mnie nie widać! yay!

piątek, 9 sierpnia 2019

Wytwórnia charytatywna Helpie's CornerCześć!
Pojawiam się dosłownie na chwilę i zaraz oddaję głos Porcelanowemu Okularowi i Altiusowi, którzy wyszli ze świetną inicjatywą i wspaniałą, łapiącą za serce akcją. A chodzi o stworzenie albumu charytatywnego. Zapoczątkowany został z myślą, by pomóc Luxisowi w leczeniu, ale w związku z tragicznym rozwojem wydarzeń, plany te musiały ulec zmianie. Lecz inicjatywa nie umarła i może uda się zrobić dzięki niej wiele dobrego.
Zapraszam do wnętrza posta po bardziej szczegółowe informacje dotyczące akcji!


Cześć! Tutaj Helpie's Corner, nowa, polska wytwórnia charytatywna!


Jak każdy szanujący się broniak ( i pegasi ) wie - Przyjaźń to Magia! Pomaga nam być lepszym każdego dnia, dzięki niej uczymy się o tym jak ogromny wpływ może mieć relacja z drugim człowiekiem ( bądź innym stworzeniem! ). Rany, które otrzymujemy, z czasem się goją, umacniając nas i tych, z którymi się przyjaźnimy. Przyjaźń pełni rolę swego rodzaju paliwa, które potrafi nas pokrzepić nawet w najmroczniejszych chwilach naszego życia.

Historia tej wytwórnii sięga, niestety, tych czasów, gdy mrok zdecydował się wkraść w życie codzienne wielu polskich Bronies. To opowieść o Życiu i Śmierci, Szczęściu i Smutku, ale przede wszystkim - Nadziei.

***


Altius: ,,Szczerze mówiąc, nie bardzo interesowałem się polskim fandomem, więc po raz pierwszy usłyszałem o chorobie Luxisa, gdy mój przyjaciel, Neij, pojechał z innymi Broniakami, aby odwiedzić go w szpitalu w Poznaniu tuż przed Pyrkonem (największym polskim konwentem fantasy), ponieważ następnego dnia miał być operowany. Pamiętam, że było to w kwietniu i nikt nie spodziewał się, co wydarzy się w ciągu najbliższych kilku miesięcy…


Po operacji Luxis był słaby, ale udało się usunąć guza, więc mieliśmy nadzieję na jego szybki powrót do zdrowia. Zapomniałem o całej sprawie aż do końca czerwca, kiedy usłyszeliśmy smutne wieści o dramatycznym pogorszeniu się jego stanu zdrowia. Lekarz uznał, że to tylko kwestia czasu, ale wciąż mieliśmy nadzieję, że wyjdzie z tego cało. Niestety, rankiem 6 lipca odszedł od nas, tydzień przed Kucykonem 2019, na który zaprosił polską Apple Bloom, czyli Joannę Pach. 


Tuż przed pogorszeniem się jego stanu rozmawiałem o jego chorobie z moim przyjacielem spoza fandomu, który podsunął mi pomysł, aby rozpocząć zbiórkę pieniędzy na leczenie Luxisa - być może nawet za granicą, w Niemczech lub USA. Pomyślałem, że to dobry pomysł, ale chciałem pójść o krok dalej - Bronies z Poznania mogą mieć swoją zbiórkę pieniędzy, a ja mogę zorganizować album charytatywny. Niestety nie udało nam się pomóc Luxisowi na czas, ale zdecydowałem, że musimy dokończyć nasze dzieło, ponieważ pomysł był już w zaawansowanej fazie i znajomi mówili mi, że warto spróbować. Dlatego dziś możemy wreszcie podzielić się z Wami wieścią, że label został utworzony i zwie się on ,,Helpie's Corner’’’!’’’


***


Wytwórnia opiera się na 3 zasadach - Pozytywności, Nadziei i Kreatywności. Wierzymy w to, że razem możemy stworzyć wiele dobrego, i pomóc wielu osobom w potrzebie! Wystarczy tylko odpowiednie nastawienie, głowa pełna wielu rozwiązań i oczywiście - zachowanie wiary w to, że wszystko zakończy się pomyślnie.


Z naszą maskotką - Helpie’s Hoofem, z radością ogłaszamy nasz pierwszy album charytatywny - ,,Other Side of The Mirror’’! Chcemy celebrować życie i przypominać wszystkim, aby szukali Światła Nadziei, nawet w najciemniejszych czasach. Tematem albumu są: upływający czas, cykl życia i śmierci, ale jednocześnie Światło Nadziei, które nas napędza. Chcemy, aby album był spokojny i kontemplacyjny, lecz by zawierał iskrę pozytywności! 


Mamy nadzieję, że możesz nam w tym pomóc, przesyłając swoje zgłoszenie! Wszystkie pieniądze, które zbierzemy, trafią bezpośrednio do rodziny Luxisa.


Z góry dziękujemy za pomoc!

~ Porcelanowy Okular & Altius Volantis


KONTAKT


e-mail: helpiehoofrecords@gmail.com


Bandcamp: helpiescorner.bandcamp.com

3 komentarze:

  1. Wspaniała i piękna inicjatywa. Jestem całkowicie przekonany, że zakończy się ogromnym sukcesem!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też starają się i narazie im wspaniałe idzie jej
    #XD

    OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!