Czy są z nami Niedzielne?


MMMmmmoże? Boykisser meme zatacza kolejne kręgi. Aż dziwię się, że jeszcze go nie zakazano, skoro tak gloryfikuje całowanie chłopaków. A to jak wiadomo, to grzech, bo... kto by się tam chłopakami przejmował :< Oburzające

Podoba mi się, jak wszyscy zaakceptowali, że teraz Niedzielne są bez numerków, więc nie trzeba się wysilać. Problem w tym, że ktoś kiedyś pęknie (najpewniej to będę ja) i będzie musiał to wszystko policzyć. Ale tydzień mija za tygodniem, najważniejsze, że Niedzielne są i (miejmy nadzieję), do tego w niedzielę!Zanim jednak przejdę do Niedzielnych, które przesadnie długie nie będą, chciałbym podziękować wszystkim paru osobom, którzy zdecydowali się przysłać coś na Pokaż Swojego Kucyka. Jesteście super! I to pomimo mojego wiecznego nieogarnięcia! Jeśli ktoś jeszcze chciałby coś podesłać, to bardzo proszę. Ale obiecuję, że niedługo zacznę tworzyć posta!


Komentarz Tygodnia


W ogóle jaka wholesome rozmowa pod ostatnimi Niedzielnymi!

Miło widzieć takie komentarze! Aż przypominają się dawne czasy, jak ludzie zaprzyjaźniali się, pisząc na FGE. Teraz na blogu można co najwyżej dostać bana! Haha! Żartowałem. No może, banika...
Kuce z Bronksu (cały sezon 7)


Przyznam szczerze, że różne miałem fazy w stosunku do Kuców z Bronksu aż przestałem je oglądać. Choć doceniam humor Dema, czasem bywa za bardzo demowy. Ten filmik jednak wyświetlił się na mojej głównej i miałem takie: TO JUŻ BYŁ SIÓDMY SEZON? To zmobilizowało mnie, by wrócić do tego uniwersum. Obejrzałem ten filmik i... bawiłem się lepiej, niż sądziłem xD

Wszystkim zdążyłem już zaspoilerować: "Zdejmij te bryle, bo cię z dupą pomylę".
O nie, pomyślałem właśnie "dupa"!

Swoją drogą... jakby tak kiedyś napisać Niedzielne w stylu Kuców z Bronksu! 
Ale jak to, zawsze piszę bez sensu? :(


Ten luty, to będzie się dłużył... w końcu mamy rok przestępny.
Czy to znaczy, że muszę dokonać jakiegoś... przestępstwa?Chciałbym mieć taką moc!


Kalendarz meetów polskich - potrzebna pomoc

Już wiele miesięcy temu pojawił się pomysł stworzenia kalendarza meetowego, który informowałby o nadchodzących kucykowych spotkaniach. Zazwyczaj takie informacje omijały bloga i pojawiały się tylko na zamkniętych Discordach albo grupach Facebookowych.
Próbowałem pewnego dnia z kalendarzem Google, który były umieszczony gdzieś na bocznym pasku, ale wygląd tego kalendarza był beznadziejny i całkowicie niefunkcjonalny. Albo kalendarz był duży i szeroki, dzięki czemu był widok miesięczny, ale wyświetlały się tylko jakieś ułomne widoki, na których i tak niczego nie było widać. A wystarczyłoby w sumie mieć tylko listę kafelków, która wyświetlałaby meety w przeciągu najbliższych 60 dni.

Jeszcze jak pasek jest odpowiednio szeroki, to nawet jakoś działa. Choć nie wiem, czy to byłaby zmiana na plus...


Być może rozwiązaniem byłby jakiś ładniejszy kalendarz, który dobrze wyglądałby na bocznym pasku? Ewentualnie może moglibyście się wypowiedzieć, jaki sposób przekazywania informacji o meetach byłby najlepszy?

Może jakiś dokument, który mógłby edytować każdy (ale każda edycja musiałaby być zatwierdzona), w którym dana osoba wpisywałaby info o meecie i link do wydarzenia. Co tydzień w Niedzielnych byłby wyciąg z tego dokumentu o przyszłych meetach? Może prymitywne i proste, ale myślę, że skuteczne.
Ale może macie jakieś lepsze pomysły?


Pluszaczki, których potrzebuję, by nie umrzeć na liżmę


Rarcia w wersji słodkiej xD Yay
Taką to bym nawet potrzymał w łapkach i dał jej całuska!


