mnie nie widać! yay!

poniedziałek, 1 listopada 2021

[FF] Opiumowe Dziewczęta i Kult Sombry


[Crossover], [Violence], [Action], [Adventure], [+18], [S.T.A.L.K.E.R.], [EqG]

Autor: Grento YTP
Prereading i korekta: Sun, RedMad
Opis: Opowieść o nierównej walce młodych dziewczyn z wiekowym tyranem oraz kultem degeneratów. Spin off do S.T.A.L.K.E.R. Equestria Girls "Spełniacz Życzeń".

PRZESŁANKA:

Minęło wiele stuleci, odkąd Zebrica ponownie otwarła się na świat zewnętrzny. Zbuntowany Władca Śmierci wygnał Kult Zargo z wybrzeży kontynentu i nawiązał kontakty z Equestrią, do której zaczęło przypływać wiele egzotycznych stworzeń. Wraz z nimi, zza oceanu, przekradło się nieznane kucykom niebezpieczeństwo. W erze panowania Księżniczki Twilight, to krew będzie najcenniejszą walutą; krew Starlight Glimmer oraz jej córki. Tylko dzięki niej kultyści mogą przyzwać z zaświatów króla Sombrę i osadzić go na swoim tronie, aby mógł im przewodzić. Po dwudziestu trzech latach, dawny tyran Kryształowego Imperium otrzyma kolejną szansę, jednak będzie czymś innym niż przed laty.

Władczyni Equestrii postanawia ukryć dwie klacze w Canterlot High, w domu pani pułkownik Fluttershy mieszkającej z nieusłuchaną córką. Nie wiedzą o tym, że Sombra już na nie czeka. Zmagania z dużo silniejszym wrogiem nie będą odmierzać sekundy, lecz szumiąca w żyłach krew.
Aktualizacja:

6 komentarzy:

 1. Co znaczą te dwie litery F w nawiasie kwadratowym?

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzekłabym, że to również horror.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znajdują się tam elementy horroru, ale w mojej ocenie jest tego zbyt mało. Klimat mimo wszystko różni się o typowej, horrorowej opowieści. Fik jednak zawiera elementy z różnych gatunków.
   Dopowiem jeszcze tak z innej beczki, że rozdziały będą publikowane co tydzień. Mam nadzieję, że się spodoba. :)

   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Podoba. :)
   Wczoraj miałam przeczytać jedną, lub dwie strony przed snem, ale przeczytałam wszystko.

   Usuń
 3. Witam!Gratuluję bardzo dobrego i ciekawego opowiadania!Tekst jest równie,o ile nie bardziej,wciągający jak"S.T.A.L.K.E.R. Equestria Girls".Niestety nie potrafię pisać recenzji,ale chciałbym zachęcić wszystkich do czytania!Bardzo żałuję że nie możesz kontynuować tej historii...Mam nadzieję,że nie wiąże się z tą przerwą jakaś przykra,osobista sprawa!W dobie pandemii różne myśli przychodzą do głowy...Życzę Ci powodzenia w dalszym pisaniu(niekoniecznie kucowym)jak i w życiu osobistym!Będę cierpliwie czekał na ciąg dalszy z nadzieją że on nastąpi!

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!