mnie nie widać! yay!

niedziela, 24 lipca 2022

Mere's Sunday Night DLXXVI


Po czym poznać sezon ogórkowy? Może po tym, że MOJE Niedzielne jeszcze są na stronie głównej, a znowu moja kolej? xD Powiedziałbym, że FGE schodzi na psy i kiedyś to było, ale to samo słyszałem już w 2012. Więc hej, zapraszamy na nasz ciasny, ale własny blog w niedzielę wieczór! Hej, może zrobiłbym z tego amerykańskie talk show!

Hej, witajcie w Niedziel... Niedzielnym Wieczorku z Merem... tak, nie brzmi to tak fajnie. Mere's Sunday Night brzmi dumnie, bo jest po angielsku! A przy obecnym kursie dolara, bycie po stronie USA jest chyba jeszcze bardziej sexy, prawda?

..

Nieprawda! Dość z wszelkimi imperializmami! Niech żyje niezależna planeta Ziemia pozbawiona geopolityki! No a potem musieli mnie budzić, bo alarm w telefonie nie zadzwonił...


Życie po 30-tce takie jest. Nie pytajcie, skąd to wiem.Komentarz TygodniaNie mów hop, bo jeszcze się okaże, że będzie jakiś złol - kucyk ziemny, który lubi jabłka i wtedy ci będzie głupio xD Swoją drogą, tak, nie chcę złodupca alicorna, tylko właśnie ziemniaka. Myślę, że byłoby to ciekawsze.


6. numer komiksu My Little Pony (Generation 5)Patrzcie, państwo, jak nam się rozwija komiksowo generacja piąta. Co prawda jeszcze nie w Polsce, ale i tego może kiedyś doczekamy! 
Komiks ma się pojawić na rynku amerykańskim już 18 sierpnia i wygląda na to, że chociaż to już 6-ty tomik, to wciąż jesteśmy w ramach jednej historii, która toczy się od samego początku serii. Sugeruje to opis:

Sunny and friends hunker down to dig into Discord's past to find clues about where he could be hiding with the Pegasus Crystal.

Zostawiłbym was z tym opisem po angielsku, żeby było bardziej cool, ale znajcie dobre serce prowadzącego:

Sunny i przyjaciele pochylają się nad przeszłością Discorda, by odkryć, gdzie ukrywał się z Kryształtem Pegazów!

Nie mogę się doczekać, aż całość wyjdzie w formie zbiorczego tomu, który będę mógł zakupić... by wam zrecenzować oczywiście!


A tutaj macie alternatywne okładki do tego numeru:

Ta mi się szczególnie podoba. Pięknie nawiązuje do starych kreskówek z tymi plakatem. W sumie to z Cloudpuffa mógłby być taki Scooby Doo!


Książeczka "Merry Christmas Everypony" zapowiedzianaWedług brytyjskiego oddziału Amazonu książeczka wyjdzie 10 listopada i będzie zawierać świąteczną historię z kucykami z Generacji 5. 


Przede wszystkim na udostępnionych do tej pory stronach i okładce ani raz nie pada "Hearts and hooves day". Czyżby więc kucyki zapomniały zwyczajów dawnej Equestrii? To ma sens, skoro tamto święto mówiło o pojednaniu kucyków różnych ras. 

A na tej stronie to wręcz nazywaj to święto Wishday (Dzień Życzeń), a Nowy Rok nazywają Nowy Księżycem. Swoją drogą, to akurat jest bardzo realistyczne, że stare święta idą w zapomnienie, ale w ich miejsce powstają niemal dokładnie identycznie. Prawie jak w prawdziwym świecie!
Zipp jako jedyna odpowiedzialna postać w serialu (przynajmniej według odcinka specialnego) musi ogarniać resztę smarkaczy xD Właściwie, to reszta serialu może wyglądać w ten sposób. Zipp i tak jest księżniczką, jest następczynią tronu, po tym jak jej mama zde... yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy... zde-tronizuje się... śmiercią!

Przejdźmy dalej!


Okej, jest tak źle z newsami, że muszę coś wymyślić o tym pluszowym Toi Toiu z Trixie... oh geez... ok everyone, let's do it, skoro muszę, tylko jeszcze I'll mix english with polski, to be more chłodny


Ale najpierw ciekawostka!
Wiecie, że Toi Toi wcale nie wymawia się "toi toi"? Całe życie mówiliśmy tak z rodziną i nie zadawaliśmy więcej pytań. Ale okazuje się, że to firma francuska i powinno się mówić "tła tła". Chyba w tej Francji mają silne promieniowanie tła! Haha, śmiechom nie było końca.

A teraz mój komentarz: róg i twarz powinny być w środku... kabiny.

