mnie nie widać! yay!

niedziela, 21 października 2018

Niedzielne Aktualności CCCLXXV

Zecora, prośba...

Kiedy znów ktoś krzyczy, że Equestria jest okrągła. Czo za gupie bambaryły rozpowiadają takie rzeczy! No tak... Trixie. Chyba dawno jej ktoś zadka nie przetrzepał. Straż! Przynieść mi Trixie! Żywą! I kawał solidnego kija. Celestia wam teraz boczki przetrzepie... parafrazując pewien film. Bo dwa są tylko alicorny w Equestrii. Celestia w dzień, i Luna w nocy. Cadance i Twilight? No niby mają i róg i skrzydła, ale to tak nie do końca takie prawdziwe alicorny. A Flurry Heart jest jeszcze za mała by móc rządzić. A szkoda. Tempest ma rację. Księżniczka Wybuchów jest bardzo przydatna. A razem z księżniczką Krótkich Spódniczek mogą stworzyć duet zdolny do rzeczy niemożliwych. Klacze, Krótkie Spódniczki i Wybuchy są w stanie pokonać wszystko! WSZYSTKO! Zaraz... Gdzie moja szkolna spódniczka!? Powinnam się jeszcze w nią zmieścić. A potem zostanę... księżniczką wszystkiego! Ufff, chyba się zbiegła w praniu. Chyba nawet bardzo. Za... dużo... pączków... JEST! Ha! Udało się. O! Są jeszcze skarpetki. Jak szaleć to szaleć. Pięknie wyglądam, prawda?


Kredke nie zdążył odpowiedzieć, zemdlał biedak. No nic, powie jak tylko się obudzi. Ale nadal czekam na Trixie. A tymczasem wybierzmy komentarz tygodnia. Ten nie, ten też nie, prawie dobry... po moim zgonie... hahaha, ale mi żarcik wyszedł. Po moim zgonie. O! Ten się nada.


Takiemu to dobrze. Komentarze z zagranicy dostaje. Gdyby nie fakt, iż Equestria jest wszędzie i nie mamy zagranicy, to też bym może dostawała. Że co? Że Equestria to nie cała Equestria? Kto wam takich głupot nagadał!? Wszystko jest Equestrią! Wszystko i wszyscy żyją w Equestrii. Nawet jeżeli formalnie tam moja władza nie sięga, to i tak sięga. W końcu słońce jest jedno. Kto rządzi słońcem, rządzi wszystkim. O! Jest i Trixie. Teraz sobie porozmawiamy, a tymczasem poczytajcie coś innego.

Urodzinowa edycja „Widzę Głosy”


Dlaczego to się tutaj znalazło? W tej serii wielokrotnie widzieliśmy aktorów głosowych znanych nam z My Little Pony. Tym razem, uczestnicy zostali zebrani razem i... zaśpiewali piosenkę z Króla Lwa „Krąg życia”. Piosnka w podwójnej wersji – połączenie oryginalnej (pierwszej) wersji z tą, którą śpiewano przy okazji ponownej emisji w kinach. Druga wersja została nagrana na potrzeby wydania specjalnego VHS/DVD z 2003 roku. Później znalazła się też w wydaniu Blu-ray. (podziękowanie dla Fiesty za zwrócenie uwagi na błąd) Kogo z MLP można tam usłyszeć? Lista poniżej:

Joanna Węgrzynowska-Cybińska - Chrysalis, reżyserka dubbingu 
Agnieszka Mrozińska, -Rainbow 
Magda Krylik - Twilight 
Zuza Galia - Aria Blaze. Moondancer 
Ewa Serwa - Pani Burmistrz (S01-S03) 
Jakub Szydłowski - Steven magnet (odc.100), Fancy Pants w S05 
Agnieszka Kunikowska - Mama Petuni (odcinek z Gabby) 
Monika Pikuła - Applejack 
Joanna Pach-Żbikowska - Apple Bloom 
Izabela Bukowska-Chądzyńska - Sassy Saddles, Prim Hameline 
Grzegorz Pawlak - Discord 
Ilona Rulewicz - Gilda (S05) 
Artur Kaczmarski - różne głosy, reżyser drugiej połowy S07 
Elżbieta Jędrzejewska - Celestia 
Beata Jankowska-Tzimas - Scootaloo 
Adam Krylik - Flutterbas

Hej wysoko ci u nas technika stała...


Ciekawe kiedy zaczną produkować kucyki xD Taka własna Celestia... Tyle radości... Tyle tulenia...


NAJLEPSZE KSIĘŻNICZKI!


Komiksy:Nightmare Knights #4

Autorzy: Jeremy Whitley (scenariusz) Tony Fleecs (rysunki i okładka A) Brenda Hickey (okładka B) Jennifer L. Meyer (okładka RI)

Nawet najlepiej opracowane plany często idą na marne – kiedy (plan - przyp tłum) wykradzenia zaczyna się rozlatywać, rycerze Luny staną przed ostatecznym wyzwaniem. Czy wraz z odwracaniem się członków drużyny i odkrywaniem nowych rewelacji, czy Rycerze Koszmaru będą w stanie pokonać Eris i odzyskać moce Luny?

Premiera: styczeń 2019
Friendship is Magic #74


Autorzy: Ted Anderson (scenariusz) Kate Sherron (rysunki i okładka A) Sara Richard (okładka B) Lanna Souvanny (okładka RI)

Kiedy Zephyr zapisuję się na Ogólnoequestriańską Konferencję Stylizacji Grzyw zaczynają go ponosić nerwy. Czy będzie w stanie udowodnić sobie – i innym kucykom – że i on należy do branży? Czy może raczej strach przed porażką weźmie nad nim górę?

Premiera:  styczeń 2019

Pluszaki:Rewelacyjny Dazzleszprot autorstwa Dixie! Czemu nikt nie chce uszyć Dorszlestii?


Za to szyją jakieś Owsianki...

Agropianka!


Statkowanie:


Dlaczego mnie tam nie ma!

Komiks:Twilight Sparkle! Zajmiesz się edukacją Trixie. I wbijesz jej do głowy, jak naprawdę wygląda Equestria. Mi się nie udało, kijek się popsuł. Trixie chyba nieco też... No, nieważne. Bierz to bambaryłsko... I wszystkiego najlepszego!12 komentarzy:

 1. Excuse me what the fuck

  Co tak wcześnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A bo zmiana czasu chyba ;) A może nie?

   Usuń
  2. Dobra nie ma co narzekać.
   Chociaż czekanie na niedzielne o 23.59 miało swój urok.

   Usuń
 2. (Uruchamia google)
  -Jak obalic monarchię w 5 prostych krokach, i wprowadzić dyktaturę [ave Trixe]
  [za Trixe :v!]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Psst, mogę się przyłączyć?

   Usuń
  2. Też chętnie pomogę! Mam udokumentowane doświadczenie w paru mniej lub jeszcze mniej udanych próbach tego typu ;)

   Usuń
 3. Śliczna tytułówka. Czego to w tych niedzielnych nie było? XD Było chyba wszystko oprócz meliski dla księżniczki. Ratuj się kto Trixie!

  OdpowiedzUsuń
 4. A czy są jakieś informacje odnośnie polskich komiksów? Kiedy będzie podsumowanie sezonu?

  OdpowiedzUsuń
 5. Co do piosenki od Widzę Głosy to tak trochę na liście brakuje Tomasza Borkowskiego(Tirek/Storm King)

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!