mnie nie widać! yay!

środa, 5 grudnia 2018

Equestria Girls Zapomniana Przyjaźń/Rollercoaster Przyjaźni - recenzja DVDDzień dobry dżenderkucyki. Oto pierwszy z nowej serii postów, które będą się ukazywać na naszym blogu. Dzięki uprzejmości Galapagos Films będziemy recenzować płyty DVD z serii My Little Pony oraz My Little Pony: Equestria Girls. Na pierwszy ogień idą wydane już jakiś czas temu odcinki specjalne EG, czyli Forgotten Friendship/Zapomniana Przyjaźń i Rollercoaster of Friendship/Rollercoaster Przyjaźni. Tyle słowem wstępu, zaczynamy recenzję.

Pudełko nie prezentuje się jakoś szczególnie. Zwykłe, niebieskie i plastikowe pudełko, które można bez problemu nabyć samemu. Przednią stronę okładki możecie ujrzeć na początku posta, vectory Rainbooms, tytuły odcinków i czas trwania materiału oraz logo całej serii. No i kuszący napis Wydanie specjalne. Z drugiej strony mamy standardowy, neutralny opis, który można - po lekkie zmianie liczby filmów - przypisać każdemu Equestrai Girls. Dołącz do Twilight Sparkle i jej przyjaciółek z liceum Canterlot (...). Poniżej znajdują się dwa konkretniejsze opisy speciali, na szczęście bez spoilerów. Teoretycznie w opisie Rollercoastera Przyjaźni znajduje się informacja kto jest przeciwniekiem, ale sam epizod zdradza nam to w pierwszych minutach, więc nie widzę w tym problemu. No dobrze, czas włożyć płytę do napędu.

Po włączeniu płyty ukazuje nam się menu w dość średniej jakości obrazu. Mamy dwie możliwości. Albo oglądamy oba odcinki jeden po drugim, wybierając opcję Odtwórz wszystko albo możemy wybrać konkretny odcinek poprzez Wybór odcinków. A w tle leci czołówka odcinków specjalnych w czystej wersji, czyli bez efektów specjalnych. To dla mnie duży plusik. Natomiast po przejściu do wyboru odcinka w tle możemy usłyszeć Photo Booth. A przynajmniej jej fragment i ta pochodzi już prosto z filmu, niestety. Co do samego menu brakuje mi tu jakiejś trzeciej opcji, jak na przykład jakichś bonusów czy ustawień. Z drugiej strony co konkretnie miało by się tam znaleźć? Chyba za bardzo się przyzwyczaiłem do tego, że w takich menu są co najmniej trzy opcje. A jak prezentują się odcinki?Zapomniana Przyjaźń niestety jest tutaj wersją skróconą. Jednak zarówno ten jak i następny epizod mają lepiej zrobione przejścia niż to miało miejsce na TeleToon+, gdzie - w przypadku Forgotten Friendship - czuć było, że czegoś brak. Oglądając wersję od Galapagos Films nie miałem takiego wrażenia, pomimo, że wiedziałem o brakującej kwestii czy scenie. Kolory są dużo żywsze niż to miało miejsce na YouTube czy na wcześniej wspomnianej stacji telewizyjnej, nie są na szczęście tak zepsute jak przy poprzednich specjalach (tam jednak problem był ogólnoświatowy i jeśli mnie pamięć nie myli tylko TeleToon+ miała w miarę poprawne kolory). Dodatkową zaletą jest dźwięk w formacie 5.1, co w przypadku wydań Equestria Grils jest w zasadzie standardem. Obie przygody Rainbooms na płycie pozwalają wciągnąć się w historie na całe 42 minuty, bez potrzeby ruszania się i wybijania co dziesięć minut, by włączyć kolejną część. Epizody zostały tutaj pozbawione planszy tytułowej, jest to jednak niewielki i nieznaczący szczegół.

Zbierając wszystko do kupy uważam, że warto zaopatrzyć się w wydanie DVD dwóch najnowszych odcinków specjalnych Equestria Girls, choćby przez wzgląd na wygodę. Co prawda jeden z nich jest ciutkę okrojony, ale jego historia na tym nie traci. Odcinki są bardzo ładnie wydane i ogląda się je z prawdziwą przyjemnością, chociaż cena wydaje się ciuteczkę za wysoka jak na dwa epizody.

1 komentarz:

  1. Coś się proporcje przy robieniu screenów popsuły.
    Poprawione: https://imgur.com/a/NcAB6W7

    OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!