mnie nie widać! yay!

środa, 10 października 2018

Pokaż Swojego Kucyka VIII - Galeria część 1


W roku 2018 samotny bohater postanawia zrobić galerię PSK przed 1 listopada.
A pomagają mu w tym, jak zawsze dopingujący czytelnicy.
Wsiadajcie na pokład merewozu, ja jestem Mere Jump i zapraszam Was na przygodę, którą to wy sponsorujecie. Tak jest, to wasze zdjęcia stworzyły najwspanialszy spektakl znany ludzkości. Zawartość posta, której nie trzeba wymyślać, a jedynie wstawić i skomentować: "Aha, fajnie", "No, postarałeś się przy tym zdjęciu", "Masz fajne skarpety". Piękno. Prostota. Maestro, muzyka!

FlutterFun


FlutterFun wysłał... wysłała... chyba wysłał, bo ma liczbę 87 w mailu. No i ma męskie imię. :v No w każdym razie wysłał te zdjęcia jako pierwszy już 2 lipca. W przeciwieństwie do reszty leni.


Jajogłowa czyta książkę! A gdzie jej jajogłowa, tęczowa przyjaciółka?


"Kocham cię, książko"


Kucyki giganty opanowały Equestrię.


I inne, mniejsze kucyki starają się pokonać kucyki giganty. Albo się z nimi zaprzyjaźnić. Te dwie sytuacje mogą wyglądać podobnie.Ok, pora na imprezę! Pijemy soczek, bo alkohol jest zły dla komórek nerwowych i można się od niego uza... BORING!Uwaga, czarujemy... następnego uczestnika PSK. A będzie to... ale zanim pojawi się nowy uczestnik, chciałbym ci podziękować, FlutterFunie, za twoje zdjęcia i fakt, że wysłałeś je już 2 lipca. Gdyby wszyscy wysyłali tak jak ty, to nie martwiłby się do samego końca, że ten post nie powstanie.Zapiekanka


Następna osoba wysłała swoje zdjęcia... 2 września. Nie, to nie żart. Równo 2 miesiące później. Nikt wcześniej, większość osób później. Tak, wiecie, to te zdjęcia, które miały powstać podczas wakacji. Nie było w zasadach?! TRZEBA SIĘ BYŁO DOMYŚLIĆ!
Pokrycie AJ w tej zielonej mazi wymagało dużej odwagi. Zaraz zlecą się jej fanboje i cię POBIJĄ, UCIEKAJ!

Mało, gdzie trzecie zdjęcie, na którym Twilight i Applejack robią zapasy w zielonej mazi?Dayan


Nasz były redaktor rokrocznie (choć powiedział, że za rok już nie) wysyła do nas zdjęcia swojego stuffu. A w tym roku wysłał naprawdę sporą kolekcję. I czego tu nie ma! Wszystko jest!Mamy tu artykuł z Wyborczej, rysunki, obrazki...
Hm... to ten artykuł, w którym... Widzę, że u ciebie też strzelał korek od szampana.Piękne plakaty z podpisami!
Dayan ma też dużo rzeczy na podłodze. Ja bym nie miał, gdzie tego trzymać. Nawet podłogi u mnie by nie starczyło.No dobra, dużo tego masz. Nawet wiztówkę For Glorious Equestia! Szanuję!
Jeszcze raz dzięki za wzięcie udziału. Życzę szczęścia w życiu!


Paweł


Yay! Pinkieśledź!
No to już wiemy, z kim mamy do czynienia! Witam, szanownego pana!Zdjęcie wykonane podczas Plushieconu, gdzie Pinkieśledź zajmował pierwszy rząd z maskotką OCkiem pewnego Czecha. Tak napisał Paweł, a ja mu wierzę!Za dnia śledź, w nocy zaś kucyk!Paweł, weź, idź stąd.Paweł, masz poważny pinkastyczny problem, ja się obawiam...Paweł, ty masz tego za dużo, ja cierpię. Za każdym razem moje komunistyczne serce mnie boli!Ale jednocześnie uwielbiam tę kolekcję! Widać w niej serce!I na koniec... skarpeciątka! ;__; To jest zbyt piękne! Dziękuję, panie Pawle.


