Niedzielne Aktualności CCCLXXVIII

Ladies and gents, this is the moment you've waited for!

Cyrk FGE zaprasza w swe podwoje, najlepiej we dwoje. W programie wiele atrakcji, ale wpierw ogłoszenie naszego nadawcy, które zwiemy Komentarzem Tygodnia.

I dlatego właśnie należy przychodzić w parach, by się tulić z kimś, a nie z samym sobą.

Przechodzimy do punktów właściwych. Na początek wyniki waszego głosowania na główną atrakcję, naszą wisienkę na torcie. Zdecydowaliście, że najchętniej zobaczylibyście rzucanie Cadance. Spełnimy więc i to, niech tylko nasze służby, znaczy pomocnicy ją złapią.

Przy okazji zachęcamy do kolejnego głosowania. Tym razem co będzie najlepiej pasować do rzucanej księżniczki.

*światła gasną*

Klacze i Ogiery!
Smoki, jaki i podmieńce!
A także gryfy oraz hippogryfy!
Pora zaczynać show!
Wpierw parada różności. Tańczące newsy! Kolorowe, a zarazem dzikie i nieokiełznane. Nie trzeba się bać. Nasi poskramiacze newsów opanują ich dzikie zapędy. Tylko spójrzcie jak z gracją zmuszają wiadomość o nowych figurkach głównej szóstki do skakania przez obręcze.

Te świeże okazy można jak dotąd spotkać jedynie w Gamestopie, jednak czego się nie robi dla naszej fantastycznej publiczności.

Spójrzcie w górę!
Ta latająca karta podarunkowa z Walmartu posiada nadrukowanego kucyka! Może wkrótce będzie ich więcej i będą bardziej różnorodne.

A teraz uwaga! Tego się nie spodziewaliście! Nasze dziwadła!
A wśród nich! Skucykowany mod do gry! I to po updacie!

Mamy również zestaw nowych figurek serii Cutie Mark Crew! Tylko trzeba poczekać na ich pojawienie się na Amazonie. Na razie tylko w sklepach Target.

Przecież każdy chce mieć swoje własne dziwadło na półce! Czyż nie?
*wzmożony aplauz*

Wystarczy! Mój pomocnik chce się z wami czymś podzielić. Spójrzcie na telebim! Mówże Altiusie, co słychać w piłkarskim pucharze oprócz awansu do ćwierćfinału.

Siódmy mecz 1/8 finału 2018 4chan Autumn Babby Cup był  pojedynkiem pomiędzy drużynami /tv/ oraz /mlp/, który miał wyłonić drugą drużynę trzeciego meczu ¼ finału. W rankingu teoretycznie byliśmy górą (11 miejsce /mlp/ kontra 34 miejsce /tv/), jednak to telewizyjny board wygrał grupę z 7 punktami, podczas gdy kuce osiągnęły najgorszy wynik w całej historii 4chan Cup awansując jednocześnie do grupy (3 punkty i różnica goli strzelonych/straconych -2).
Mecz rozpoczął się o 22:22 czasu polskiego. W składzie głównym pojawili się m.in. Arizona z TFH, Autumn Blaze czy Faust. /tv/ użyło specjalnego hymnu przeciwko /mlp/. Szczerze mówiąc, nie miałem żadnej nadziei na awans, bo prezentowaliśmy się naprawdę kiepsko, bo pierwsza połowa skończyła się dla nas tylko 2 – 0. Czemu tylko? Ponieważ świetnie sprawdzała się w bramce Derpy Hooves.
Druga połowa to dla nas co najmniej dwa zawały serca. Nareszcie wzięliśmy się za dobry atak, obrona uszczelniła szyki i Best Pony trafiła w bramkę w 54’, 79’ i 81 minucie, ustanawiając wynik 3-2. Niestety, bardzo dobre ustawienie /tv/ w naszym polu karnym nie dało szans Derpy i w 91 minucie straciliśmy trzeciego gola. Dogrywka nie przyniosła żadnych goli, więc o wszystkim miały zadecydować rzuty karne. Tu od początku mieliśmy przewagę – For You strzelił pierwszego karnego prosto w kopyta Derpy, która instynktownie nie rzuciła się w którymkolwiek kierunku. Reszta była trafiona, więc wygraliśmy 5-4, a MVP została Best Pony z wynikiem 8.0
Mecz ćwierćwinałowy natomiast wydawał się być bardzo wyrównany, to /vp/ jednak zwyciężyło 3 do 1. Mieliśmy bardzo mało ataków, obrona szwankowała i tylko wyśmienity refleks Derpy sprawiła, że straciliśmy tylko 3 gole.
Co można powiedzieć o tym występie kuców w 4chan Cup? Nie był to dobry sezon, widać, że po letnich zmianach drużyna lekko się rozsypała, Twilight straciła formę, Cadance wcale nie straciła pecha do rzutów karnych, a szyk obrony się rozsypuje. Nie jest jednak tak, że nie ma pozytywów – Derpy radzi sobie znakomicie na bramce, Faust w obronie, a Best Pony zaczęła być strzelcem #1 w drużynie. Potrzebne są zmiany, ale to w rękach menadżerów. Tymczasem, wracamy w zimowej edycji w lutym!