Komiks: Mój Kucyk Pony – tom 9: Oblężenie Kryształowego Królestwa
Nowy tom już w sklepach!
I to od dobrych kilku dni... Niestety z kilku powodów komiks w moich kopytkach wylądował dopiero dzisiaj. Jak się prezentuje nasza wersja? Zapraszam do lektury poniższego wpisu.
Tomik w zwyczajowej już egmontowej jakości. Szyte i klejone strony, lakierowana okładka i papier. Logo ponownie jest ciemniejsze. Brokat ledwie widać i właściwie to tylko patrząc pod odpowiednim kątem. Grzbiet jasnoniebieski. Okładka jak na obrazku powyżej.
Tak prezentuje się całość dotychczas wydana przez Egmont. Zaczyna to mieć swoje rozmiary i coraz lepiej wygląda na półce. Celestia z blindbaga dla skali.
Spójrzmy do środka komiksu. Całość ma bardzo dobry i wyraźny druk. Podobnie jest w kwestii tłumaczenia, nie wyłapałem żadnego błędu.
Jedna z ciekawszych rzeczy w tym tomiku. Umbrumy (oryginalnie: Umbrum) wyglądają strasznie. Prawdziwe potwory z krainy koszmarów. Oczywiście nie obyło się bez solidnej zadymy – i to nie raz nawet:)
Szczegóły:
Wydawca: Egmont
Język wydania: polski
EAN: 9788328119031
Liczba stron: 96
Wymiary: 17 x 26 cm
Tomik w zwyczajowej już egmontowej jakości. Szyte i klejone strony, lakierowana okładka i papier. Logo ponownie jest ciemniejsze. Brokat ledwie widać i właściwie to tylko patrząc pod odpowiednim kątem. Grzbiet jasnoniebieski. Okładka jak na obrazku powyżej.
Tak prezentuje się całość dotychczas wydana przez Egmont. Zaczyna to mieć swoje rozmiary i coraz lepiej wygląda na półce. Celestia z blindbaga dla skali.
Pinkie jak zawsze szaleje.
Price już przyzwyczaił do świetnych rysunków i tym razem też nie zawodzi.
Cadance też czasem potrafi się zdenerwować
Jedna z ciekawszych rzeczy w tym tomiku. Umbrumy (oryginalnie: Umbrum) wyglądają strasznie. Prawdziwe potwory z krainy koszmarów. Oczywiście nie obyło się bez solidnej zadymy – i to nie raz nawet:)
Czo ta Rarity...
Sam komiks to... dobra historia. I niestety tylko tyle. Wielu czytelników zaboli końcówka. I to bardzo. I nie wiem, czy świetne rysunki Price'a to zrekompensują. Co do jakości naszego wydania, ponownie nie mam żadnych zastrzeżeń. Oprócz jednego – kolejne komiksy mogłyby wychodzić szybciej:)
Uzupełnieniem tej historii jest tom FIENDship is Magic, który opowiada historię Sombry – czy doczekamy się kiedyś naszego wydania?
Wydawca: Egmont
Język wydania: polski
EAN: 9788328119031
Liczba stron: 96
Wymiary: 17 x 26 cm









Gdzie mogę kupić? Są dostępne na necie? Są kanoniczne czy coś? Warto czytać(zapewne tak)?
OdpowiedzUsuńOsobiście kupuję w Bonito i Legolasie (sklepy internetowe). Dobra cena. Dostawa, też całkiem sprawna.
UsuńKomiksy z każdym odcinkiem stają się coraz mniej kanoniczne :) Oficjalnie uznaje się, że nie są.
Polecam te komiksy. Może fabuła nie porywa, ale to nadal kucyki, wykonanie naprawdę dobre i dużo swego rodzaju smaczków.
–W jakiejś księgarni internetowej, w ostateczności na przykład w Empiku.
Usuń–Są, jak się umie znaleźć, ale nie proś o linki.
–Nie ma czegoś takiego jak oficjalny zbiór dzieł kanonicznych. Dla jednych komiksy będą kanoniczne, a inni nie będą uznawać nawet Equestria Girls.
base.bronies.pl tutaj oficjalna, Polska baza mlp :) G4 :) I do tego prawnie znacznie bardziej legalna, niż sławne yay ponies. Bo obejrzeć obejrzysz, i tyle :)
UsuńOk, dzięki. A o co chodziło z filmem i komiksami, było w jakimś poście i nie ogarnąłem zbytnio, Hasbro się wzoruje czy co?
UsuńTe potwory...naprawdę wow. Wyobraźcie sobie coś takiego w serialu xd
OdpowiedzUsuńNo, aż dziwne że nie pojawiły się w alternatywnej linii czasowej Sombry. Zamiast tego zmusił do walki kryształowe kucyki.
UsuńZ tą dostępnością od kilku dni to trochę podejrzana sprawa, bo na przykład oficjalna strona Egmontu podaje 7 czerwca jako premierę.
OdpowiedzUsuńPewnie o dostępność w PRE orderze redakcji biegało :d
UsuńGildia.pl podaje datę wydania na 2 czerwca i tym się zasugerowałem
UsuńJa zamówiłem pre-order w sklepie Gildia.pl i wysłali go 5 czerwca.
UsuńZ reguły preordery są wysyłane przed datą premiery, aby dotrzeć do zamawiającego w dniu premiery, a czasem i dzień przed (osobiście raz dostałem jeden tom przed premierą)
UsuńTen tom komiksu to trochę jak przesadzony fanfik :(
OdpowiedzUsuńDzięki za poinformowanie że już wyszedł, trzeba będzie się zaopatrzyć w odpowiednim czasie
OdpowiedzUsuńJa znam tylko jedno słuszne kryształowe oblężenie, od Spidiego.
OdpowiedzUsuńWażna informacja dla tych, dla których fabuła i niektóre wątki w tym komiksie są nie jasne: przed "Oblężeniem" należy przeczytać parę tomów komiksów z serii FIENDship is Magic, przynajmniej pierwszy pierwszy i piąty zeszyt.
OdpowiedzUsuń