mnie nie widać! yay!

środa, 11 października 2017

Teorie wyssane z kopyta #14 – Bezwarunkowa radość


Teorie wyssane z kopyta – seria (bez)sensownych badań dwóch naukowcuff, próbujących wyjaśnić największe tajemnice Equestrii i jej zewnętrznych rubieży. Nic nie zdoła umknąć ich uwadze w drodze do osiągnięcia upragnionego celu i zdobyciu czerwonego Ferrari pożądanych wyników.

Uszanowanko, drodzy czytelnicy. Witajcie! Jak wam mija dzionek? Gotowi na kolejną porcję lodów miętowych wymysłów dwóch randomów z bloga + jednego z internetu?

Naukowiec Tygodnia


Tak naprawdę to były jedyne teorie czytelników. Niemniej jednak jesteśmy z was dumni, gdyż po raz pierwszy od dłuższego czasu większość osób zagłosowała. Na jaki temat? 


O ja! Dzisiaj zajmujemy się Pinkie Pie! Totakieekscytujące!PinkiePietojednaznajwiększychzagadekEquestrii.ItonietakichzagadekSfinksa,toznaczniewiększazagadka.Jeszczenikomunieudałosięjejrozwiązać!Będziemypierwsi!Uwielbiambyćpierwszym!Toprawie,jaknazawodachsportowych!Kochambiegać!Nigdynieosiągnąłemżadnegosukcesuwtejdziedzinie,aleitaklubiętorobić.Tak,jakpiecciasta,choćżadnegojeszczenieupiekłemsam.PotrzebujęsekretnegoskładnikaPinkiePie.Muszęsiędoniejwybrać.Ostatnimrazem,jakpodróżowałemwtamtąstronę,natknąłemsięnaaligatora!NaszczęścietobyłtylkoGummy.Bardzosięprzestraszyłem,alezacząłemśpiewaćpiosenkęPinkiePie… Eee… tak.

To jedziemy.

Nauka jest nieodłączną częścią życia ludzkiego. Co chwila ludzie wynajdują nowe przedmioty, sposoby, zagadnienia matematyczne i fizyczne, lekarstwa… Można by wymieniać w nieskończoność. Jak kiedyś wspomniałem, kucyki są podobne do ludzi, dlatego niewykluczone jest, że one również przeprowadzają eksperymenty. W końcu silnik parowy czy elektryczność nie wzięły się u nich znikąd. Jednak nie wszystkie eksperymenty są udane, co bywa niebezpieczne. Pinkie Pie może być właśnie wynikiem nieudanego eksperymentu w celu stworzenia najlepszego cukiernika w całej Equestrii. Niestety wśród składników znalazła się skrajna ekstrawertyczność, co spowodowało wybuch laboratorium (niektórzy świadkowie, którzy byli w pobliżu, twierdzą, że słyszeli wtedy śmiech). Biedną klaczkę przygarnęła rodzina Pie i dalej wiadomo, co się działo. 


Niewykluczone również, że to nie była pomyłka. Znacie historie o szalonych naukowcach prowadzących wątpliwe moralnie doświadczenia? Właśnie. Pinkie Pie jest zbyt dziwna jak na zwykłego kucyka. Jest nieprzewidywalna, nie szanuje przestrzeni osobistej, humor potrafi zmienić jej się w ciągu sekundy, wprowadza czasami zamęt i… Chwila, zamęt? 


Przetwarzanie informacji...

A co, jeśli różowa klacz powstała, by zamieszać w życiu kucyków? Kto mógłby chcieć zburzyć porządek w Equestrii? Discord, pan chaosu we własnej osobie. Oczywiście jego projekt nie wypalił, moc wesołego kucyka okazała się zbyt mała do wprowadzania całkowitego nieładu i na dodatek Pinkamena stała się powiernikiem jednego z elementów, dzięki którym Discord znów został zamieniony w kamień. Jak wspomniałem, nie każdy eksperyment jest udany.