Trixie oferuje ci paczkę krakersów z sosem serowym (serio, sos do krakersów?!). Co robisz?
Okej, te są może nie najlepsze (delikatnie mówiąc), ale okazały się świetnym materiałem na mema. Chciałem powiedzieć, że z tyłu liceum, a z przodu muzeum xD (przeprazam za ten żart), ale chyba jednak do obu stron potrzebny jest znawca dinozaurów.


Octavia: Dlaczego dajecie się tak wykorzystywać, Trixie?
Pinkie Pie: To tylko zabawa!
Derpy: Tak! Bawimy się w: "Ja jestem waszą panią, a wy sługami"
Trixie: To naprawdę świetna zabawa! Też powinnaś dołączyć do grona sług!Chciałbym, by ktoś kiedyś patrzył na mnie tak jak Flutterka na tego zniekształconego Discorda.


Myślę, że ktoś tu ma swojego ulubionego kucyka, który pojawił się w jego życiu niczym rycerz w błyszczącej zbroi.

Shipping Tygodnia


A zatem mamy zakończenie pełne ogierów. I te letnie klimaty! A zaczęło się od obrazka z całowaniem nietoperków!
Takie daję wam dziś zadanie. Każdego napotkanego nietoperokuca całować i tulić. Nikomu nie odpuszczać!

Komentarze

 1. Na szczęście jestem tylko w połowie kucoperkiem i nie padnę ofiarą takich akcji.

  Ale
  znowu sobie przez to przypomniałem, że jestem tylko w połowie Q_Q Smutek i degrengolada normalnie całkowita. I zgroza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czym jesteś w drugiej połowie?

   Usuń
  2. Pióroskrzydły, czyli pegaz, jak to mówią złe kucyki z powierzchni Q_Q
   A w dodatku zapotrzebowanie na naleśniki dla Jej Jasności ciągle rośnie, pytanie tylko czy pierwszy padnę ja czy ekonomia królestwa.
   Faza i masakra, czego się można dowiedzieć nosząc do stołu tony naleśników! Wiecie, że
   17% kucyków już dawno zostało sprzedanych gryfom w niewolę dla ratowania finansów Equestrii? Pewnie nie wiecie, one też jeszcze nie wiedzą. I dobrze, bo za takie wiedzenie grozi sprzedaż w niewolę gryfom i

   ups...

   Usuń
  3. Z jakiegoś powodu prawowity znawca i Specjalista Od Spraw Celestii nie odzywa się w jej obronie. Niech zatem będzie... *bierze bardzo głęboki wdech* A W JAKIŻ TO NAWÓZ NOS WSADZIŁ, ŻE KUCOPERZOWĄ PROPAGANDĘ TAKĄ ROZNOSI?! CO TO ZA BREDNIE?! A JAKIE DOWODY?! A LIMIT NALEŚNIKÓW NA DZIŚ WYROBIŁ?!

   Usuń
  4. Specjalista pewnie jest zajęty ustalaniem wstępnego harmonogramu prześladowania kucyków. Zresztą, nie pokażę kopytkiem z czyjego rozkazu. A to przez to, że Jej Słonio... uch, znaczy, Słonkowatość znalazła zakalca w ciastku i uznała, że to sprawa tzw. czynnika wywrotowego. Nie zdradziła, kto to taki ani co ona sama planuje, ale podobno strach się bać.

   I nie, limitu nie wyrobiłem ani razu, bo to cztery celestyliony do kwadratu. Czyli ile? Q_Q

   Usuń
  5. Pegazy fajne są... Wytargam Cię za skrzydła przy najbliższej okazji!

   Usuń
  6. Teansi Malkavian: *przyjacielski buziak w policzek dla Neij'ego* ^^

   Usuń
  7. Awww! ♥ Dobra Malkavian udało Ci się mnie zmiękczyć tą akcją. Cóż Neij ja nie dam Ci niczego, czego żąda dla Kucoperzy Mere, ale... Pobawię się dzisiaj w Podmieńca i będę miła! Jeeeej! Niech będzie chwała podmieńczej mocy! *zamienia się w Neija* Masz dobę na spotkanie z rodziną, zjedzenie zapiekanki, cokolwiek czym tam zajmują się Kucoperze, a ja wyrobię za Ciebie normę, gdyż znam się co nie co na naleśnikach ( normalnych). Nie dziękuj! Choć możesz... Tak postępują bohaterowie! * ociera ze wzruszeniem łzy*.

