MGR Dash i Kucykowe foty z gór (wstęp do PSK, I swear)

 

"Funny thing, MGR Dash wysłał aż dwa maile. Ten drugi jednak wstawię w osobnym poście, bo zawiera masę pięknych zdjęć z gór. I myślę, że zasługuje na wyróżnienie poza PSK."


Słowa te napisałem grubo ponad rok temu...


Trochę to trwało. Nie udało mi się zebrać, by napisać tego posta, a potem czas mijał i mijał.
Nie jestem z siebie dumny i już w tym miejscu chciałbym przeprosić MGR Dasha, jeśli będzie mógł to przeczytać. 
Cieszę się jednak, że wreszcie mogę opublikować jego zdjęcia oraz zamieszczoną do nich historię.
Okej, będę od tej chwili pisał na zielono, a MGR Dash będzie głównym autorem tego posta! Choć mam nadzieję, że i moje trzy grosze nie będą dla nikogo solą w oku

PS.
Post miał być opublikowany jeszcze przed PSK, ale coś źle poklikałem...



Pokaż swojego kucyka następny poziom.
Zawsze lubiłem robić zdjęcia a odkąd znam się z kucykami to im też lubiłem robić zdjęcia i na początku traktowałem to jako taki dodatek aż do czasu... Poznania podróżnika o nick'u Natureshy który robi genialne zdjęcia swojej mega zjawiskowej Flutterbat w parkach narodowych na zachodnim wybrzeżu USA.

Ach, zazdro tak chodzić po górach i zwiedzać piękne parki narodowe! Fajnie, że miałeś okazję poznać kogoś, kto ma podobne hobby!




Od tamtego czasu kucyki często ze mną zwiedzają świat i tak zajawka na foty z kucykami robi się coraz poważniejsza nie jest to jeszcze poziom PRO bo i sprzęt nie ten ale wszystko przede mną i myślę że foty będą co raz lepsze.


Zawsze podziwiałem twoje zdjęcia z PSK. Stoją dla mnie na bardzo wysokim poziomie. Tymi z tego posta tylko udowadniasz, że lubisz umieszczać swoje kucyki w ładnych miejscach!



Korzystając z ostatnich dni ciepłej Polskiej złotej jesieni wybrałem się w góry dokładnie w Tatry jako że to góry wysokie jedyne takie w Polsce zobacz... I jedyne takie widoki jak skaliste wielkie ośnieżone szczyty górujące nad górami porośniętymi lasami o takim tle do zdjęć moich kucyków zawsze marzyłem więc się wybrałem z moimi podopiecznymi w góry tylko i wyłącznie w tym celu. 

Trzeba przyznać, że to jest poświęcenie! Podziwiam takich ludzi, którzy wymyślą sobie jakiś bardzo niszowy powód, który sprawia, że coś robią. Szczególnie, że sama wycieczka w góry brzmi ekcytująco!


Pogoda dopisała co za tym idzie turyści też nie zawiedli będąc na każdym możliwym szlaku w wielkich ilościach. 

Pogoda przede wszystkim! Czasem w górach ciężko zobaczyć tę sąsiednią (a i z tą pod naszymi stopami potrafi być problem). Tobie jednak trafił się świetny dzień! Co prawda nie było błękitnego nieba, ale na późniejszych zdjęciach i ono zagości!



Nie zważając na tłum i szukając efektownych miejsc zacząłem robić to po co się wybrałem nie marnując ani chwili bo dzień też już długi nie jest i jak światło do fot potrzebne to jeszcze fajnie by było zejść za dnia z gór których całkowicie nie znam bo jeszcze w tym miejscu nie byłem.

O tak, schodzenie z góry po ciemku to nic przyjemnego! 




To było kilka intensywnych dni bo to był krótki weekendowy wyjazd i wszędzie biegałem żeby zdążyć z planem jaki miałem i tak zdjęcia mam z wysokich szczytów gdzie było trochę śniegu a widokowo przywodzą kadry z filmu "Władcy pierścieni".

O tak! Mógłbyś powiedzieć, że to jakiś masyw górski z Nowej Zelandii i byłbym w stanie uwierzyć!





 Mam jesienne foty które zawsze lubię robić i zawsze czekam na jesień a ogólnie zdjęcia mam chyba ze wszystkich faz jesieni od subtelnego przejścia lata w jesień po listopad z początkiem zimy. To tak jak by w 3 dni zrobić zdjęcia z trzech pór roku.

