mnie nie widać! yay!

piątek, 12 stycznia 2018

Magiczny Pulpit 171 – Fluttershy


„Jesteś spięty. Chciałbyś o tym porozmawiać?”
Fluttershy, 6.10.2017

Dzień dobry. Jak minął drugi tydzień stycznia? Niektórzy z Was zapewne pisali jakieś egzaminy zawodowe – pochwalcie się więc, jak Wam poszło. Ja ten etap mam jeszcze długo przed sobą. A żeby poprawić Wam nastrój po ciężkim tygodniu, zapraszam Was do przejrzenia dwudziestu pięciu tapet z naszą kochaną Fluttershy.


Każda z powierniczek Elementów Harmonii bez wątpienia przeszła długą drogę. Także Fluttershy. Wciąż jednak wiele przeszkód przed tymi klaczami. 


Fluttershy jest najbardziej zapracowanym kucykiem podczas obchodów powitania Nowego Roku. Choć wydawać by się mogło, że taki kucyk jak ona spędza ten dzień tak samo, jak Noc Koszmarów.


Jednak ktoś musi uspokajać zwierzęta i dawać im schronienie podczas szampańskiej zabawy kucyków i wystrzeliwania petard.


Fluttershy z trudem wychodzi wtedy za próg swojego domu i pomaga zwierzętom znaleźć bezpieczną kryjówkę. Przygotuję im ją tak, by czuły się one wygodnie.


A po nadejściu nowego roku Fluttershy wraca do normalnego życia. O ile jej życie można nazwać normalnym po poznaniu Twilight Sparkle.


To w sumie intrygujące, jak jej życie nabrało smaku po przeprowadzce Twi do Ponyville. Jej i reszty Mane6.


Dane jej było zostać morskim kucykiem, bryzusiem, poznała smoka, z którym się zaprzyjaźniła, zwiedziła przeróżne zakątki Equestrii.


Oczywiście, z początku sezonu siódmego wiemy, że zżyta z pozostałymi klaczami Mane6 była na długo przed poznaniem przyszłej księżniczki...


...Ale jednak to dopiero poznanie najmłodszej z rodziny Sparkle dało jej szansę na stanie się bardziej śmiałą czy spróbowanie zrealizowania swoich marzeń.


Choć od tego pamiętnego dnia miała też niewątpliwie więcej stresu niż przed poznaniem Twi. Ale na nowe misje Fluttershy rusza już pewniejsza siebie.


W sumie dzięki poznaniu Księżniczki Przyjaźni, Fluttershy zdołała pomóc swojemu bratu i swoim rodzicom. A jeszcze bardziej właściwie to dzięki lekcjom Iron Willa.


A sama znajomość z Twilight Sparkle daje jej respekt +1000 na dzielni. A Respekt to rzecz niezwykle ważna.


Swoją drogą kto by się spodziewał, że największym marzeniem tej żółtej pegazicy jest stworzenie własnego schroniska dla zwierząt.


Odejdźmy jednak trochę od Fluttershy. Przynajmniej tej kucykowej. Jak bardzo na przestrzeni filmów zmieniła się Fluttershy ze świata ludzi?


Cóż. I na tę dziewczynę wpłynęło poznanie Twilight. Pisanie tekstów do piosenek, odzyskanie przyjaciółek sprzed lat i poznanie nowych.


Swoją drogą zawsze zastanawiałem się, jak Fluttershy daje radę w tym podkoszulku podczas akcji pierwszego filmu. Jesienią pogoda nie pozwala na takie ubiory.


Oczywiście, nie jest ona wyjątkiem. Każda członkini Rainbooms ma ubrania bardziej wiosenne/letnie niźli na chłodniejsze dni.


A skoro mowa o zimnych dniach i Equestria Girls – wciąż czekam na jakiś odcinek/film, który działby się podczas zimy.


A jesień w mieście, w którym rozgrywa się akcja Equestria Girls jest taka... um... mało jesienna na mój gust. Może to jest przyczyna tych letnich ubiorów dziewczyn?


Muszę przyznać, że gdy po raz pierwszy oglądałem odcinki MLP, to właśnie dzięki Fluttershy najczęściej pojawiał się na mojej twarzy lekki uśmieszek.


Pinkie nie zdołała mnie rozśmieszyć ani razu. A przynajmniej teraz mi się tak wydaje, wiadomo jak to jest z pamięcią.


Ale kucykiem, który szczerze mnie rozbawił, była Rarity w odcinku z Diamentowi Psami. Dodam, że musiałem powstrzymywać swój śmiech, gdyż odcinki oglądałem wieczorami, gdy cały dom już spał.


Są ludzie, którzy nie przepadają za jakimiś postaciami bo to, bo tamto, bo siamto. Ze mną jest odwrotnie. Niewiele mi potrzeba, by polubić daną postać. Problemem jest Spike, który raz zdobywa moją sympatię, a to znowuż ją traci.


I tak ze wszystkich uniwersów, ze wszystkich filmów, gier i książek to Spike z kucyków pony ma największe wymagania, bym zdołał go poślubić.


Rebus:6 komentarzy:

 1. Ktoś tu się ucieszy z Flutterki *JEJ Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi Twi*

  OdpowiedzUsuń
 2. I tak ze wszystkich uniwersów, ze wszystkich filmów, gier i książek to Spike z kucyków pony ma największe wymagania, bym zdołał go poślubić.

  Poślubić?


  A tak poza tym dużo ślicznych tapet.

  OdpowiedzUsuń
 3. świetne arty polineks to specjalnie dla ciebie chyba te tapety

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!