mnie nie widać! yay!

niedziela, 9 czerwca 2019

Niedzielne Aktualności CDVII


Witajcie moi drodzy w kolejnych Niedzielnych Aktualnościach.


Dziś będzie minimalistycznie, bardziej niż zwykle, a to dlatego, że ten post powinien nazywać się Sesyjne Aktualności. Nie wiem jak inni, ale ja zaczynam od jutra sesję na uczelni i jak na prawdziwego studenta przystało miałem do roboty wszystko oprócz nauki, dlatego teraz piszę dla was te Niedzielne by móc opóźnić nieuniknione, choć pewnie będę tego żałował podczas poprawki we wrześniu :P

Przejdźmy teraz do stałego elementu programu, czyli komentarza tygodnia.

Komentarz Tygodnia

Krótko, zwięźle i na temat. Coś czuję, że podobnie będą wyglądały moje odpowiedzi na pytania otwarte na egzaminie.

Wyniki ankiety


Trochę statystyki dla urozmaicenia. Blisko połowa z was uważa, że "Going to Seed" jest tak dobre jak cydr rodziny Apple, a ten jak wiemy jest bardzo dobry, potem wyciągamy deltę, liczymy pochodną i wychodzi nam, że nie mam pojęcia o czym piszę, ale w każdym razie odcinek mniej lub bardziej wam się podobał.

Newsy

Zaczniemy od informacji z kraju. Turak, nasz zaprzyjaźniony czytelnik z Łodzi przygotował relację tekstową na temat pomnika jednorożca, który stanął w tym mieście przy tak zwanej Stajni Jednorożców, czyli kolorowej zadaszonej stacji komunikacji miejskiej.Jednorożce do stajni jednorożców - nie całkiem poważny pomnik dla małych i dużych łodzian był projektem zgłoszonym w ramach łódzkiego Budżetu Obywatelskiego w edycji 2016/17.
Projekt zakładał zbudowanie pomników przedstawiających rodzinę jednorożców i postawienie ich przy Dworcu Tramwajowym Centrum, które za sprawą swego wyglądu szybko dostało łatkę przez mieszkańców Łodzi jako "Stajnia Jednorożców".

Projekt choć dostał ok. 3800 głosów, został zaakceptowany i rozpoczęte zostały wstępne prace nad nim. Miasto ogłosiło konkurs w którym zainteresowani mogli wysłać projekty jak rodzina jednorożków mogłaby wyglądać, jednakże to był także moment kiedy twórcy konkursu mocno odlecieli. Biuro Architekta Miasta zażyczyło sobie by pomnik jednorożców "czerpał z osiągnięć łódzkiej sztuki awangardowej, począwszy od międzywojennych realizacji Strzemińskiego i Kobro a skończywszy na artystach tworzących obecnie".

Efektem tego było 9 prac, z czego komisja wybrała 5 tych najlepszych. Do obejrzenia pod tym linkiem.

Na szczęście prace, w których opisy mówiły o np: "znaczeniu Triady Witruwiańskiej" czy "tęczowej konwencji estetycznej" nie spodobały się ani mieszkańcom, ani mediom, ani Pani Prezydent ani także samemu pomysłodawcy projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego. Miasto postawiło więc, że zaprojektowanie i wykonanie tego zleci komuś kto się na tym zna. Po jakimś czasie włodarze miasta poinformowali, że projektem zajmie się Japończyk - Tomohiro Inaba. Galeria jego prac: https://www.galleryartcomposition.com/artists/tomohiro-inaba.html

I był to strzał w dziesiątkę, gdyż już wstępne zdjęcia z postępem prac pokazywały jak udany będzie to pomnik. 

