Czego oczekuję od filmu?

Dobre pytanie... A czego oczekuję od zapowiadanego filmu? Niczego (tu wstaw żarcik z Nietzsche). Poważnie. Mimo rosnącego hype-u, staram się nie robić jakichkolwiek nadziei na to, co tam zobaczę - najzwyczajniej by sobie nie zepsuć oglądania. Wielkie nadzieje i rozdmuchane oczekiwania co do The Moon Rises dały taki, a nie inny efekt - animacja nie spełniła IMO pokładanych w niej nadziei i oczekiwań. Nie była zła, wręcz przeciwnie - jest bardzo dobra, jednak nie aż tak dobra jak się oczekiwało. Czy to samo może spotkać ten film?

Jak najbardziej.

Odpowiedzialny za film Jayson Thiessen pracował wcześniej przy Equestria Girls Rainbow Rocks i Friendhip Games. I tyle z pełnometrażowych filmów. Wcześniej z niekucykowych  i krótkich rzeczy to Pucca. Czyli zbyt wielkich osiągnięć to nie ma. Sprawę ratuje fakt sprawowania nadzoru przy produkcji 104 odcinków MLP ale tutaj mamy do czynienia z pełnym filmem a nie z 20 minutowym odcinkiem. 

Idźmy dalej. Światowa dystrybucja to Lionsgate. Znana nazwa i marka, jednakże  mi pierwsze co przyszło do głowy to ich ostatni "wyczyn" w postaci gniota jakich mało - "Misiek w Nowym Yorku" bo o nim mowa, to kompletna klapa, która się nawet nie zwróciła. Hasbro nie ma też "szczęścia' do pełnometrażowych filmów z kucykami. Już na pierwszym filmie nie wyszło jak powinno.

Samo to nie nastraja zbyt optmistycznie,  prawda? Do tego plotki o zmianie stylu w jakim będzie robiony film (z Flasha na Toon Boom Harmony). Niby Harmonia oferuje o wiele więcej (wystarczy spojrzeć na wspominane tutaj Moon Rises, ale łatwo tutaj przesadzić z efektem i pierwsze wrażenie będzie : To nie są moje kucyki! Jak ta Twlight wygląda? Nie powiem, Luna z MR mi się strasznie spodobała - jej animacja i mimika wyglądały świetnie - jak wyjdzie coś takiego będzie bardziej niż dobrze.

Osobna kwestia to fabuła. Tutaj nawet nie marze o tym, o czym mógłby być ten film.  Jeśli unikną zbędnego przynudzania (jak np ostatnie Equestria Girls przez spory kawałek filmu) będzie już na plus. Tutaj jednak można być dobrej myśli - wystarczy spojrzeć na dwuodcinkowce, które aż kipią od pomysłów - ogromne możliwości a tutaj mamy ledwo 40 minut na całość. 

Dalej jest kwestia głosów - o ile w większość z nich to sprawa oczywista i będą to aktorzy znani z serii to tutaj przyznam że mnie miło zaskoczono - Sia w obsadzie głosów w tym filmie to świetna wiadomość - jest oczywiste iż będzie śpiewać; a śpiewać to a pani naprawdę potrafi - i prawdopodobnie zdeklasuje swym głosem całe Mane6. Nie zapominajmy o Emily Blunt - to bardzo znana aktorka. Czy te dwie osoby sa w stanie odpowiednio wypromować film?

Film wejdzie do kin za ponad 320 dni, jednakże hype zaczyna się już rozkręcać. Film ten, albo przyniesie renesans kucykom, albo... zabije całą serię. 

A jak Wy zapatrujecie się na nadchodzący film?

Komentarze

  1. "Czego oczekuję od filmu?"
    Tego żeby na końcu filmu pojawił się list do Księżniczki Celestii, jak za starych dobrych lat.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Listy do księżniczki wysyłała nieogarnięta mała Twi a nie obecna wielka księżniczka... Ja rozumiem, że można nie lubić zmian no ale człowieku.

      Usuń
  2. A ja oczekuję od filmu tylko tego, by tego nie zchrzanili tak jak EG.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zgadzam się, a po za tym oczekuję:
      1. Ładnych piosenek
      2. Ładnej grafiki - to już chyba zagwarantowane
      3. Ciekawej fabuły - to znaczy lepszej niż w EG ;D

      Usuń
    2. Ja też ;D

      Usuń
  3. Ja tam ufam hasbro, nie rozumiem dlaczego ale dużo ludzi z fandomu uwielbia sobie marudzić i w sumie proszę bardzo róbcie to dalej, jak dla mnie wszystko do tej pory jest świetne i każdy sezon jest coraz lepszy. Jedyne co to faktycznie eq4 byly gorsze od 2 i 3 ale uważam, że to z powodu iż 2 i 3 były po prostu 10/10 i ciężko utrzymać taki poziom przez dłuższy czas.

    OdpowiedzUsuń
  4. wypadałoby kawałek o tym walnąć, jak więcej szczegółow będzie...
    Renesans?
    Przesadziłeś Kredke. Renesansu już raczej nie bedzie :P ale może być lepiej :D

    OdpowiedzUsuń
  5. Żeby nadszedł renesans, to kucyki musiały by przejść przez wieki średnie, a tego nie można powiedzieć ani o serialu ani o fandomie. Patrząc na ilość $$$ jaką Ha$bro zarobiło na serialu, zabawkach i innych, w stosunku do ich pierwszych planów i fakt, że następny sezon jest już prawie faktem, dziwię się, że robią film dopiero teraz.
    Jeśli film nie będzie podobny do Smerfów z 2011 to będę zadowolony.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!

Popularne posty