mnie nie widać! yay!

niedziela, 24 lutego 2019

Niedzielne Aktualności CCCXCII


Wiosna się zbliża!
A woda w wiaderkach wciąż ma tendencje do zamarzania. Wiem co mówię, pracuje na tankstelli. Jednakowoż wszelkie ludy wszem i wobec przybyły tu w jednym celu. Przeczytać Niedzielne Aktualności. Kogo chcemy oszukać. Wiadomo, ze chodzi o Komentarz Tygodnia i komiks. Przechodzimy do rzeczy.


Ludy wszelakie pieją w żałości. Część z powodu końca serialu, a część z powodu tak późnego końca serialu. Wszystko było lepsze, gdy Twilight nie miała skrzydeł! #potwierdzoneinfo
Ale macie zajawkę. Może skusi Was do nahypowanego oczekiwania na zakończenie tak nam bliskiej generacji.

Część główną czas zacząć. 
W tym tygodniu mieliśmy kilka ciekawych propozycji, jeśli chodzi o videotwórczość fanowską, a jako, że seria "Filmiki obiadową porą" zawisła w próżni, to podsyłam kilka takich tworków.Magpiepony nie da o sobie zapomnieć. Tym razem z animaticiem-utarczka między Pinkie, a Cheesem. Niemniej wersja z "Warrior Cats" bardziej mi się podobała.Coś dla fanów zezowatej, szarej, pegaziej listonoszki. Oczywiście autorstwa Yoshi'ego Greenwatera.Te Chinczyki to majo fajne pomysła. Czemu by tak nie połączyć sobie kucyków i Zaplątanych? Co może wyjść źle? "It looks good", jak głosi pewien klasyk.

W przerwie poprzedzającą newsy ze świata looknijcie na...

Komiks TygodniaUwolnij Magię!
Komiks, który niech powoli przygotuje Was na nadchodzącą generację.
#dajmyjejszanse

Czas na Newsy!Wydawnictwo IDW zapowiedziało jakich komiksów możemy spodziewać się w maju bieżącego roku. Pierwszym punktem godnym uwagi jest 78. numer głównej serii komiksowej, będący zwieńczeniem historii z Cosmos. Jaki los spotka kucyki? Czy pokonają potężnego wroga? Jaką drogę obierze Discord? Przekonamy się wraz z wyjściem kolejnego zeszytu.

Zapowiedziano również kolejną mini-serię. Składająca się z trzech części "Spirit of the Forest" skupi się na CMC, gdzie podobnie jak w "Ponyville Mysteries" będą musiały się wcielić w detektywistyczne trio. Tym razem obszar ich śledztwa znajdzie się w leśnej kniei. 


Czas by dać powód do narzekania z powodu braku gotówki, a ku temu idealnie posłuży figurka Twilight, którą można już zakupić w pre-orderze. Wraz z rozpoczetą przedsprzedażą, otrzymaliśmy kilka zdjęć finalnego produktu. Idealny sposób, by się dobić, zwłaszcza dla biednego studenta.Czekacie z niecierpliwością aż listonosz przyniesie waszą kopię "Equestria: Popuść Wodzę Fantazji"? Pewnie tak. Podczas gdy my czekamy na podstawę, zagranicą zapowiedziano mały dodatek do tej gry, zawierający trzy nowe historie oraz nowe wyzwania."Filly Sized Follies" dostępne jest już w przedsprzedaży.


Kojarzycie tego sympatycznego kuca? Pewnie, że tak! Kto by nie znał WoodenToastera i jego muzyki. Niemniej ostatnio mogliśmy byś świadkami małej burzy. Otóż utwór "Awoken", czyli jeden z bardziej znanych w fandomie, został uznany za skradziony i przywłaszczony sobie przez nijakiego Chandlera Olivera. Instrumental został przemianowany na "City Lights" i pojawił sie na YouTubie w 2016 roku. Sprawa została już zgłoszona i być może wkrótce "Awoken" ponownie zagości na kanale oryginalnego twórcy.

Zostaniemy przy muzyce, a mianowicie przy krótkiej i wartej uwagi składance "Galaxies" od Synthisa. Zgodnie ze słowami Kideła, "Skoro to Synthis, to musi być dobre." i mogę się pod tym podpisać obiema łapkami. Świetna składanka z utworami typu trap, która zabierze nas w podróż po najdalszych zakamarkach galaktyki.CZAS NA PLUSZAKI!
standardowo do podpisu własnego
Trochę tego jest, ale tak przytulić tyle pluszu! Nie wiem jak wy, ale ja by chętnie wziął taką Xenith czy też Derpygupika. Dość jednak tych zachwytów, albowiem kończymy dzisiejsze Niedzielne Aktualności. Oto przed Wami...

Shipping Tygodnia!


Każda Flutterka łagodzi obyczaje, a czasem warto zrobić sobie przerwę od nękania heretyków czy wycinania orków i zwyczajnie przytulić kucyka, a najlepiej taką maślaną pegazkę.

I oczywiście wisienka na torcie. Tegotygodniowy laureat nagrody Złotego Chomąta, zwanego potocznie Komentarzem Tygodnia. Ta prestiżowa nagroda jest obiektem westchnień wielu, jednak tylko jednostki wybitne, z niebywale kwiecistym językiem mogą się nim cieszyć. W tym tygodniu zwycięża...


OM NOM NOM!

Dziękuję wszystkim za uwagę i do usłyszenia!

14 komentarzy:

 1. Komiks wygrywa wszystko. A co do muzy, cieszę się że w kucykach fani pokazują mrok.

  OdpowiedzUsuń
 2. 23:59, misja wykonana!

  Tak jest, czekam na Equestrię ^_^ W ogóle, na marcowym meecie w Krakowie ma być delegacja polskiego dystrybutora, i podobno zorganizują sesję w tego RPGa.

  Niedzielne bardzo i całościowo git, dzięki :D Ciekawe, jaki nowy komiksowy złolec zastąpi Cosmos? Wyżej się już chyba nie da?

  OdpowiedzUsuń
 3. Treściwe pełnononiedzielne, najlepsze na śniadanie... w poniedziałek XD Pluszaki znowu świetne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kopycio Kucyki ^^ Dość ciekawe te pony news
  A co do pluszaków to ja bym chętnie się w przytułał do takiej wielkiej Littlepip lub Velvet Remedy a no fajnie by było heh a no klacz może sobie czasem marzyć ^^ a pozatym ciekawy jest ten dodatek do gry fantazja bo ów grę mam w planach kupić czyli fantazje ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam nadzieję że komiks nie był inspirowany jakimiś oficjalnymi przeciekami z G5...Dzięki za fajny tekst zrobił mi wieczór w pracy!Choć szkoda że Luny brak...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo Poli to Podmieniec. Bywa czasem cokolwiek stronniczy :P

   Usuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!