mnie nie widać! yay!

czwartek, 9 sierpnia 2018

Instytut Teorii Pokręconych
Wielka Katedra Ssania Teoretycznego przechodzi modernizację swojej placówki; pracownicy zostali wysłani na przymusowe urlopy, a budynek opanowały siły zła ekipy remontowe. I wszyscy to Pszemki i Andrzeje – żeby taniej było. Co nie znaczy, że dobrze. I wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, na zapytanie o rabat, informujemy, że jest to stolica Maroka. 

Wróćmy do naszego Instytutu. Po lewej dział Tulaśnego Terroru, gdzie Kredke bada skutki przytulania Celestii. Na wyniki, niestety, poczekamy jeszcze kilkaset lat. Zajmijmy się jednak tematem dzisiejszego wpisu. Zaraz... Nie ma dzisiejszego tematu? Cóż... dziękuję i do zobaczenia za tydzień. 

No już nie smućcie się. Mam jednak coś dla Was. Temat na dziś: Gdzie prowadzi magiczne lustro przez które uciekła Sunset Shimmer?

Lustro prowadzi do innego świata, w którym mieszkają ludzie. Nie ma tam magii (do czasu), a o kucykach nikt nie słyszał.

Tak brzmi wersja oficjalna. A to nie znaczy, że jest prawdziwa. Osobiście uważam, że jest zupełnie inaczej. Zaczynamy.

Wbrew powszechnej opinii, lustro NIE prowadzi do nowego świata, a „jedynie” przenosi na drugą stronę planety. Tak, świat ludzi znany z Equestria Girls, znajduje się po drugiej stronie planety. Spójrzmy na oficjalną mapę Equestrii:


Od razu widać, że nie jest to cały glob – pokazany fragment jest zwyczajnie za mały. To jakby na Ziemi była tylko Ameryka Północna. Gdzie reszta? Po drugiej stronie. A wielokrotnie w serii widzieliśmy globus przedstawiający całą planetę. 


Wyraźnie zaznaczony dualizm świata Equestrii (choćby pod postacią Luny i Celestii – Dnia i Nocy, Słońca i Księżyca) może manifestować się także w... podziale planety na dwie części. W jednej z nich mieszkają kucyki, w drugiej: ludzie. A w jednym i drugim przypadku są to te same postaci. I o ile kucyki nie wiedzą o ludziach, to ci drudzy już jak najbardziej są świadomi swoich sąsiadów. Nie wybiegajmy jednak za daleko. 

Co i raz w świecie ludzi pojawiają się różne rzeczy z Equestrii. Wystarczy spojrzeć na kadr z plażowych shortów Equestria Girls.


Co zwraca tutaj uwagę? Hełm kucyka! Widać doskonale otwory na uszy.

Ponadto, o ile z początku kogokolwiek dziwiła equestriańska magia tak w najnowszych odcinkach wszyscy zwyczajnie ignorują ekipę magicznych dziewczyn z kuczymi uszkami. A podobno w tym świecie nie ma magii. 

Na poparcie tej teorii podsunę jeszcze pewien spoiler, który wyszedł przy okazji San Diego Comic Con. Otóż,  Dziewczyny są na rejsie i znajdują Staff of Sacanas (laska Storm Kinga) i Sunset Shimmer. Sci Twi wyrusza do Equestrii!. Skąd ten przedmiot - zdobyty przecież przez Twilight podczas bitwy o Canterlot znalazł się w świecie ludzi?


Skąd drewniany okręt z jabłkiem na żaglu rozbity o plażę świata ludzi (przypominam, że technika świata „dziewczyn” stoi na podobnym poziomie co nasza). Za długo to by tam taka konstrukcja nie wytrzymała – warunki atmosferyczne szybko by sprawiły, że okręt ten zwyczajnie by się rozpadł. A tymczasem mamy coś, co prawdopodobnie jest wrakiem kucykowego okrętu.

Podsumowując. Lustro nie przenosi do innego świata (w rozumieniu planety). Świat ludzi zajmuje drugą połowę planety, którą zamieszkują też i kucyki. 

9 komentarzy:

 1. Ten okręt jest bardzo mały (co widać tutaj: https://derpicdn.net/img/view/2018/3/12/1678029.gif), co by prowadziło do wniosku, że kucyki są znacznie mniejsze od ludzi...

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro tak, to dlaczego kucyki/smoki się przemieniają w ludzi/psy po przejściu przez portal? Co do tych przedmiotów to może powpadały przez inne portale? Jak wiadomo ze spoilera (skoro już go przytoczyłeś) lustrzany portal nie jest jedyny. Może przez to, że magia występuje w świecie ludzi, mogły powstać nowe portale. Nie potrzeba do tego skomplikowanych urządzeń co pokazano w Forgotten Friendship i Igrzyskach przyjaźni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile pamiętam to w eqg mieli telefony, jeśli tak to znaczy że mają satelity, co znaczy że byli już wszędzie na powierzchni swojej planety skoro widzą wszystko z kosmosu. Jakoś kucyki nie wiedziały nic o ludziach więc ich tam nie było, wniosek to nie może być jedna planeta.

   Usuń
  2. Połączenia telefoniczne nie są realizowane przez satelity. A już na pewno nie muszą być. Kable światłowodowe biegnące po powierzchni planety są w stanie dostarczyć sygnał szybciej niż satelity wysoko na orbicie. Dlatego też nadal stosujemy i stawiamy nowe kable oceaniczne.

   Usuń
  3. Tego o telefonach nie wiedziałem, albo dawno temu zapomniałem.
   A GPS, albo coś? Wiecie o co mi chodzi.

   Usuń
 3. Wnioskując po rozmiarach statku, jest to prawdopodobnie stara zabawka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś chyba pytałem o ciemność która stworzyła kucyka cienia co nie? Tak samo o Sombre.
  Ale czy był już rozważane o Tantabusie? Czym on tak naprawdę był i jak Luna go stworzyła i jakim cudem mógł być aż tak potężny?
  Btw. mogła go stworzyć jako Nightmare Moon i wygrałaby z Celią

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!