Ponyville - Podmieńcy - skrót meczu!

Walka w polu karnym Ponyville.

Zaczynamy jedno z ważniejszych spotkań na Gryffonstone 2016. Reprezentacja Ponyville zmierzy się z kadrą Podmieńców. Oba zespoły to faworyci aktualnych mistrzostw. Changelingi za adaptację i błyskawiczną naukę taktyk przeciwnika, oraz Ponyville za... przyjaźń! Oto składy drużyn:

11. Berry Punch

Drużynę prowadzi Twilight Sparkle, która jednocześnie jest w podstawowym składzie.

11. Pszemek

Selekcjonerem jest sama Królowa Chrysalis.

Arena de Baguette jest wypełniona po brzegi. Niemal sto tysięcy kucyków zasiadło na trybunach. Sektor Podmieńców aż czarny. Zmiennokształtni ultrasi właśnie rozkładają swoją wielką flagę "W kupie siła!". Na sektorze Ponyville zaczynają płonąć pierwsze race.

- Są! Na murawę wychodzą pierwsi zawodnicy. Na początek drużyna Podmieńców, tuż za nimi Ponyville. Zapada cisza, po czym słychać hymn Podmieńców:

I nawet kiedy będę tam
To zmienię się, by zdobyć świat
A za mną horda którą znam
I z którą pięknie będzie tak

I następnie hymn Wsi Pony. Piękna pieśń o przyjaźni. Sędzia rzuca Cadance. Leci, leci, leci... upadła plotem! Zaczynają Podmieńcy.

1 min - Podmieńcy zgodnie z taktyką "kokodżambo i do przodu" atakują w dziesięciu. Derpy wybija piłkę na aut.

4 min - Od autu Podmieńcy. Andrzej dośrodkowuje do Andrzeja, ten głową do Andrzeja. Andrzej! Zamieszanie w polu karnym. Aloe wybija piłkę.

6 min - kontratak Ponyville. Twilight prowadzi. Podanie do Rarity, nie ma spalonego!, co się dzieje! Andrzej zmienił się w Rarity. Zawodniczka zatrzymuje się by podziwiać swój uroczy zadek. JA NIE JESTEM TAKA GRUBA! Rozlega się ryk białej klaczy. Piłkę przejmują Podmieńcy.

7 min - Żółta kartka dla Andrzeja za doprowadzenie do płaczu Fluttershy.  Od rzutu wolnego zacznie Ponyville

9 min - trwa zaciekła walka pozycyjna w środkowej części boiska. Żadna ze stron nie jest w stanie przebić się dalej.

14 min - potężny lewotylny strzał Applejack z połowy boiska. Pszemek łapie piłkę jednak impet uderza nim o słupek bramki.

19 min - sędzia wznawia spotkanie. Pszemek z plastrem na chitynie postanawia grać dalej.

20 min - piłka po stronie Podmieńców.

24 min - Starligh przejmuje piłkę. Atak drużyny Ponyville. Glimmer podaje do Rarity, ta do Fluttershy, która głową posyła piłkę na pole karne do Dash. Dash przy piłce! Dash?! Dash?!

25 min - DAŁA!!! GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Po małym zamieszaniu w polu karnym Rainbow Dash wykorzystuje lukę w obronie Podmieńców i posyła piłkę do siatki. Pszemek nie miał żadnych szans. Trybuny szaleją. Na murawę lecą sterty srajtaśmy.

26 min - zaczynają Podmieńcy. Andrzej zamienia się w... Pszemka.

28 min - było blisko! Po strzale Pszemka (podmieniony Andrzej) piłka odbija się od poprzeczki.

30 min - Andrzej dopada do piłki. Kolejny strzał. Rozpaczliwa obrona Derpy.

31 min - Derpy wykopuje piłkę na orbitę. "Naprawdę nie wiem jak to się stało".

34 min - zaczynają Podmieńcy. Atak duetu Adrzejów. Takich trzech jak ich dwóch to nie ma ani jednego!

38 min - Pomoc medyczna dla Andrzeja! Zawodnik zmienił się w piłkę i próbował wtoczyć do bramki... na swojej drodze napotkał jednak Applejack która swoim legendarnym lewotyłem wykopuje go na aut.

