mnie nie widać! yay!

niedziela, 25 marca 2018

[Aktualizacja II] S08E01 & 02 „School Daze – Part 1 & 2”

https://katakiuchi4u.deviantart.com/art/Bad-Doodle-1-728270699

Końcówka marca to świetny moment na rozpoczęcie roku szkolnego, prawda? PRAWDA?! No cóż, w końcu księżniczka przyjaźni nie może się mylić, a wakacje latem są przereklamowane. Podobnie jak wykwalifikowana kadra pedagogiczna i program nauczania dostosowany do potrzeb rynku pracy.
Co z tego wszystkiego wyniknie? Przekonamy się już dziś o 16:30 w zwyczajowo dwuodcinkowej premierze ósmego sezonu „My Little Pony: Friendship is Magic”, za której scenariusz odpowiadają Nicole Dubuc i Mike Vogel. Oczywiście zachęcam wszystkich do komentowania epizodów tutaj oraz na naszym serwerze na Discordzie.


Streamy:


Aktualizacja: 
Odcinki z napisami od Sparkle Subs

23 komentarze:

 1. Mój poziom hype'u był zdecydowanie zbyt wysoki... W związku z czym odcinek wydał mi się dobry. Nie zły, nie świetny – dobry.

  Ładny śliczny ogromny plus za pomysł za przekaz, przyjaźń ponad podziałami i negację ślepego przestrzegania zasad. Kolejny plus za zdroworozsądkowość Starlight. Plus za większą równowagę w kwestii liczebności płci. Po plusiku za każdego ze znanych nam z wcześniejszych sezonów przedstawicieli poszczególnych królestw. Plusik za Zamek Dwóch Sióstr. I takie dwa malutkie uśmiechające się plusiki o wymiarze bliskiej odległościom pomiędzy kwarkiem górnym i dziwnym za wspomnienie o Jagodowym Rożku Lodowym i JKM Novo.

  Minus za to, że JKM Celestia nie ma żadnej władzy nad swoim ministrem. Minus za to, że Spike nadal bezrobotny w serialu. Wyrąbisty minus jak z Jakjakistanu na Górę Aris za ciągle tę samą piosenkę tytułową.

  Piosenki były znośne, ale nie porwały mojego serca do pragnienia otwarcia szkoły przyjaźni dla ludzi i reptilian.

  Przemyślenia:
  1. Czy Zamek Przyjaźni wraz z przyległymi terenami (tj. zboczem, na którym zbudowana została szkoła) należy do JKW Twilight Sparkle?
  2. Czy Znaczkowa Mapa będzie wzywać poza Equestrię? Czy będzie wzywać niebędące Spikiem istoty niekopytne?
  3. Czy My Little Pony zmieni się w My Little Quadruped Creature? A zamiast głównej szóstki otrzymamy animowaną wersję wybitnego serialu „Szkoła” szanowanej na całym znanym jej odbiorcom świecie wytwórni TVN?
  4. Jak mogła mi się kiedyś podobać tytułówka?

  Moją oceną jest 6,5/10. A przynajmniej tak mi mówi kalkulator. Chwila, kalkulator nie powinien mówić...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "A zamiast głównej szóstki otrzymamy animowaną wersję wybitnego serialu „Szkoła” szanowanej na całym znanym jej odbiorcom świecie wytwórni TVN?"
   W dzisiejszym odcinku:
   Candy Cotton z licealnej 3a kłóci się ze swoim chłopakiem podmieńcem Stefanem. Dochodzi między nimi do ostrej sprzeczki i klacz w napadzie rozpaczy upija się naparem z czarciego żartu.
   Far Horizon z gimnazjalnej 2c ma kłopoty z nawiązywaniem znajomości. Jego koledzy nie akceptują go, jako zwykłego ziemskiego kucyka pochodzącego ze Wsi Pony. Klasa postanawia zrobić mu kawał i umieszcza w ponynecie podrobione zdjęcia ogiera pracującego w polu ziemniaków.
   #oglądałabym

   Usuń
  2. intro będzie nowe od następnego odcinka

   Usuń
  3. Ale tu nie chodzi o animację intro, tylko samą piosenkę.

