mnie nie widać! yay!

czwartek, 25 lutego 2021

Pierwsze duże info o nowym filmie!

One nas obserwują. Nie ma już ucieczki, nie ma gdzie się skryć. Generacja 5G już depcze nam po kopytkach i chowa się w każdym pudle.

Oto przed Wami, pierwszy screen z nadchodzącego filmu. Ciekawe czy teraz to będzie "Netflix Original Animated Movie"...


O nie... Kuce w 3D. Niby człowiek wiedział, a jednak się łudził. Do tego jeszcze Solarna. Nie o taką Equestrię nic nie robiłem.


Opis po angielsku:

In the new movie, the pony world of Equestria has lost its magic. Friendship and Harmony have been replaced by paranoia and mistrust, and Ponies now live separated by species. Sunny -- a feisty and idealistic young Earth Pony -- is convinced there’s still hope for this divided world, but her slightly misguided and often hilarious efforts to change hearts and minds have led to her being branded a misfit. When Sunny befriends a lost Unicorn named Izzy, who wanders innocently into the Earth Pony town of Maretime Bay, the town has had enough. Izzy and Sunny must embark on an epic adventure that will include a daring jewel heist, outrageous conspiracy theories, elaborate musical numbers, and the world’s cutest flying Pomeranian. Their adventures will take them to faraway lands and force them to challenge the status quo by facing their fears and making new friends out of old enemies. The world Sunny has dreamed of her entire life could finally become a reality as Sunny and her newfound friends fight to prove that even little ponies can make a big difference.


Czyli słowem... Twilight dała plota, tak jak podejrzewałem. Wygląda na to, że scenariusz z Equestria at War się sprawdził... poniekąd. 

W zbliżającym się filmie zobaczymy Equestrię, która utraciła swoją magię, przyjaźń i Harmonię, zamieniając się w piaskownicę Discorda. Główną bohaterką jest Sunny, nauczycielka, która dopiero co skończyła studia i myśli, że zbawi polską edukację. Typowy ziemniak. Tylko widząc, że metody z "Młodych gniewnych" za bardzo nie działają. Rusza na epicką wyprawę po złotego bakłażana, który zmieniłby serduszka jej ziomków.
W drodze pozna Izzy, która patrzy wszędzie tylko nie przed siebie i wparowuje z szalikiem Cracovii do dzielnicy kibiców Wisły. Razem z Sunny czeka ją przygoda pełna masonów, Hamiltona, łosi, rysi i zagrożonych wyginięciem pegazów. Zwiedzą Sosnowiec, Radom i okolice Białegostoku. I to tylko po to by streścić 9 sezonów poprzedniego serialu w jednym filmie..

Nie bierzcie mnie nigdy za tłumacza... błagam.

Premiera filmu zaplanowana jest na wrzesień tego roku na platformie Netflix. Być może również tam premierę będzie miał nowy serial.

12 komentarzy:

 1. Oto trzy możliwe opcje, które przyszły mi do głowy, gdy zobaczyłam tego screena:

  1. Kucykowa Apokalipsa - doszło do jakiegoś straszliwego nieszczęścia z gigantyczną eksplozją i późniejszym promieniowaniem, które zmieniło wygląd ocalałych mieszkańców całego przedstawionego świata.
  2. Baaaaaaaaaaardzo odległa przyszłość - po prostu minął taki szmat czasu, że się wszystko pozmieniało. Możliwe, że po śmierci znanych nam postaci zaczęło na nowo coraz częściej dochodzić do konfliktów między rasami, kolejne pokolenia buntowały się i zapomniały dawnych lekcji przyjaźni i tak utraciliśmy wszystko, co było zbudowane wcześniej, a jedynie nieliczni jeszcze się tego trzymają.
  3. Przedstawiona Equestria to zupełnie inny alternatywny świat, odmienny wymiar, w którym wszystko od początku dzieje się zupełnie inaczej, niż to, z czym mieliśmy styczność poznając historię księżniczek oraz Twilight i jej przyjaciółek.

  Btw...zwróćcie uwagę, że główna bohaterka ma w swoim pokoju figurki M6, co też w sumie pasuje do każdej z przedstawionych przeze mnie opcji.