Pyglik

Z jakiegoś dziwnego powodu miałem problem z pobieraniem twoich zdjęć. Google rzucało jakimś błędem, że nie mam do nich uprawnień, ale przecież... mam, bo jest dostałem i mogę wyświetlać. I zrobić tak, jak zrobiłem, czyli robić printscreeny narzędziem wycinanie na Windowsie.Pyglik: W tym roku byłem na wyjeździe wzdłuż polskiego wybrzeża i pierwszy obraz przedstawia Pinkie Pie przy wszystkich polskich latarniach morskich. 
Generalnie celem wyjazdu było zwiedzenie ich wszystkich, więc pomyślałem, że wezmę figurkę i przy okazji porobię zdjęcia na PSK.

I to jest naprawdę super sprawa! Zazdroszczę takiego wyjazdu. Ja z tych latarnii widziałem tylko dwie, a nigdy nie szukałem zdjęć pozostałych, więc dzięki tobie i Pinkie mogę je wreszcie ujrzeć!

Dalsze zdjęcia są bardziej standardowe. Ulotka z filmu i kolekcja figurek, w tym, jak radziłeś, figurki z soczków z Biedry.

Ja tak powiedziałem? A no tak, jestem genialny!


Rzut okiem na cały dobytek. Niektóre rzeczy można kojarzyć z poprzedniej edycji, ale jak wtedy mówiłem, teraz jest ich zdecydowanie więcej.
Jakaś dziwna ta Twilight...
Twilight zajęła moje książki, mimo że są dla niej zdecydowanie za duże. Kolekcja moich komiksów i książek. To chyba moje ulubione kucykowe rzeczy do kupowania :)
No to jest nas dwóch :)I na koniec AppleDash. Może ich za bardzo nie shippuję, ale te dwie figurki po prostu same się tak układają :)

No tak, jasne, jasne, każdy tak mówi. :PDiscord Ble Ble


Cześć!
Przy okazji, masz fajny adres email, hrabino!


DBB: Oto mój kucykowy dobytek :D
Fajny, dziękujęmy... zaraz to nie wszystko!

Witam w poradniku pt. ''Jak opiekować się swoimi kucykami'' ! Zapoznaj się z nim, a gwarantuje, że Twoje kucyki będą już zawsze szczęśliwe!

UUU uwielbiam poradniki! No to dajesz!


Zapewnij im kontakt z zwierzakami - kucyki to uwielbiają!
No bo kucyki same są, no wiecie...Zabawa w chowanego też jest świetną rozrywką!
Ha, dopóki nie zaczynasz chować się przed swoimi obowiązkami... ;__;Pamiętaj o trzech posiłkach dziennie! (Celestia! Zachowuj się przy jedzeniu!)
Uwielbiam ten headcanon, że Celestia dużo je. Zadbaj o higienę swoich podopiecznych...
Ale gdyby Tempest pilnowała mnie podczas kąpieli, to czułbym się dość nieswojo. Masz pianę na twarzy, a ona do ciebie: "Open your eyes!". No i otwierasz i jesteś załatwiony na parę godzin. ... ale zapamiętaj, że dla kucyka najważniejsza jest zabawa!Możesz zadbać o edukacje kuca i zabrać go na wycieczkę krajoznawczą...

Tylko trzeba uważać, bo kucyki to ciekawskie bestie i czasem wykopują niewypały bomb z czasów II wojny światowej.lub pozwolić podążać mu swoimi ścieżkami.DBB: A po całym dniu wrażeń każdy kucyk potrzebuje odpoczynku. Nawet taka Luna!
Fejk, Luna jedzie na kawach przez całą noc. :)Altius Volantis

Alitus nie zrozumiał zasad PSK i wysłał ilustrowanego fanfika...


Okej, więc zacznijmy to pisać (jest 8:40, deadline incoming boiii)

A więc witam całą Redakcję bloga FGE, miło znów widzieć się w kolejnej edycji Pokaż Swojego Kucyka. Nie, żebym praktycznie przespał wszystkie ogłoszenia, co to to nie, wcale. Może to praca? A może mój lekko dziurawy umysł?

