mnie nie widać! yay!

piątek, 19 maja 2017

Magiczny Pulpit 136 - Octavia Melody"Występuję dzisiaj na weselu i wciąż nie wiem, jaki wybrać repertuar. Jak ja mam ćwiczyć, kiedy jakiś potwór atakuje Ponyville." ~ Octavia Melody, 9 września 2015

Słońce daje do wiwatu. Duszno, ciepło - nic tylko leżeć, pić chłodne napoje lub jeść lody i nic nie robić. Za nim się jednak za to zabiorę zapraszam do Magicznego Pulpitu z Octavią.Gorąco zawsze towarzyszyło końcowi mojego roku szkolnego.Przynajmniej od dobrych sześciu lat tak jest. Chociaż zakończenie mam dopiero we wrześniu, więc nie mogę powiedzieć, ze znów tak będzie.Aczkolwiek fajnie by było. Tak czy inaczej ostatnie dwa tygodnie, nauczyciele budzą się, że mamy mało ocen lub nie mamy ich wcale.Potem jest problem jak komuś się powinie noga. Szaleństwo.Jest kilku, których się opiera tej gonitwie ale to mały pyłek w porównaniu do reszty.Koniec roku właściwie traci sens na niektórych lekcjach.Oceny są wystawione, program w większym bądź mniejszym stopniu zrealizowany...... Zatem nauczyciel zajmuje się swoimi sprawami a uczniowie swoimi.Nie mówię rzecz jasna, że tak jest w każdym przypadku.Są nauczyciele, którzy dalej prowadzą lekcję albo przygotowują jakieś zajęcia specjalne.W tym tygodniu we wtorek na ten przykład moja klasa udała się na wycieczkę do biogazowni w Przybrodzie koło Poznania.Była to jakaś odmiana. Chociaż ostatnio i tak sporo lekcji zawodowych spędzamy na dworze...... robiąc więźbę dachową. Muszę przyznać, że coraz lepiej to wygląda. Ale jeśli chodzi o przerwy, to o ile w zimie były za długie...Tak teraz wydają mi się za krótkie. Oczywiście, przerwy wydłużają pobyt w szkole...Ale gdy sobie wyjdę na przerwie usiąść na ławeczce, na którą padają promienie słoneczne...... Nie mam ochoty stamtąd wstawać. Tym bardziej jak wiem, że lekcje będzie z tych nudniejszychZ tego też powodu coraz częściej wchodzę do klasy spóźniony. Chociaż nie zauważyłem, by nauczyciele się skarżyli.W sumie skoro jest coraz większy luz na większości lekcji, to nie ma się co dziwić.W środę termin wystawiania ocen. Teoretycznie w środę. Na dobrą sprawę rada pedagogiczna dla klas trzecich jest dopiero w sierpniu.Czyli notabene został ostatni tydzień szkoły.W tym tygodniu szkolenie BHP (bosz, ileż ja razy już je przechodziłem) i odprawa klas trzecich.Potem tydzień wolnego i praktyki czas zacząć. Ciekawym jak to będzie.Rebus:4 komentarze:

 1. Yay! Tavi!
  A w następnym będzie Breaburn chyba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo on albo Apple Jack

   Usuń
  2. Applejack ma inny kapelusz a takie jabłko to znaczek Breaburna,więc na razie na Applejack nie ma co liczyć ;)

   Usuń
 2. Miałem to samo miesiąc temu. Na lekcje przychodziło od kilku do kilkunastu osób w zależności od przedmiotu. Najwięcej było zawsze na matematyce i polskim, bo coś tam jeszcze robiliśmy do matury. Na szczęście ostatni egzamin miałem wczoraj, teraz pozostaje tylko czekać na wyniki.

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!