  OdpowiedzUsuń
 2. "W nowym filmie Equestria utraciła swoją magię. Paranoja i nieufność zajęły miejsce przyjaźni i harmonii, a wszystkie rasy kucyków żyją osobno. Sunny, zadziorny i idealistyczny kucyk ziemski, wierzy, że wciąż jest nadzieja dla skłóconego świata, lecz jej nie do końca udane i zwykle zabawne próby, by zmienić nastawienie u innych, doprowadziły do jej wyalienowania ze społeczeństwa. Miarka się przebrała, gdy pewnego dnia Sunny zaprzyjaźnia się z zabłąkanym jednorożcem Izzy, która przypadkiem przybywa do Maretime Bay, miasteczka kucyków ziemskich. Izzy i Sunny muszą wyruszyć na niesamowitą wyprawę, podczas której widzowie zobaczą kradzież klejnotu, poznają skandaliczne teorie spiskowe, usłyszą pełne rozmachu piosenki oraz poznają najsłodszego na świecie latającego szpica pomorskiego. Ich przygody zaprowadzą je do odległych krain i zmuszą je do zmiany panującego porządku, poprzez stawienie czoła strachu i zaprzyjaźnienie się z dawnymi wrogami. Świat, o którym Sunny od zawsze marzyła, może w końcu się urzeczywistnić, a Sunny i jej nowi przyjaciele postarają się udowodnić, że nawet małe kucyki potrafią dokonać wielkich czynów."

  Ciekawi mnie, czy naprawdę tam będzie latający pies, czy to tylko zła autokorekta i miał być pegaz.

  OdpowiedzUsuń
 3. No i Cozy Glow tryumfuje.
  Brak magii w Equestrii. Brawo Cozy!


  A co do fabuły mam nadzieję, że te obiecane okolice Białegostoku to Choroszcz oraz Belweder w Starosielcach, a głównym motywem fabularnym będzie potężna interwencja BIO w zamian za narąbanie drewka i wybudowanie lotniska dla karetek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sam odcinek 222, pokazał że Twilight jest złą księżniczką, bo zamiast dbać o stabilność Equestrii siała przyjaźń wszędzie. Może się okaże że Neighsay miał racje, co do nauki nie-kucyków.

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie pokazali nową postać, tym razem ogiera: https://www.equestriadaily.com/2021/02/new-male-mane-cast-pony-revealed-for.html#more

  OdpowiedzUsuń
 6. Artur Andrus kiedyś powiedział, ż tłumaczenia są albo ładne albo dokładne. Niedawno miałem okazję czytać jakie dokładne tłumaczenie. Nie nadawało się do niczego. Twoje tłumaczenie jest przepiękne, bo nie tylko zostały przełożone kwestie językowe, ale także kulturowe. Osobiście bardzo chętnie zobaczyłbym na nim oparty film, nawet jeżeli bohaterowie mieliby po cztery nogi. Takoż samo bardzo lubię fanfiki zawierające znane mi z życia codziennego lub kultury elementy. Wiem w tedy z czego mam się śmiać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aww! Dziękuję. Aż nieco uwierzyłem w swoje zdolności ^^

   Usuń
 7. Ah, czyli znowu wkraczamy w tematy "rasizmu". xd Nie będę ukrywał że jednak gdzieś w głębi oczekiwałem że jako główny motyw wybiorą sobie coś bardziej oryginalnego. Tym bardziej w przypadku kucy, gdzie ten temat był poruszany wielokrotnie. No cóż, pozostaje liczyć na to że poruszą ten trudny temat w nienaiwny i niejednostronny sposób.

  Ale grafika zacna, (przynajmniej w kadrze z filmu, nie wiadomo jak serial wyglądać będzie), choć kolorystyka bohaterek średnio mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 8. World’s cutest flying Pomeranian.
  JA JESTEM KUPIONA

  OdpowiedzUsuń
 9. Equestria po 200 latach i powstanie pustkowi i 3 klacze będą próbowały by na owe powstałe pustkowia powróciła dawana piekna Equestria.

  OdpowiedzUsuń
 10. Equestria po 200 latach i powstanie pustkowi i 3 klacze będą próbowały by na owe powstałe pustkowia powróciła dawana piekna Equestria.

  OdpowiedzUsuń
 11. Tumaczenie opisu filmu złoto totalne XDD

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!