No nie wiem, strzelaj. :P Ale myślę, że szukasz dziury w całym.Cóż, zdjęcia do tej edycji PSK nie są jakieś wyjątkowe, ale jako że zacząłem mieszkać w mieście, w dodatku takim gdzie warunków do robienia fotek kucykom nie ma, a gdzieś wyjechać żeby takowe porobić średnio wchodziło w grę (nieregularne wolne w pracy, a i wtedy wolałem odsypiać nocki :P). 


Nie śpię, bo robię zdjęcia do PSK. Ech, Fakt mógłby wtedy o nas napisać...

Niniejszym więc przedstawiam moje zdjęcia do Pokaż Swojego Kucyka! (wraz z opisami, nie dziękuj, Mere, w tamtym roku byłem zbyt leniwy :D)

A ja mam wolne? Kierowniku szanowny, dziękuję. Całuję rączki! Przy okazji poratuj złotóweczką!
Zdjęcie jeszcze z tamtego roku, z rowerowej wyprawy na Jaworzynę Krynicką, rzecz jasna w towarzystwie maślanego, spiraconego pegaza. Mam z tego wypadu bardzo miłe wspomnienia, Fluttershy chyba też.


Ja bym się tak od razu za nią nie wypowiadał. Ale pewnie nie jest zbyt rozmowna, no trudno.Typowy powrót typowego broniacza z typowej nocnej zmiany do 3:30 z nieco nietypowym gościem pod kurtką. No co, przynajmniej nie było jej aż tak zimno, pamiętam był siarczysty mróz.

Vinyl fajna, ale coś dziwny ten kucyk, na którym siedzi. A zaraz, to człowiek. Chyba dawno nie wychodziłem z domu...


Najlepsza DJ w Equestrii ogląda jednego z najlepszych DJów w ludzkim świecie. Dla zainteresowanych: festiwal A State of Trance 850 w Gliwicach, 30 maj 2018, set Armina van Buurena. Oczywiście tak zajęty kucyk jak Vinyl musi czasem sobie zrobić przerwę, chociażby na kawę.

Uwielbiam kawę, więc szanuję!


A to Tempest Shadow, prosto po premierze MLP: The Movie. .

Widze, że byłeś na seansie z vipami!Taka moja mała kolekcja figurek i innego kucykowego szpeju. Niewielka, bo niewielka, ale i tak ostatnio się powiększyła.No i przy okazji kilka pinek, które kupiłem (bądź dostałem) plus dwa ID z mniejszych kucykowych konwentów w Krakowie i Katowicach.


Mieć takie coś nad łóżkiem, dodaje 20% do wypoczynku. 

Poczekaj aż zobaczysz plakat Kredke xD


I weź tu czasem wyjdź i zostaw tego białego jednorożca samego na mieszkaniu. Robi co chce.
A tu taki amatorski kolaż prezentów i komiszy, które posiadam. Autorzy tych artów to Onomatopeja, AvaFury, ObscureDragone, Evka i Mere Jump :D.

OC, które na nich się znajdują to: Altius Volantis, Ghost Warrior, Cyan Chaser (należą do mnie), a także OC należące do Vegi i Vecodexa.

Altius uwielbiam mi wypominać, że nie dokończyłem tego rysunku. No nic, może za rok wstawi już z pokolorowaną nogą. ;__;

No nic, nie pozostaje mi nic innego niż pozdrowić wszystkich czytelników bloga (jako że Redakcję już pozdrowiłem) i… do zobaczenia za rok!

Dziękujemy Altiusie! Niezłe zdjęcia, widać napracowanie!


Alexa (Dziewczyna z Aparatem)

Deadline, słodki deadline. Z góry przepraszam Merego za wysyłanie zdjęć w ostatniej chwili.
Wybaczam! Jak dobry ojciec, ściskam dłoń twą, córko. ;__;

Ale od początku. Dzień dobry wszystkim. Po ok. 3 letniej przerwie ponownie wysyłam tu swoje zdjęcia i ogromnie się z tego cieszę! Naprawdę.

Po 3 latach ktoś jeszcze wraca na FGE? I jeszcze się z tego cieszy! Kim jesteś? Chcę cię poznać!