   Usuń
  8. Yay! Dziękuję wam ^_^ No to, do domu nie dotrę, bo to kawał nieba stąd, zapiekanki wszystkie wyżarłem, ale wolny czas jest w sam raz na mały sabotaż. Nawet się trochę rymuje!
   Całkiem szczęśliwie w kuchni czai się tort wielki że ojacię, specjalnie dla Śnieżynki. Założę się, że latać jeszcze nie potrafi, a akurat obok jest okno^^

   Usuń
  9. *Bierze się do dzieła pełna pasji nie obserwując otoczenia i nuci* Śnieżynka dla Śnieżynki, brak tu z bitej śmietany pierzynki! * przerywa* Śnie... żyn..ka?! Are... Nani? Śnieżynka? Nie umie latać... ŚNIEŻYNKA?! Ale jeśli Śnieżynka to... A ona jest już dość duża... *siwieje cała ze strachu* I nie dostanie swojego tortu na podwieczorek... Oj, pomyślałam o bieli. *Milknie, gdy słyszy odgłos teleportacji. Nie widziała, co się stało z tortem, ale widząc miny Celestii i Flurry Heart było coś z nim nie tak. Celestia przenosi na nią wzrok*
   -BIAŁY?!
   CHOOODUUU! *Wyskakuje przez okno i leci pędem uciekając przed Alikornicami* CZYŚ TY POSTRADAŁ KUCYKOWY ROZUMEK NEIJ?! NIE ZNASZ HISTORII WSPÓŁCZESNEJ?!

   Usuń
  10. Nie? Ale to było pewnie wtedy, jak mnie nie było w szkole. Na pewno!

   Usuń
  11. Cóż... Księżniczki mnie i tak złapały. Co to było za przesłuchanie *łapie się za głowę* I herbatka była i ciasteczko było. I mam Ci przekazać, że Księżniczka Flurry Heart nie będzie zła na Ciebie jak ją i Księżniczkę Celestię przeprosisz, bo jak powiedziała *zmienia się we Flurry Heart* : „Gorsze rzeczy istoty robiły w Equestrii, nawet przyjaciółki Księżniczki Twilight nie są święte. Prawie wywołały wojnę z Jakami. Uznajemy incydent z tortem za niskiej szkodliwości i oczekujemy skruchy. I tak Nam się nudziło.” *zamienia się w siebie* W dodatku zaproponowano Ci pracę. Masz robić takie psikusy Sombrze „tej Bambaryle”, jak to się Księżniczka Celestia wyraziła i innym przeciwnikom Krainy. Zostaniesz obsypany należnym wynagrodzeniem i zwolniony z obowiązku smażenia naleśników, gdyż to zadanie przejmę ja, jako że się do tego sama pchałam XD

   Usuń
  12. Jak to incydent niskiej szkodliwości? Tyle starań na nic! Celestia to jednak wie, jak dopiec, znowu mnie nęka amnestią Q_Q Już raz wycięła taki numer i wyczyściła mi kartotekę, musiałem od nowa zbierać listy gończe.
   No i ja w sumie już pracuję, nad rebelią przeciwko Celestii, ale dziękuję za propozycję. I za pomysł, ogarnie się z Sombrą jakiś psikus ^_^

   Usuń
 2. Co do meetów, to chyba wystarczyłaby prosta informacja, którego dnia i gdzie się odbędą, nie trzeba do tego jakichś wymyślnych kalendarzy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano, osobne ogłoszenia byłyby git, plus przypominajki w Niedzielnych^^

   Usuń
  2. Fajnie że pojawił się pomysł informowania o meetach. Kalendarz jest fajny, bo widać na nim ile czasu jest między wydarzeniami, ale przez to że meety są rzadko i głównie w weekendy raczej będzie nieczytelny. Na moje w zupełności wystarczy lista na pasku bocznym lub wspomnienie w niedzielnych.

   A w najbliższym czasie według moich najlepszych informacji siedemnastego będzie meet w Gdańsku, zaś dzień później w Kielcach.

   Usuń
  3. Racja! Kielce, Gdańsk, w Kato w marcu ^^

   Usuń
 3. Wiedziałem. Zaczęliście się już gubić w liczbach rzymskich i pewnie nie wiecie co powinno być dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiedź Sunny Starscout w formie konia trojańskiego: https://www.equestriadaily.com/2024/02/upcoming-22-inch-trojan-horse-toy.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 5. O Cie Boże Święty! Bidna Sunny!

  OdpowiedzUsuń
 6. Teansi Malkavian: Najważniejsze, że Niedzielne tu są, nie potrzebujemy ich liczyć. ^^

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe czy kły nie przeszkadzają kucoperzom w całowaniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teansi Malkavian: Wampirkom nie przeszkadzają to kucoperzom też nie. :D

   Usuń
  2. Nie przeszkadzają, ale są konieczne do innych ważnych czynności. Bez nich trudno byłoby np. złapać i zjeść kota!

   Usuń

Prześlij komentarz

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!

Popularne posty