*przychodzi mój asystent i szepcze mi do ucha*

Jak to to nie jest przenośna toaleta? Jaki TARDIS? Doktor kto? Powiedz jego nazwisko, a nie baw się w zagadki!
Dobra, przyznaję, nie mam o czym mówić, proszę państwa!
Ale są wakacje, przerwa w programie! Cieszcie się, że w ogóle tu jestem *wink wink* 
Dobra, dosyć tego, usuwam blo-

PRZEPRASZAMY ZA PRZERWĘ W PROGRAMIE

Kącik pluszakowyBraeburn odwiedził Nowy Jork i zrobił sobie sweet focię z pomnikiem psa Balto! Jeśli kiedyś będziecie w tamtych okolicach (a znajduje się w Central Parku), to całkiem możliwe, że jeszcze tam będzie. W sensie pomnik, a nie Braeburn. Chyba. Może na odwrót...Flutterka z Angelem... a właściwie z całą masą Angelów! No co? Wiecie, że króliki znają się na mnożeniu jak mało kto! Nawet Judy z Zootopii to powiedziała!Proszę państwa, nie to, żeby ta maskotka była ładna (to spojrzenie będzie mi się śnic w nocy... przez najbliższe pół roku), ale ta Izzy jest taka randomowa. Ta opaska z czaszkami, ta koszulka zespołu My Chemical Romance. Ja patrzę na nią (naprawdę nie chcę) i zastanawiam się: o co chodzi?! By zrobić sobie oczukąpiel od tej... Izki, nazwijmy ją Izką, przejdźmy do tej Lyry. Jest ona taka czysta, soft, śliczna. Cudna maskotka! Chciałbym ją mieć (maskotkę, a nie Lyrę), tulić (maskotkę, a nie Lyrę) i karmić (tu akurat Lyrę, bo maskotka by się ubrudziła).A na końcu, skoro już jesteśmy w tematach muzycznych, to spójrzcie tylko na tę Octavię! Trzeba przyznać, że wystroiła się jak stróż w Boże Ciało! Jeszcze porozrzucała wokół siebie jakieś smocze przekąski! To nadało jej +100 do szpanu.


Shipping Tygodnia


Miałem przygotowany inny shipping, ale mam słabość do obrazków narysowanych w taki sposób, a do Gabby, to już w ogóle mam słabość <3 
Myślę, że Gabby i Scootaloo stworzyłyby fajną parę! 
Że ten obrazek nie jest nawet otagowany jako shipping na Derpibooru? Być może ja dostrzegam coś, co nikt inny nie dostrzega!


To tyle na dziś, moi drodzy. Trzeba iść spać, więc żegnam sie z wami! 
Dziękuję, że słuchaliście uważnie (nie mieliście wyjścia) i przepraszam za żarty z usuwania bloga.
Ostatnio przedłużyłem ważność domeny, więc wiecie... tak łatwo się nas nie pozbędziecie!

12 komentarzy:

 1. Wskazówka: jeżeli tekst po angielsku wygląda na cool, to z kolei tekst po łacinie wygląda na mądrzejszy, że niby mądrość starożytnych.

  OdpowiedzUsuń
 2. -Tato, tato kupę!
  -Idź, tam masz Toi Toi'a
  -Ale ja chcę do wielkiego i potężnego Toi Toi'a od Trixie...

  OdpowiedzUsuń
 3. Cóż szceze czekam na komiks z g5 po polsku i to bardzo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro od Egmontu nie doczekaliśmy się następnych tomów z głównej serii i "Przyjaciółki na zawsze", to wątpię że dostaniemy je.

   Usuń
 4. XD czemu ten artykuł daje mi takie haha?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja to szczerze wolę jednak polski język, gdyż Polacy nie gęsi, swój język mają.

  OdpowiedzUsuń
 6. Komiksy z G5 na bieżąco są tłumaczone na język polski w wersji cyfrowej. Kto ma link , ten wie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto nie ma linka ten tromba...!(Błąd zamierzony)Dzięki za tłumaczenia!Robisz super robotę!A tak przy okazji,gdzie można znaleźć ten link?No i wyszło żem tromba...Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej pracy!

   Usuń
 7. Celestia do kapitana straży Shining Armora:
  Jutro o 9:00 Luna będzie chciała wykonać zaćmienie słońca, takie głupoty nie przychodzą jej do głowy każdego dnia. Zbierz wszystkich przed pałacem, będę im udzielać wyjaśnień. W razie deszczu, ponieważ i tak nic nie będzie widać, proszę zbierz wszystkich w sali balowej.

  Shining Armor do porucznika:
  Na prośbę księżniczki Celestii jutro o godzinie 9:00 rano odbędzie się uroczyste zaćmienie Słońca przez księżniczkę Lunę. Jeśli zajdzie potrzeba deszczu, księżniczka Celestia wyda w sali balowej oddzielną uroczystość, co nie zdarza się każdego dnia.

  Porucznik do sierżanta:
  Na rozkaz księżniczki Celestii jutro o 9:00 nastąpi zaćmienie Słońca przez księżniczkę Lunę. W razie deszczu zaćmienie odbędzie się w sali balowej, co nie zdarza się każdego dnia.

  Sierżant do gwardzisty:
  Jutro o 9:00 księżniczka Celestia zaćmi Słonce na sali balowej, co nie zdarza się każdego dnia.

  Gwardzista do drugiego gwardzisty:
  Jutro o 9:00 nastąpi zaćmienie księżniczki Celestii z powodu księżniczki Luny. Jeżeli na sali balowej będzie padał deszcz, co nie zdarza się każdego dnia, zebrać wszystkich przed pałacem.

  Dwa kuce między sobą:
  Zdaje się, ze jutro będzie padał deszcz. Księżniczka Luna zaćmi księżniczkę Celestię na sali balowej. Nie wiadomo dlaczego nie zdarza się to każdego dnia...

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowy Neij
  Komentowanie trochę już działa. Yay! \^.^/

  OdpowiedzUsuń
 9. Teansi Malkavian: Ehm...Mere jakby ci to...już mamy wśród kucyków ziemniaka - złola, a przynajmniej mieliśmy. :)

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!