mnie nie widać! yay!

wtorek, 11 lutego 2020

Fanfik: W stronę słońca (tłumaczenie)

[Dramat]
Królewskie Archiwa powracają z kolejnym tłumaczeniem. Tym razem jest to fik „W stronę słońca” (ang. To Try For the Sun) autorstwa Rune Soldier Dana.
Tłumaczenie: Lucas oraz Midday Shine
Korekta:  Cinram i Reedman_PL
Prereading: WierzbaGames
Link do oryginału: LINK
Nie jest tajemnicą, że księżniczki Celestia i Luna żyją już bardzo długo. Tajemnicą za to owiana jest ich przeszłość. Kucyki mogą snuć różne teorie na ten temat, ale chyba żadnemu z nich nie przyszłoby do głowy, że ich ukochane władczynie zaznały niegdyś życia w skrajnej biedzie…

Cytując autora:

Celestia: dwunastoletnia klaczka. Cyniczna, głodna nędzarka z małą siostrzyczką, którą musi chronić i żywić. Ale żywność się skończyła. Zima trwa już o wiele za długo i teraz obu klaczkom grozi śmierć głodowa. Oczywiście Celestia wie, że nie zdoła poruszyć słońca. Ale jej wewnętrzne dziecko marzy… i próbuje.

Dokumenty google: LINK
Dokument na AO3: LINK

Od Kredke: Świetny fanfik, polecam każdemu przeczytać. Niesamowity, gęsty klimat, który wciąga momentalnie, plus... cudowne kreacje naszych księżniczek; tak odmienne od tego, co wiedzieliśmy, a zarazem tak bardzo pasujące). Equestria, którą widzimy jest bardzo przygnębiającym i smutnym miejscem, w którym to, Celestia szuka sposobu by... zachować swoją siostrę przy życiu. Co też nie będzie proste.

Tłumaczenie (oprócz pewnego malutkiego zgrzytu xD) oceniam bardzo dobrze. Tłumacze świetnie oddali klimat i nastrój tekstu, wraz z bijącym z niego smutkiem.

Ponownie, zachęcam do przeczytania. Naprawdę warto. Fanfików z Celestią nigdy za wiele! xD

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!