   Tak swoją drogą, zapomniałem wspomnieć o wprowadzonej do serialu protezie Księżniczki Skystar. Więc w wspominam.

   Usuń
  4. "Ale tu nie chodzi o animację intro, tylko samą piosenkę."
   Ale piosenka nie zmienia się od pierwszego sezonu. Właściwie dlaczego miałaby się zmienić w ósmym?

   Usuń
  5. Nie chodzi o to, że akurat przy ósmym, tylko żeby w ogóle. Z sezonu na sezon wydaje się coraz tragiczniejsza :'D

   Usuń
  6. No chyba że tak. Z drugiej strony, już raczej za późno na zmiany, skoro konsekwentnie przez kilka lat ich nie było.
   Zbyt dobra nie jest, trudno spodziewać się fajnego utworu, który zaczyna się od słów "Mój mały kucyk, mój mały kucyk, aaaaaaaaaaaaaaa!". Choć można znaleźć całkiem niezłe remiksy:
   https://www.youtube.com/watch?v=NJAXPbxORuA
   Ale remiksy to już inna para kaloszy.

   Usuń
 2. odcinki fajnye ale te piosenki są już takie powtarzalne i bez wyrazu :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne. Brawo dla pewnej klaczy (z wąsem w w naszej przeszłości). XD Spoilerowanie obrazkami z pierwszych odcinków oraz piosenką, nie było warto. Nie było elementu zaskoczenia. O reszcie nic kompletnie nie wiem, więc powinno być lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że tylko o filmie gadali a o finale 7 sezonu już się zapomniało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to było takie trochę... To bohaterowie, bo uratowali nas przed Królem Burz, a o innych przeciwnikach ani słowa. Ale z drugiej strony, wymienianie wszystkich czarnych charakterów trwałoby zbyt długo.

   Usuń
 5. Moim zdaniem ten (podwójny) odcinek przypomina "Spice Up Your Life" - morał jest taki, że podobnie jak restaurację, szkołę trzeba prowadzić "po swojemu", a nie według odgórnie ustalonych zasad. W sumie całkiem niezłe rozpoczęcie sezonu. Uczniowie są ciekawymi postaciami, zwłaszcza podoba mi się Silver Stream i jej skłonność do ekscytacji zwykłymi, wydawałoby się, rzeczami, takimi jak schody. 8/10

  OdpowiedzUsuń
 6. 18:30 Nauczyciel pije alkochol w szkole.... nie no spoko XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to jest SOK JABŁKOWY ... nie oglądałeś POLSKIEGO DUBBINGU?

   Usuń
  2. O, tutaj akurat zawartość alkoholu w polskim dubbingu jest zmienna, bo czasami jest to cydr.

   Usuń
  3. Ogólnie z tym cydrem jest pewne zamieszanie, bo jedni mówią, że cydr to niekoniecznie napój alkoholowy, inny, że może i nie, ale się kojarzy, a w ogóle to polskie słowo cydr niekoniecznie w stu procentach pokrywa się z angielskim cider.
   *5 minut później*
   Z ciekawości przeszukałam Wikipedię. Cydr to napój alkoholowy, jednak cydr jabłkowy to po prostu bardziej mętny sok jabłkowy. Niemniej na cydr jabłkowy potocznie często mówi się po prostu cydr. Pomijając fakt, że większość ludzi w ogóle nie odróżnia cydru jabłkowego od soku jabłkowego, więc oba te napoje powszechnie określa mianem soku jabłkowego.

   Usuń
 7. Niestety druga część School Daze z napisami nie działa. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest jak ma być, może to przetwarzanie przez serwis lub coś innego, ale jest.

   Usuń
  2. Druga część pojawiła się koło 15:30. Embed wstawiliśmy wcześniej. Więc owszem, nie działała.

   Usuń
 8. Tak jak każdy sezon miał na początku do pokonania wielkie zło tak tutaj widzimy to największe -prawo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To śmieszne, kiedy o prawie, jako najgorszym złu, mówi komornik.

   Usuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!