40 min - za kontuzjowanego Andrzeja wejdzie Andrzej. Ten zawodnik to nowy talent z ekstraklasy Podmieńców. Zobaczymy jak wpłynie na grę.

44 min - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Rzut rożny da Podmieńców. Andrzej... wybija piłkę do Applejack? Nie! To Andrzejjack! Podmieniec kopiuje słynny strzał pomarańczowej klaczy. Piłka trafia w Derpy której od uderzenia prostują się oczy! Impet posyła szarą klacz wraz z piłką do bramki! Aktualny wynik: 1 : 1

45 min - Ponyville przy piłce. Starlight dośrodkowuje do Pinkie Pie, jednak sędzia ogłasza spalony.

Koniec pierwszej połowy!

46 min - zaczynamy drugą połowę. Ponyville przy piłce

48 min - czerwona kartka dla Andrzeja! Za zmianę we Flasha Sentry i próbę namówienia Twilight na seksy.

50 min - kolejna zmiana w drużynie Podmieńców. Andrzeja z nr 7 zastąpi Andrzej z koszulką o numerze 9

52 min - JA NAPRAWDĘ NIE JESTEM AŻ TAK GRUBA! Ponowna próba zmiany w Rarity. Andrzej wydaje się dobrze bawić. Podmieńcy przy piłce.

54 min - żółta kartka  dla Pinkie Pie. Różowa klacz wyjęła własną piłkę z rosnącego na boisku drzewa (!!!). "Na wypadek zagrożenia". Sędzia przerywa mecz do czasu pozbycia się rośliny.

60 min - zaczynają od wolnego  Podmieńcy. Groźna akcja pod bramką Derpy. Sytuację ratuje Berry Punch.

61 min - ostra walka na środku boiska. Piłka przechodzi z kopyt do kopyt.

67 min - Andrzej strzela z pola karnego! na szczęście niecelnie. Piłka uderza w mordkę księżniczkę Celestię. Trybuny zamierają w ciszy.

72 min - Celesti schodzi nieco foch i oddaje piłkę. Sędzia wznawia spotkanie

76 min - widać już zmęczenie zawodników. Jedna Applejack wydaje się dobrze trzymać.

80 min - Po świetnej akcji, Andrzej podaje do Andrzeja, który strzela do  pustej bramki. Sytuację ratuje Rainbow Dash która z ponaddźwiękową prędkością wlatuje na bramkę i odbija piłkę.  Od rzutu rożnego zaczną Podmieńcy.

81 min - Po niecelnym strzale Andrzeja, Derpy wybija piłkę do Twilight.

82 min - od autu zaczną Podmieńcy

83 minuta - ostatnia zmiana w drużynie Podmieńców. Schodzi Andrzej, a na jego miejsce wchodzi... Chrysalis. Blady strach pada na Ponyville.

85 min - Chrysalis prowadzi atak. Podmieńcy zdają się mieć przygniatającą przewagę. Całą drużyna Ponyville jest na swoim polu karnym.

86 min - trwa rozpaczliwa obrona. Chrysalis demonstruje swoją siłę i potężnym strzałem posyła piłkę w stronę bramki.  Siła uderzenia sprawia iż piłka zaczyna płonąć. Aloe i Lotus ratują Ponyville! W swej tajemnej formacji obronnej przyjmują na siebie impet strzału. Drugiej szansy jednak nie będzie.

88 min - trwa atak Podmieńców. Cała drużyna zamieniła się w... drużynę przeciwną! Trwa rozpaczliwa obrona pola karnego Ponyville.

90 min - sędzia dolicza trzy minuty gry. Obrona Ponyville zaczyna się kruszyć i piłka zaczyna latać coraz bliżej bramki.

92 min - TAK! JESTEM GRUBA! ALE MAM WAS! Rozlega się ryk Rarity. To szczere wyznanie aktywuje Elementy Harmonii. Rarity podaje do Twilight. Twilight do Fluttershy, a ta do Pinkie Pie. Różowa do Niebieskiej, która posyła piłkę w stronę Applejack. Potworny prawotylnotęczowy strzał nie daje najmniejszych szans Pszemkowi. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!  Ponyville prowadzi 2 : 1!!!

93 min -  Koniec spotkania! Wygrywa drużyna z Ponyville!!!