Koniec końców pomnik warty 400 tysięcy złoty wyruszył w morską podroż z Japonii do Polski we wrześniu, a od stycznia bieżącego roku, aż do tego tygodnia kisił się w jednym z magazynów. Odsłonięcie pomnika odbyło się dopiero teraz gdyż autor chciał by miało to miejsce w okresie gdy spaceruje dużo ludzi, a także on sam osobiście chciałby brać w tym wydarzeniu ponieważ dla niego jest to dzieło życia. Więcej informacji tutaj: https://dzienniklodzki.pl/pomnik-jednorozca-prawie-gotowy-stanie-w-lodzi-we-wrzesniu/ar/13269059

I w ten sposób projekt niemalże fantastyczny, został w pełni zrealizowany. Widać także że na przestrzeni miesięcy zmieniła się też koncepcja tego pomnika. Miał być "interaktywny", oblegany przez dzieci, ale trzeba przyznać, że okolica za bardzo nie pozwala by w takim ruchliwym, obleganym miejscu miało powstać coś rodem z dużego placu zabaw. Jednorożek zanim jeszcze powstał mocno był używany w wszelakich kampaniach reklamowych, promocyjnych miasta i myślę, że niejedna osoba odwiedzająca to miasto, będzie chciała sobie sprawić pamiątkę czy to koszulkę, magnes czy cokolwiek, właśnie z łódzkim jednorożkiem.

Długo oczekiwany przez lokalne stado, jednorożek stał się fajną i zapewne udaną reklamą miasta, jak i także całej koncepcji budżetów obywatelskich. Jeśli ktoś ma w swoim mieście ma taka inicjatywę to naprawdę warto brać w nich udział czy to głosując na inne projekty, czy też wysyłając swój.
to do wrzucenia.

10 najlepszych kucykowych filmików z majaReakcje Bronies na start 9. sezonuCzyli grupa Broniaków, która ogląda odcinek i robią szneki do kamery. Jest to dość historyczna chwila, bo to był ostatni start sezonu w tej generacji. Miejmy nadzieje, że zobaczymy te same twarze kiedy nadejdzie G5.

Pluszaki

Cotygodniowa dawka pluszu, słodyczy i pozytywnych emocji. Aż ciężko nie uśmiechnąć się widząc jak niektóre pluszaki są piękne.

Zaczniemy od pluszaka polskiej produkcji. Zrobiła go szalenie utalentowana Dixie.
Komiks Tygodnia


Shipping Tygodnia


To już jest koniec. Przepraszam, że tak bez konkretów, jednak ten tydzień nie obfitował za bardzo w wiele wydarzeń fandomowych, a ponadto zaczynająca się od jutra dla mnie sesja poważnie ogranicza zasoby czasowe. Życzę powodzenia innym studentom w podobnej sytuacji. Dobrej nocy i miłego poniedziałku dla wszystkich kucykowców nad Wisłą. Brohoof! /)

7 komentarzy:

 1. Wonszu, powodzenia na sesji! Trzymam kopytka, że pójdzie jak po maśle \^.^/

  Pluszak od Dixie jak zawsze super ^_^ Firefly też, taka grzywa i ogon wyglądają fantastycznie (@Dixie, planujesz może wykonać pluszaka w takim stylu?). No i zła wielce a strasznie Trixie - jej wyraz pyszczka to mistrzostwo!

  Komiks i shipping tygodnia wystrzeliły poziom cukru w kosmos, więc reszta Niedzielnych na jutro.
  Dziś, w sumie. Tak się jakoś złożyło, że jutro jest już dziś.

  Ale jedno jeszcze.
  Luna i Starlight wspominają stare (nie)dobre czasy. Ktoś myśli, że już nie wrócą? Ha! ò_ó


  Bezgwiezdna Noc nad nami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że czytam od czasu do czasu komentarze. ;d
   Chodzi Ci o takiego z futerkową grzywą? :O

   Usuń
  2. Tak. Wygląda to rewelacyjnie i cudnie totalnie :D

   Usuń
  3. Robiłam raz, a nawet dwa. :O Tylko nadal nie wiem z jakiego oni ''włosia'' robią. ;o
   https://www.deviantart.com/dixierarity/art/-Gift-Shining-Armor-780860423
   https://www.deviantart.com/dixierarity/art/Princess-Luna-Plushie-726963407

   Usuń
 2. Powiem tyle że to nie jedyna koncepcja z końmi sam mam od paru lat na rondzie stado koni zrobione z zaplecionych gałązek trzeba przyznać trzyma się nieźle

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!