodzącego filmu kinowego. Kadry zdobią tutaj niemal każdą wolną przestrzeń jaką mogą.”
Obrazek ten jest zarazem statkowaniem tygodnia.


„Ponownie zatrzymamy się na moment. Zjem sobie ciastko, a tymczasem was zapraszam do zobaczenia Wielkiego Bliźniaczego Wulkanu. Muffiniusz i Vengiriusz regularnie wyrzucają z siebie nowości związane z serialem My Little Pony. To jedno z ostatnich manifestacji naszych mocy; unikamy używania dużej ilości magii. Jednak sami musicie przyznać, wyrzucane newsy są naprawdę pierwsza klasa.”


Już wiem jaki będzie mój kolejny zakup – Kredke
Gif z widokiem na figurkę z różnych stron.


„Możemy jechać. Tylko okruszki posprzątam. Za chwilę będziemy mijać HASCON, gdzie będziecie mogli posłuchać wielu newsów związanych z serialem, filmem, oraz z Equestria Girls. Na początek panel z aktorami głosowymi z serialu.”„Krótki short z Equestria Girls”„Zajrzyjcie do środka...”


 Dziurawa Dash!


Spike się znów rezdemł:P


A tutaj odcisk kopytek samej Rarity!

Ktoś chętny na kawał betonu z odciśniętymi kopytami?


Świetna poduszka!


Świetne figurki od Welovefine też się znalazły


Pluszowa Tempest!


Nie zabrakło też prezentacji nowej kolekcji ubrań:)


Tego się nie da skomentować...

„Wiecie już o nadchodzącym sezonie ósmym? Opowiem wam w skrócie to, co mniej więcej o nim wiadomo.”

Spoilery:


– w sezonie zawitają Kucyki Wodne (morskie?). Powyżej, jedna z takich postaci – Silver Stream
– powróci Cheese Sandwhich
– więcej odcinków powiązanych z książkami /  komiksami
– Derpy nie dostanie własnego odcinka, jednak będzie się pojawiać na ekranie
– Będą dwa „dwuodcinkowce”. Prawdopodobnie premierowe odcinki i finał

Źródło

„Docieramy powoli do końca naszej podróży. Otrzymacie jeszcze specjalny komiks. W każdym tygodniu jest rozdawany inny. Mam nadzieję, że się Wam spodoba.”

Źródło

„Dziękuję wam za tą wycieczkę, rozmowa z wami sprawia mi bardzo dużo radości. Już za chwilkę na nocną zmianę wyjedzie moja siostra. Zapraszam serdecznie na podróż Tramwajluną. Noce są tutaj niesamowicie piękne...”

14 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. masz racje ale lepiej żeby dostał wolne i dokończy ff ,,biura adaptacyjne alternatywa'' bo już za długo leży w archiwum nie tknięty

   Usuń
 2. a gdzie shipping tygodnia??!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ,,Obrazek ten jest zarazem statkowaniem tygodnia." obrazek z Rarity i Twilight w zdjęciach z filmu.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Taki lol dla upośledzonych

   Usuń
  2. nie lol a metin bardziej ja nawet nie wiem co tam trzeba robić

   Usuń
 4. Zdjęcie tych gości przy znaku powinno pójść jako mem bonus.

  OdpowiedzUsuń
 5. Yo dawg, we herd you like Brony, so we put Brony in Brony, so you can Brony, while they're in Brony.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszyscy zostali oślepieni niesamowicie jasnym światłem reflektorów dosłownie znikąd. Nikt nie miał pojęcia co się dzieje.
  -Twilight? Czy to ty? -zapytała pomarańczowa motornicza.
  Tajemnicze reflektory stopniowo gasły. Czwórka pracownic westchnęła z zachwytu nie wierząc w to co widzą. Applejack miała rację,to była Twilight. Ale nie taka zwykła Twilight. To była Tramwajlight!
  -Jak żyje nie widziałam czegoś takiego!- odezwała się znów Applejack podchodząc do współpracowniczki.
  -Masz tyle miejsc. Extra! Możemy teraz obie wozić pasażerów !-powiedziała euforycznie Boeingdash.
  Wtem dołączyła do nich Inżynier Rarity.
  -Skarbie wyglądasz jak tramwaj!- powiedziała.
  Była dumna ze swego dzieła. Od zawsze wierzyła ,że Trawajkuce mogą istnieć i wcale nie była zdziwiona.Jej dzieło było piękne i nowoczesne.
  - Impreza! Tańce!-krzyczała szczęśliwa szefowa kateringu Pinkie.
  - Ojej... Wyglądasz jak Tramwajlestia - oznajmiła bileterka Fluttershy.
  - To dlatego,że teraz JEST taka jak ja.
  Wszyscy odwrócili się w stronę torów wydając przy tym dźwięki towarzyszące zdziwieniu.
  Tramwajlight jak dotąd nieco oszołomiona,na widok znajomych reflektorów zaczęła przytomnieć.
  - Ja tramwajem?!
  Tramwajlestia podeszła do niej spokojnym krokiem.
  - Odkąd pracujesz na zajezdni szerzysz funkcjonalność, kulturę,innowacje,pracowitość i świetny katering. I rzecz jasna masz dużo miejsc siedzących,jak na Tramwajkuca przystało- dodała na koniec z uśmiechem.
  -Więc nie będę już twoją motorniczą? - Zatrwożyła się Tramwajlight.
  -Nie, lecz będę Ci służyć radą.Teraz i Ty będziesz wozić pasażerów. Jesteś natchnieniem dla nas wszystkich Twilight- powiedziała Władczyni Komunikacji Miejskiej kłaniając się wraz z pozostałymi. Z cienia wyłonił się asystent byłej motorniczej Twilight Krawczyk Sparkle - Smok Norek Spike i dołączywszy do grupy z radością złożył jej pokłon.
  -Ale... To jak to będzie? Są jakieś książki o byciu tramwajem?- zapytała przerażona.
  Tramwajlestia zachichotała, odpowiedziała,że ,,Na wszystko znajdzie się czas".

  Odtad Tamwajlestia nie podróżowała sama za dnia.Mijała codziennie Tramwajlight z na przeciwka,a pasażerowie widząc leprze samopoczucie ich obu sami czuli się jeszcze lepiej. Komunikacja Miejska zarabiała więcej i wszyscy byli szczęśliwi.
  Koniec.

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!