Fanart FAQ


Czyli wszystko, co artysta chcący, by jego prace ukazały się na FGE, wiedzieć powinien.

Pewnie zastanawiacie się jaki jest cel tego posta, mimo, że instrukcja wysyłania prac wisi sobie od dawien dawna i ma się dobrze. Ano taki, że potrzebowaliśmy sklecić parę zdań na temat fanartów, jako że trochę się ostatnio pozmieniało. 


Po pierwsze, pewnie chcielibyście wiedzieć co się dzieje z waszymi pracami. Otóż po otrzymaniu od was maila, jego treść jest kopiowana i wklejana do dokumentu na Google Drive, gdzie specjalnie przeszkolona ekipa ocenia wasze wypociny. Dlatego tak ważne jest to, co zaraz napiszę.

Wysyłając do nas paczkę prac opatrz ją tytułem [FA] TwójNick. TwójNick to nic innego jak pseudonim, którym będą opatrzone Twoje prace w postach. Nie musi być taki sam jak na kontach Google, Deviantarcie itp. służy tylko do identyfikacji danej persony. Nie akceptujemy prac od anonimów, to chyba jasne, ale możecie podpisać się innym nickiem.

Jak powinna wyglądać treść maila zawierającego wasze prace? Możesz w treści pozdrawiać mamę/wujka/brata/chomika czy co tam uważasz, nam nie robi to wielkiej różnicy. Najistotniejsze jest to, żeby prace znajdowały się w wiadomości w postaci linków, wrzucone na DeviantArta czy inny dowolny działający serwis hostujący. Możesz załączyć krótki opis do każdej pracy, jeśli czujesz taką potrzebę, natomiast nie jest on konieczny.
Dlaczego liczymy na prace w postaci linków? Jest to znaczne ułatwienie przy obecnym systemie pracy. Jeśli dostaniemy obrazki w formie załączników, kosztuje nas to więcej czasów, bo trzeba je zapisać na dysku, przeskalować i dodatkowo wrzucić do dokumentu, a następnie do posta. Także bylibyśmy wdzięczni, gdybyście ułatwili nam nieco pracę.


Kilka pytań i odpowiedzi:

1. Jak długo muszę czekać na opublikowanie moich prac?
Trudno powiedzieć. Po otrzymaniu maila, paczka ląduje na końcu kolejki i czeka na ocenę. To w dużej mierze zależy od ilości fanartów (których teraz nagromadziło się dość dużo) a także od pracy pre-watcherów (którzy też mają prywatne życie i warto by to uszanować). 
Gdy uporamy się z zaległościami wynikającymi z nieobecności Grigorija, będziemy się starać, by nie trzeba było czekać więcej niż 2 tygodnie na publikację. Oczywiście zawsze może się zdarzyć, że jednego lub dwóch prewatcherów z jakiegoś powodu nie będzie lub w danym okresie czasu przyjdzie bardzo duża ilość prac. - Mere

2. Moje prace trafiły do Przedszkola, a znajomi mówili, że są ładne. Czemu tak?
Przedszkole to nie koniec świata. Tu rządzą pre-watcherzy i nic na to nie poradzisz. Prace oceniamy w porównaniu do innych rysunków, które dostaliśmy. Widocznie wypadły kiepsko. Pamiętajcie jednak, że zarówno w Przedszkolu jak i galerii "Prac, które przetrwały" każdy art jest komentowany i oceniany tak samo.

3. Moje prace nie zostały opublikowane od dłuższego czasu, co się dzieje?
Nic się nie dzieje, możliwe, że po prostu czekają w kolejce. Zwykle przyjmujemy wszystkie prace. Gdyby jednak tak się stało, że faktycznie byłyby za słabe wysyłamy wtedy odpowiedniego maila z informacją, że rysunki były po prostu za słabe. Na pewno nie trzeba nam o tym przypominać.

4. Jaki jest limit przysyłanych prac?
Nie ma określonego maksimum, możecie przysyłać ile Wam się podoba. Ustalmy jednak, żeby wysyłać nam maile nie częściej niż raz w tygodniu. Chodzi o to, żeby nie biec do nas z każdą nowo narysowaną pracą, bo te kilka pojedynczych wiadomości może się po prostu zgubić w skrzynce.

Jeśli macie jakieś pytania - piszcie w komentarzach. Postaramy się odpowiedzieć, a najprzydatniejsze dodamy do powyższej listy.

Komentarze

 1. Czyli jak wysłałam prace w postaci załączników, to mam wysłać jeszcze raz maila, tyle że z linkami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli tylko masz chwilkę, żeby wysłać nam to jeszcze raz to będziemy wdzięczni. Nie ma jednak takiej konieczności, po prostu na przyszłość warto o tym pamiętać.

   Usuń
 2. Przedszkole to nie elohell, da się z niego wyjść. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!

Popularne posty