mnie nie widać! yay!

czwartek, 26 marca 2020

„O dwóch takich, co bawiły się magią” – seria fanfików od Rarity


Autorka: Rarity
Opis: Trixie i Starlight Glimmer to przyjaciółki, które nieustannie wpadają w jakieś tarapaty. A raczej jedna z nich w nie wpada, a druga musi ją wyciągać…

Sprawdźcie, na jakie pomysły wpada Wielka i Potężna Trixie i jak się to kończy!

Od autorki: W tej serii będę publikowała krótkie opowiadania, pisane na rozmaite forumowe konkursy i nie tylko. Nie stanowią one jednej historii, można je więc czytać wyrywkowo i nie bać się, że w którymś momencie zabraknie kontynuacji. Zachęcam do czytania i wyrażania swoich opinii!Regaty Przyjaźni


[Comedy]
Opis: Zbliża się koniec pierwszego roku nauki w Szkole Przyjaźni, a to oznacza jedno: egzamin. Jednak z racji tego, że placówka zarządzana przez księżniczkę Twilight jest raczej niestandardowa, także sprawdzian nie przyjmie wcale formy nudnego testu. Zamiast niego zadaniem młodych adeptów będzie wystartowanie w pierwszych w historii Regatach Przyjaźni. Jak poradzi sobie Student Six? Co w tym czasie będą robiły ich nauczycielki? I co tym razem wymyśli Trixie?


Aktualizacja:

Biuro reformacyjne

[Oneshot] [Comedy] [Slice of Life]
Opis: W kolejnym opowiadaniu z serii do Starlight i Trixie dołącza nie kto inny, a sama dowódczyni Tempest Shadow! A w zasadzie petentka Fizzlepop Berrytwist, ponieważ jak się okazuje, nawet reformację złoczyńców można sformalizować i zatrudnić w tym celu urzędników.

12 komentarzy:

 1. Napisałem na redakcyjnym, że przeczytam, ale pewnie pamiętasz, jak spełniam swoje obietnice... więc najpierw PSK.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisałeś to o moich tłumaczeniach, pierwsze z ich ukazało się w styczniu 2017 r. Ale jasne, możemy udawać, że Ci wierzę. Szczególnie, że powyższe opowiadania mają łącznie 9,5 strony.

   Usuń
 2. DON'T SLEEP TONIGHT
  -_-*

  Trolestia bawi się w Discorda, bawi się czyimś życiem albo robi kucykom pranie mózgu a to już przestaje być zabawne i już ociera się o złodupstwo :P
  Oj Molestio kochaj Trolestie a ty Celestio na to patrz :P
  Czekam na inne opka z bardziej zdystansowaną Celestią
  Gdyby nie to że zabrakło materiału na klatki..ech -_-'

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytane za jednym zamachem, bardzo fajne ^_^

  OdpowiedzUsuń
 4. Co się tyczy "Trixie i jej miotła", wróć. "Miotła i jej Trixie". Na wstępie mogę pochwalić za ciekawy tytuł. Druga kwestia: fabuła. Jest ciekawa, spełnia rolę komedii . Czas czytania przypomina czas odcinka MLP, co też jest super. Jeden aspekt, w którym twoj fanfik pobił nawet "Komę" Frey'a: Słownictwo . Nareszcie mogłem przeczytać fanfika bez ani jednego wulgaryzmu. Widać tutaj ,że przykładasz do tego znaczącą uwagę (podobnie jako redaktorka) albo po prostu nie używasz wulgaryzmów "w realu". Gratuluję tego fika .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za komentarz, bardzo się cieszę, że moje opowiadanie Ci się spodobało. Co do słownictwa, to nigdy nie używam wulgaryzmów w realnym życiu ani w mowie, ani w piśmie i mocno mi one przeszkadzają u innych osób.

   Usuń
  2. Rozumiem i winszuję bogatego słownictwa. Opisując następny fanfik, "Księżniczkę Midnight Shine" powiem niewiele, ale treściwie: Połączenie Trollestii i Trixie to świetny i unikatowy pomysł na ciekawą komedię. Mogę jednak minimalnie zwrócić uwagę na fabułę, która jest odrobinę niedokończona (moim zdaniem). Dowiadujemy się o przeszłości Trixie, ale nie wiemy, czy rzeczywiście Trixie została alikornem. Jeśli tak, nie wiemy, co to dało ? Nie ma ani happy endu, ani komicznego zakończenia jakimś fiaskiem. Pozostają tylko pytania ,na które nie poznamy odpowiedzi. Z mojej strony pozostaje w związku z tym lekki niesmak. Pomimo tego, otrzymujemy intrygującą i ciekawą komedię.

   Usuń
  3. Opisując najnowszy fanfik, "Regaty Przyjaźni", mogę zwrócić uwagę na liczne opowiadania zawarte w niejniej, przy czym nie są to wyłącznie opowiadania o wybitnych żeglarzach/piratach/kimkolwiek jeszcze, ale również ciekawa opowieść o trzeciej królewskiej siostrze, co niewątpliwie wstrząsnęłoby kanonem, gdyby do niego należało. Zabawny wątek dwóch władczyń, które są słabe z matematyki (!) i właściwie są przedstawione niemal w zupełnie inny sposób niż w serialu. O ile kilka miesięcy temu poznałem genezę związku Luny z owsem, o tyle zastanawia mnie związek Celestii z bananami, znajdujący się w fabule fanfika. Tak czy inaczej, otrzymujemy mniej więcej godzinę do półtora godziny czytania oraz tekst, który dobrze spełnia swą rolę. Gratuluję .

   Usuń
  4. Jeśli chodzi o alikornizację Trixie lub jej brak, to specjalnie zostawiłam tu otwarte zakończenie. Przy czym w zasadzie nie ma ono większego znaczenia – moje opowiadania są połączone występującymi w nich bohaterkami oraz klimatem i brakiem powagi, jednak nie ma między nimi ciągłości fabularnej, więc niezależnie od wyniku rozmowy Celestii i Luny Trixie będzie w kolejnych częściach jednorożcem.
   W kwestii Regat: opowieści o trzeciej siostrze nie należy brać zbyt poważnie, w końcu została przedstawiona przez pływających na arce odpowiedników Świadków Jehowy. Cieszę się jednak, że Ci się spodobała.

   Usuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!