mnie nie widać! yay!

środa, 4 stycznia 2017

Cała prawda o Celestii


Od razu zaznaczę najważniejszą rzecz: ten post nie jest hejtem na Księżniczkę Celestię. Teraz przechodząc do tematu: Niedawno poznaliśmy datę narodzi Celie. Wszyscy wiemy także kim jest Pani Dnia, prawda? I od kiedy jest księżniczką. Żeby nie było wątpliwości - oto "definicja" księżniczki Celestii z Przyjaźń to Magia Wiki:

"Księżniczka Celestia - alikorn, współwładczyni Królestwa Equestrii, starsza siostra Księżniczki Luny oraz ciotka Księżniczki Cadance i Księcia Blueblooda. Mentorka protagonistki serialu, Twilight Sparkle. Mieszka i urzęduje w stolicy Equestrii, Canterlocie."

Serial mimo, że nie dostarczył nam jakiejś zdumiewającej ilości informacji o Celie to jednak poinformował Nas o tym, że Celestia jest księżniczką od bez mała 1000 lat. Jakieś kilkanaście lat przed akcją serialu została mentorką Twilight. Tylko czy aby na pewno znamy całą prawdę? Nasza redakcja dzięki tajnemu informatorowi weszła w posiadanie niebitych dowodów, że dwie z księżniczek okłamują swoich poddanych. Spike, dowód rzeczowy numer jeden proszę.


Tak jest, oto cała prawda. Teraz tylko pytanie, która z tych dwóch księżniczek okłamuje swoich poddanych względem wieku. Czy Twily ma ponad tysiąc lat? A może Celestia jest uchodźcą z innego kraju i się maskuje? A może Celie jest po reinkarnacji? Cała nasza wiedza o Equestrii została zniszczona... no, prawie cała. Sprawa trafiła już do Królowej Chrysalis a Celestia została tymczasowo zatrzymana. O dalszych postępach oczywiście będziemy informować.

Co więcej to kolejna afera z udziałem królewskiego rodu. Dosłownie w pierwszym dniu roku została aresztowana królowa Elsa, władczyni Arendelle. Całość zajścia opisała Rarity w TYM artykule.

PS. Fotka pochodzi z z gazetki MLP. Tylko tyle naszej redakcji udało się ustalić o pochodzeniu zdjęcia. Zostało jednak zbadane przez specjalistów pod kątem fotomontażu. Wynik okazał się negatywny. 

34 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Celestynkę moją szkalujo!
   Mojego pączusia, plotusia, misia, pytysia, kucysia...

   Zemszczę się!

   Nadejdzie era ciemności. I ta JA zgaszę światło...

   Usuń
  2. Zgasisz światło? W sensie że własnoręcznie zamkniesz Celestynkę w więzieniu? (Względnie piwnicy, jak tam wolisz.)

   Usuń
  3. Jak mógłbym trzymać moje słoneczko w jakiejś piwnicy? To WY tam wylądujecie. Czasem was się wypuści na chwilę - ktoś musi doglądać plantacji bananów.

   Usuń
  4. Kopytka sobie pobrudzę na jakiejś plantacji ;(

   Usuń
  5. Ach, no tak... Ale mimo wszystko jestem pewna, że Mere z prawdziwą przyjemnością popracuje trochę za mnie. Prawda, Meeere?

   Usuń
  6. Nie ty zgasisz światło Kredke, tylko komornik.

   Usuń
  7. Wygląda na to, że nikt mnie nie uratuje. Ale zawsze można się jeszcze spróbować dogadać - co powiesz na to, żebym przesłała tłumaczenie fanficka chwalącego Panią Dnia?

   Usuń
  8. Koniecznie daj tytuł "Celestia is the best pony/princess", nieważne, jak jest w oryginale.

   Usuń
  9. Kredke, szukasz kogoś do nadzorowania tej plantacji bananów? Bo brałbym tę robotę. Wyślę ci swoje CV. Ostatnio zapisałem się też na kurs biczowania, sądzę, że taka umiejętność mogłaby się przydać w tej robocie.

   Usuń
  10. Nadchodzi Kredkopokalipsa! Co teraz będzie?!
   Teraz czas na reklamy!
   Kredke chce Cię zamknąć w piwnicy? Nie chcesz pracować na plantacji bananów? Spokojnie! Wynajmij bunkier! Nowo wybudowane z canterlockim certyfikatem jakości. Takiego nie pożałowałaby sobie sama Księżniczka Celestia! W każdym znajduje się łazienka, telewizor, odtwarzacz DVD oraz roczny zapas pożywienia! Podpisz umowę już teraz i przeprowadź się do nowego, bezpiecznego domu! Z okazji Kredkopokalipsy olbrzymie zniżki! Nie przegap takiej okazji!
   "Ciemno wszędzie, Kredke wszędzie, co to będzie? Bunkier będzie!"

   Usuń
  11. @Rarity

   Przyda się. Mere niech prostuje banany, a dla szanownej Pani będzie posadka w Departamencie Propagandy.

   I żaden bunkier nie pomoże, gdy Celestii gniew się wzmoże...

   Usuń
  12. Bajecznie! Do końca tygodnia powinnam się wyrobić.

   Usuń
 2. Wiedziałem! A nikt mi nie wierzył.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze okaże się, że to jakiś spoiler.
  Twilight w którymś dwuczęściowcu cofnie się w czasie i zyska trochę wiedzy od Celi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś im się chyba popsuło...

  OdpowiedzUsuń
 5. Tej końcówki się nie spodziewałam... ;D Ale nie martwcie się - jak widać po pogodzie, Elsa jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S. Relacja z aresztowania została napisana przez samą królową, jak to tylko opublikowałam.

   Usuń
 6. Przybywam na ratunek mojej Sunbutt Waifu!

  Luxis - śmierdzisz! *miażdżące argumenty* :]

  OdpowiedzUsuń
 7. Celia... brzmi trochę jak pewna glutenozalezna choroba trzewna. Poza tym,jawna reklama innych blogów (wcześniejszych kryptoreklam w postaci wspomnienia itp. nie liczę :P), tego jeszcze nie było..

  #MereNieOdchodź

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam pytanie
  Kiedy jakiś konkurs?

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedy gra Legends Of Equestria wejdzie w pełną wersje gry ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O właśnie fajnie by było wiedzieć bo jak na razie było mi dane zagrać tylko jeden raz i uważam że jest extra 11/10 będę wyczekiwał

   Usuń
 10. Gdyby nie było błędów to smutno by było...

  OdpowiedzUsuń
 11. Kurde nie piszę "Nie jest to hejt na Celestia" No kurde jak to czytam to mam wrażenie jak to był ale sorry nie porostu nie. I skąd ta wątpliwości to jest jak napisanie że Blizna wymyślił ze tą historie że kucyki myśleli że jest taki bohaterski i super! I że naprawde to sam zrobił tą blizne a nie Nightmare Moon (Blizna to moja wymyślona postać

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!