mnie nie widać! yay!

niedziela, 21 listopada 2021

Fanfik „Trucizna w Naszych Żyłach”

 

[Slice of Life] [Political] [Dark]

Autor: Obsédé
Okładkę wykonała: Lisek

Królestwo Alikornów istnieje od wielu stuleci, ale jego stabilność od dawna stoi pod znakiem zapytania. Dwie z istniejących rodzin alikornów nie tylko zwalczają się nawzajem, ale same są silnie podzielone. W królestwie, gdzie nawet prawo jest tylko środkiem do osiągnięcia celu, nadal podejmowane są próby wymknięcia się z plecionej przez stulecia sieci intryg i nienawiści. Oto jedna z nich.Aktualizacja:Rysunki postaci z fika:


Crescent Dawn z obrazka tytułowego oraz poniżej bez stroju, autorstwa Lisek.
Forlorn Hope, szkic autorstwa Tiny:

3 komentarze:

 1. Kurde faja coś co sie bardzo dobrze zapowiada!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiam się, który to Twój fanfik, ponieważ drogi autorze/autorko (chyba autorko, trudno stwierdzić po nicku), jestem miło zaskoczona jego jakością. Rzadko kiedy w tym fandomie spotyka się coś tak dobrego, a pochodzącego od jakiegoś nieznanego i nowego pisarza. Naprawdę, jestem pod wrażeniem.

  Te dwa rozdziały mnie wciągnęły, polubiłam bohaterów (czy raczej ich kreacje), a fabuła, choć na razie dość niejasna, to mnie zaintrygowała. Aczkolwiek uważam, że brakuje tu jakiegoś wyznaczenia celu, do którego dążą bohaterowie. To już w końcu dwa rozdziały, a póki co wiemy tyle co nic, poza tym, że szykuje się jakiś ślub i że Selene jest durna (#TeamAnemone). Ale chcę wiedzieć, co dokładnie stało się w przyszłości, w co gra Helios i czego chce Anemone - a to się liczy najbardziej. Czy tekst "chwycił".

  Sama forma jest bardzo dobra, muszę pochwalić za biologiczną poprawność, jednak odpuściłabym czasem jej objaśnianie przez narratora. Nie zawsze pasuje. Znalazłam też parę drobnych potknięć, ale mimo wszystko jest bardzo dobrze.

  Pisz dalej, bo dobre. No i politicial, lubię politiciale oraz wykorzystywanie OC alikornów.
  Jakbyś chciała/chciał podyskutować, to wpadnij do Klubu Konesera Polskiego Fanfika - masz tam więcej czytelników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autorze. Obsédé to moja ksywka z czasów kiedy się jeszcze oglądałem dużo anime. W sumie to już czwarta próba napisania fanfika, który nadaje się do publikacji, druga poświęcona MLP (wcześniej były Claymore oraz Madoka Magica) i druga (po "Niedobranej Parze"), która doszła do skutku. Fanfik owszem się wolno rozwija, ale bałem się wprowadzić naraz zbyt dużo postaci w zbyt krótkim czasie. We wczesnych wersjach było też więcej historii, opisów przeszłości ale jak to się wszystko zebrało do kupy to był duży natłok informacji. Bałem się, że to wystraszy czytelnika a po drugie, że pozbędę się zbyt szybko istotnych tajemnic. W drugiej wersji było już, dlaczego Selene trafiła w ogóle na dwór królewski, czemu w Anemone jest tyle żółci wobec rodziny królewskiej i to kilka pokoleń wstecz. Stwierdziłem, że czasami lepiej milczeć niż powiedzieć za dużo. Chciałem, żeby to było jak wycieczka do starego miasta. Turysta widzi stare budynki i nie musi od razu znać ich chistorii by je ocenić. Pocięszę Cię jednak, że będzie jeszcze tylko jeden rozdział poświęcony głównie wprowadzeniu nowych postaci (przedewszystkim królową Sundance Festival i jej córkę Winter Guilt), potem plan Anemone zacznie nabierać kształtów.

   I dziękuję za opinię, włożyłem w tego fika mnóstwo pracy ( sam tylko opis zbroi i hełmu minotaura zajął mi kilka godzin), przeczytałem kilkanaście pozycji o sztuce Starożytnego Bliskiego Wschodu, strojach, prawie i państwowości w starożytności, historii wojskowości, beletrystyki osadzonej w czasach antycznych, musiałem sporo rzeczy dostosować do tego świata tak, aby by jakoś korespondował z tym co wiemy o kucykach.

   Usuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!