mnie nie widać! yay!

piątek, 15 lipca 2022

Fanfik: (Nie)dobrana para (one-shot)


Obrazek tytułowy wykonany przez Lisek

[Normal] [Slice of Life]


Akcja fanfika rozgrywa się po odejściu Celestii na emeryturę i koronacji Twilight Sparkle. Tym niemniej jej bohaterkami są Celestia i Luna, które muszą zmierzyć się z kolejnym kryzysem w swoich relacjach. Poruszana tematyka może zainteresować czytelnika także z tego powodu, że przedstawia jeden z możliwych początków kryzysu władzy w Equestrii po odejściu księżniczek na emeryturę. Fanfik jest zasadniczo zamkniętą historią ale można ją kontynuować. Strukturą przypomina on większość odcinków serialu gdyż przedstawia pewien problem przyjaźni, który należy rozwiązać.

7 komentarzy:

 1. To już wiem co przeczytam dziś wieczorem. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. W tym miejscu chciałem podziękować Sophiosowi, który był pierwszym betareaderem tekstu, oraz Neijowi, którego kontakty pomogły w dalszych pracach nad nim. Na daszym etapie prac podziękowania nalężą się Ziemniakfordowi oraz LilMissRarity, którzy dokonali korekty opowiadania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sam sobie jedz szczaw i mirabelki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Chcę poinformować, że wczoraj na YouTube miała miejsce publikacja nowej, wspaniałej animacja Mity Root pod tytułem "Missing Out" (Nieobecna). Myślę, że wypada o tym posta opublikować. Animacja: https://www.youtube.com/watch?v=hIRz4FBj1tQ

  OdpowiedzUsuń
 5. Fanfik przeczytany, więc przydałoby się go skomciać co by podłechtać nieco ambicję autora. Do przeczytania skłoniły mnie dwie rzeczy, a były to kolejno szczaw i mirabelki. Przy pierwszym rozdziale myślałem, że nie jest to fik dla mnie. Szybko jednak mnie zaskoczył. Zupełnie nie spodziewałem się że fabuła podąży w tym kierunku. Szczególnie chciałbym pochwalić wykreowanie dwójki bohaterów. Relacje między nimi są jak dla mnie skomplikowane ale bardzo przyjemnie śledziło mi się ich losy. Są tacy żywi. W dodatki fajnie opisano ich zachowania. Czuć że mają po cztery nogi. Szczególnie urzekła mnie też wizja zagłady, jaka miała spotkać jedną z bohaterek. Głównie swoją kreatywnością. W czasie lektury, która swoją drogą sprawiła mi przyjemność, dowiedziałem się też że pegazy dobrze grzeją i jak racjonalnie gospodarować funduszami publicznymi. Oprócz tego były też rurkowce, pociągi i wiele pomniejszych atrakcji. "Dyskrecja to sprawa honoru" to cytat z jednego filmu o gangu Olsena, czyż nie? Jeżeli miałbym się do czegoś przyczepić byłoby to sławne dwadzieścia procent. Nie jest to wcale źle że ten żart się pojawił. Źle że dwa razy pod rząd. Jest przesyt.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!