mnie nie widać! yay!

piątek, 19 maja 2017

Co w sezonie piszczy... reaktywacja

Źródło
Przytulisz?
Tylko to może uratować Equestrię! Pączki już nie wystarczą... Odważysz się? Czy uciekniesz - w końcu nie na co dzień Celestia ma taki humor. Jednak są w życiu alicorna takie chwile...

Opuśćmy jednak Księżniczkę Celestię i skupmy się na odcinkach. Dostaliśmy ponownie sporą paczkę spoilerów. I ponownie krótko opiszę, jak widzę dany odcinek. Na początek  - tabelka od Rarity: LINK

Zaczynamy!

1. A Health of Information - wreszcie Zecora! I chyba wcale za wiele jej nie ujrzymy w tym odcinku. Podejrzewam, iż fabuła skupi się tu raczej na Fluttershy i jej wysiłkach. Jednakże bardziej niepokoi mnie tutaj wątek z brakiem lekarstwa na ta chorobę. Mamy w sumie dwa wyjścia - w tym najbardziej prawdopodobnym, upór Fluttershy (która zresztą ostatnio pokazała się świetnie z tej strony) pozwoli wyleczyć Zebrę. W tej drugiej opcji - tej bardzo mało prawdopodobnej - Fluttershy się nie uda nic zdziałać i Zecora umrze. Byłoby to bardzo odważne ze strony twórców, jednak po za motywem z Tankiem nie mieliśmy nic większego, co poruszałoby ten temat - a w którymś odcinku będzie się musiał pojawić wreszcie.

2. To Change a Changeling - odcinek pszemkocentryczny. Wychodzi na to iż nie wszystkie Changelingi zdecydowały się podzielić miłością i zmienić. Dobry motyw i okazja na ciekawsze zakończenie - brat Thoraxa powinien uciec do Chrysalis i pomagać jej w planach zemsty. Choć najprawdopodobniej wszystko zakończy się dobrze i Pszemki powiększą się o kolejnego żuczka:)

3. It Isn't the Mane Thing About You - czyli Ballada o smutnej Rarity.

Rarcia jest już łysa, grzywy już nie nosi
Zadek w słońcu błyszczy, ogon ktoś zakosił
Grzywy nie ma Rarcia, peruk nienawidzi
Boją się jej kuce, i każdy kto widzi
Najgorsza dla rarci będzie przyszła zima
Jak ja tu przetrzymać, kiedy grzywy nima

Załóż czapkę Rarcia, Raricia, załóż czapkę
kiedy wicher wieje i pogoda w kratkę
uszka się przeziębią, plot zlodowacieje
resztki włosów z grzywy wiaterek przewieje

Fluttershy na drutach ciuszki z wełny robi
Nałożysz je Rarciu, gdy się chłodniej zrobi
Wełna w zadek grzeje, cieplej jest pod czaszką
i Hojności klejnot, wówczas nie zamarźnie

Rarcia odmówiła, ciuszki wyrzuciła
Całą zimę goła, wiosny nie dożyła
Zadek jej posiniał, uszka odmroziła
I w ten sposób smutny, świat ten opuściła

Załóż czapkę Rarcia, Raricia, załóż czapkę
kiedy wicher wieje i pogoda w kratkę
uszka się przeziębią, plot zlodowacieje
resztki włosów z grzywy wiaterek przewieje

Oczywiście nie ma mowy o żadnej zimie, czy żegnaniu się z Rarity. Jednakże perspektywa ponownego usłyszenia jej płaczu, czy też wcinania kolejnych ton lodów staje się powoli nudna. Raity powinna zostać Elementem Jojczenia.

4. Once Upon a Zeppelin - Equestria zaczyna coraz bardziej przypominać nasz kraj. Najpierw Janusz i Grażyna Cloudsdale, a teraz janusze biznesu. Plusem tego odcinka będzie powrót rodziny Twilight Sparkle na ekran. Minus? Chyba wszystko inne - jakoś nie czuję tego epizodu. Choć wreszcie ktoś zauważył, iż Twilight jest księżniczką:)

5. Marks and Recreation - za to CMC zaczynają sobie coraz lepiej radzić. I napotykają coraz więcej problemów na swej drodze. Mimo wszystko nie oczekuję od tego odcinka czegoś większego. 

6. Secrets and Pies - lubię Pinkie Pie, to bardzo ciekawa postać. Jednak to, co ostatnio wyprawia w odcinkach woła o pomstę do Celestii. Jest głupia i irytująca i najzwyczajniej psuje epizody. Z jednej z lepszych postaci z niebanalnym poczuciem humoru zrobiono różowego potwora. Zaczynam dochodzić do wniosku iż Twilight mogła się pomylić i wysłała do jeziorka jednak ta prawdziwą Pinkie, a zostawiła to "coś"

Jak widać nie ma się czym podniecać za bardzo. Nie oczekuję po tych epizodach by "urywały zad", wystarczy jak będą prezentować dotychczasową średnią sezonu. A jak do tej pory sezon oceniam dobrze. 

A już jutro zobaczymy prawdopodobnie jeden z najlepszych odcinków!

11 komentarzy:

 1. W sumie to w którymś z odcinków mógłby się pojawić problem z tym,że od pięciu sezonów w Ponyvill mieszka sobowtór Pinki,a prawdziwą Twilight uwięziła w lustrzanym stawie. Wtedy mogłaby się odbyć podróż po świecie sobowtórów. Chociaż... niewiedza Pinki o wszystkich zdażeniach mogła by być ,,małym" problemem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co do motywu śmierci w odcinku o chorej Zecorze to raczej tam się tym nie zajmą. Zgadzam się, że wątek śmierci się jeszcze pojawi w serii, ale podejrzewam, że to będzie w odcinku o rodzicach Applejack.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekaj, to oni nie mieli być żywi w nadchodzącym odcinku? A, pewnie chodzi, że ktoś inny umrze, tak? W sumie nie taki głupie.

   Usuń
  2. Ogólnie to opis mówi, że Applejack, Apple Bloom i Big Mac poznają miłosną historię jak ich rodzice się poznali. Ja zakładam, że ktoś im to opowie, najprawdopodobniej babcia Smith i napomkną o tym, że ich rodzice nie żyją i czemu się tak stało.

   Usuń
  3. A ja jestem przekonany że nie napomkną prawie w ogóle. Przyjmuję zakłady :)

   Usuń
  4. Pewnie wszystko dobrze się skończy, a później będzie luka w historii

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Jojczenia? Rarity nie jojczy tylko składa skargi :)

   Usuń
  2. W stylu prawdziwej damy.

   Usuń
 4. Jako Władczyni Świata oznajmiam iż,
  Hasbro spłonie na stosie jak zepsuje który kolwiek epizod

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!