Bardzo mi się podoba, że wszystkie zdjęcia pochodzą z następujących po sobie trzech dni, chociaż mogłyby być z powodzeniem wykonane podczas różnych wycieczek!


I mamy słońce! Rainbow Dash mogła doświadczyć trochę błękitnego nieba. A może sama rozwiała chmury, by móc popodziwiać?


Zazdroszczę ci widoczności (i widoków)! Piękne okoliczności przyrody!



Kolory jesieni są cudne! Raz mi się udało być w górach dzień zanim spadł śnieg i zasypał szlaki. Choć To już było 8-9 lat temu i tylko jeden dzień pozwolił na zrobienie fotek, bo w pierwszym widoczność była taka sobie.




Te zdjęcia Flutterbat przywodzą mi na myśl hrabiego Draculę, który wypatruje ze swojego zamku jakiejś niewinnej ofiary, by upić trochę jej krwi. A widok stąd ma znakomity!



Przy każdym podmuchu wiatru bałbym się, że zdmuchnie mi pluszaka w tę otchłań...




Ta Flutterbat nic sobie nie robi ze słońca! Może nawet ciepłe płomienie, ostatnie przed zbliżającą się zimą, cieszą jej zmarznięte lico...




I jeszcze ją tak położyłeś na tym przewróconym drzewie! Podziwiam, że nie bałeś się, że zleci xD A skrzydła przecież ma!




I ten ładny zwis! Tutaj widać, że nietoperze sposoby na relaks wzięły nad nią górę!




Natomiast Rainbow skupiła się na podziwianiu widoków! A tutaj było co podziwiać! I znowu wydaje się, że patrzy na dwie pory roku: jesień i zimę!



I wtedy Celestia przemówiła: Rainbow! Ty jesteś najpotężniejszym kucykiem!
A Rainbow odpowiedziała: ja wiem!





Te zdjęcia przy potoku to był strzał w dziesiątkę! Tutaj wydaje się, jakby była wiosna i topnięjący śnieg odsłonił młodą roślinność, a jego resztki spływają w dół zasilając rzeczkę.




Nawet tutaj musiała się popisywać xD Ma dziewczyna jaja ze stali!





Rainbow Dash przemierza szlak pewnie i z wyczekiwaniem na przygody!



Flutterbat z kolei ucieła komara na gałęziach tych pięknych jesiennych drzew!





Tam, gdzie Rainbow nie mogła dosięgnąć, to Flutterbat była jej oczami, wypatrując z wysoka, czy nie czycha gdzieś jakieś niebezpieczeństwo.





A ostatnie zdjęcie w mroku... Ale to chyba akurat tej klaczy nie przeszkadzało ^^


Ale żeby nie było to aż tak kolorowo nie było bo mimo wszystko kilka efektownych zdjęć nie wyszła mi wyostrzona tak jakbym tego oczekiwał jakiś chwilowy problem z autofocusem a na poprawki nie było szans tym bardziej że dopiero w domu jak na kompie je obrabiałem to dopiero zobaczyłem ale to już jest wpisane w tą zajawkę a ratunkiem jest robienie większej ilości fot.

Moim zdaniem, zrobiłeś kawał dobrej roboty! Nie wszystkie zdjęcia mogą wyjść idealnie, ale ty przedstawiłeś całą masę świetnych fotografii! 
Dziękujemy ci! 
To była przyjemność je oglądać i komentać!


A to mój DA gdzie mam resztę zdjęć:
https://www.deviantart.com/mgrdash/gallery

I z wielką przyjemnością zapraszam wszystkich do tej galerii! MGR Dash ma tam jeszcze sporo fantastycznych zdjęć!

Komentarze

  1. No, no. Postarałeś się MGR Dash. To Ci trzeba przyznać. Piękne widoki. Najbardziej ujęły mnie zdjęcia z wiszącą Fluttershy. Wampirzo! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem sławny piszo o mnie! Nie no serio bardzo się cieszę że nareszcie ukazał się mój tekst i dajecie mi tym ogromną motywację do dalszego działania w tym kierunku a mam co przy tym robić. Zapraszam też na malutkiego YT gdzie możecie obejrzeć film z tej wyprawy: https://www.youtube.com/@Fireskypegasus

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!

Popularne posty