Naprawdę. Mam ogrom rzeczy do nadrobienia, bo pamiętam jeszcze, jak w fandomie popularny był fanfick Rainbow Factory, Cupcakes czy Past Sins, a wśród muzyki królował TheLivingTombstone, Blackgryph0n czy Evening Star (kojarzy ktoś? Tworzy/ł wspaniałe instrumentale) każdy znał tekst piosenki Mija Zima. No i oczywiście był też mały podział fandomu, kiedy Twalot dostał skrzydła. 

Nie wierzę, staroponiak! Pegasister! ;__; Myślałem, że już jestem tylko ja i Kredke!

Na Celestię, kiedyś to było! Dobra, koniec nostalgowania! Trochę się tych zdjęć mi nazbierało i trudno mi było wybrać te 10, ale się udało. Robiłam je pod kątem przede wszystkim artystycznym i mam nadzieję, że wyszło z tego coś ładnego. Enjoy! (Ze względu na rozmiar, muszę podzielić to na dwa maile. Po raz drugi przepraszam, Mere)

Nie przepraszaj, kłaniam się!Interpretację zdjęć zostawiam odbiorcom

(No nieźle. Muszę podzielić to na 3 części. Kocham swój internet)Już widzę, że umiesz robić ładniejsze zdjęcia niż ja. Nawet zwykły kredens wyszła pięknie i tajemniczo!Flutterka rozkoszuje się dniem wolnym na łonie przyrody.Rarity pozuje przy starym ale jarym Zenicie! Ale zaraz, jak zrobiłaś to zdjęcie? Ja wiem, że to nie jest tajemnica godna Szerloca Holmesa ani... Jana Pawła II, ale na Mere Jumpa to tak akurat.Księżniczka mroku uderza szybko i bezboleśnie!Zbliżają się święta (ta, coraz bliżej), więc pora wyciągnąć lampki z piwnicy.
- Ale ty wiesz Mere, że używa się lampek także poza okresem świątecznym?
Ech, to tylko takie gadanie. Idę włączyć swoje bawełniane kule świetlne.

Twajłajtka czyta książkę, której mi się nigdy nie udało. Ale mam w domu, więc przeczytam!

Dobra, jeszcze wcześniej się zastanawiałem, czy kojarzę twoje zdjęcia przed lat. Teraz już tak. Twoje zdjęcia przesiedziały na moim starym komputerze chyba najdłużej ze wszystkich innych. Ale gdy chciałem je znaleźć w poprzednich PSK... jakoś nie mogłem. Albo od tego czasu oślepłem albo jednak to wszystko mi się przyśniło.I na koniec RD patrząca w przyszłość, rozmyślająca o nowych wyzwaniach i zastanawiająca się nad życiem i przeżyciem. Albo po prostu chce sobie polatać. :v

Pssst... będzie jeszcze druga część tej galerii. Przed 1 listopada!

8 komentarzy:

 1. "Ale jednocześnie uwielbiam tę kolekcję! Widać w niej serce!"
  Awwww (。◕‿‿◕。)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że kiedyś będę mógł się pochwalić podobnie imponującą kolekcją... dowolnych rzeczy, z kucykami pewnie mi nie wyjdzie. :) Szacunek!

   Usuń
 2. No, zajęło to tylko miesiąc :)
  Myślałem, że będę w gdzieś zupełnie pod koniec galerii, a tu jestem piąty... Właściwie zdjęcia miałem przygotowane z dwa tygodnie wcześniej, ale wysłałem je w ostatnim tygodniu, bo wcześniej mi się nie chciało...

  I jak zwykle, wszystkie zdjęcia super :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiem, że to nie do końca na temat, ale na stronie Galapagos: http://www.galapagos.com.pl/film-8102.html znajduje się wydanie DVD z Zapomnianą przyjaźnią i Rollercoasterem przyjaźni, a pod nim można zobaczyć zdjęcia z dopiero co nadchodzących specjali, m. in. tej z rejsem weycieczkowym.

  OdpowiedzUsuń
 4. Yay! Te wszystkie zdjęcia są takie śliczne (oprócz moich)! Ale najbardziej podoba mi się kolekcja Pawła ^^
  I gratuluję, że już to wstawiłeś, Mere

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!