Co my tam mamy dalej… A, tak. Dlaczego Pinkie jest różowa, skoro jej rodzice są szarzy? To bardzo proste. Źrebaki zapewne rodzą się w szpitalach, gdzie razem ze swoimi mamami otrzymują należytą opiekę przez kilka dni. W tym czasie małe szkraby są badane, czy nic nie stoi na przeszkodzie do ich zdrowego rozwoju. Mogło się jednak zdarzyć, że przypadkowo dwójka dzieci mogła zostać pomylona i do rodziny Pie trafiła Pinkie (której biologiczną rodziną pewnie jest Apple).

Zmysł przewidywania pogody? Przepowiadanie przyszłości? Wiedza czerpana nie wiadomo skąd? Podróże czasoprzestrzenne? Możliwość poruszania grzywą i ogonem tak samo, jak innymi kończynami? Do tego dochodzi jeszcze nieświadomość, którą dysponuje nasza różowa klacz. Panie, panowie, klacze, ogiery, i ty, Urwany, słuchajcie uważnie, ponieważ doszedłem do zatrważających wniosków. Otóż z moich obserwacji wynika, iż nasza kochana i irytująca zarazem Pinkie Pie, jest… SUPERAMISZEM! Tak, dobrze słyszycie czytacie! (Chyba nie muszę tłumaczyć, kim są amisze: link). Pinkamena, wychowana na skalnej farmie wraz z rodzeństwem i rodzicami, wiedzie normalne życie. Jednak pewnego dnia, na niebie dostrzega tęczową falę, która powoduje u niej psychozę. W swoim szaleństwie zaczyna pić wodę z zakazanych wulkanicznych ziem, przez co jej ciało ulega hipermutacji.

Zbyt długie trzymanie włączonego laptopa psuje go. Rdzenie elektrowni też trzeba schładzać. W przeciwnym wypadku coś się może zepsuć. No właśnie, jak to jest z mózgiem Pinkie? On działa non stop, bez przerwy, nawet podczas snu (widzieliśmy jej sny). Jest to nie tyle niezdrowe, co nienormalne. Sądzę, iż w wyniku zaistniałego pod czołem Pinkie chaosu, mózg nie jest w stanie wykonywać racjonalnych decyzji. Pobudza on więc jakąś część mięśni kucyka, by przedostały się do cebulek włosów, dzięki czemu nasza cukierniczka jest w stanie władać nimi tak samo, jak innymi kończynami. Nie zapomnijmy o wytwarzaniu w grzywie portalu do podplotstrzennej skrzynki, w której Pinkie trzyma część swoich rzeczy.

Co do różowego koloru Pinkie, to ta cukierkowa barwa jest spowodowana tym, że Pinkamena jest amiszem albinosem. Tak, jak w naturze normalnie pojawiają się kruki albinosy, albo lwy albinosy, czyli z odmienną, białą barwą, tak właśnie rodzinie Pie urodziła się śliczna, mała różowiutka kuleczka. Kolory wszystkich członków rodziny były szare, ponure, a tu nagle taki kolorowy kucyk. Fajna sprawa, nie? A ja myślę, że kopyta maczał w tym listonosz…

Skoro skończyliśmy, to czas zrobić pods… Czekajcie. Muszę jeszcze zdementować teorię White Wolfa. Jak wiadomo Pinkie Pie nie tylko piecze ciastka, ale również uwielbia je jeść. Dlatego, gdyby była żelkiem, zjadłaby siebie samą. To tyle.

Podsumowanie:

Teoria 1: Pinkie Pie jest pomyłką.
Teoria 2: Pinkie Pie miała być narzędziem zamętotwórczym na usługach Discorda, ale coś nie wyszło.
Teoria 3: Pinkie Pie została podmieniona w szpitalu.
Teoria 4: Pinkie Pie jest superamiszem.
Teoria 5: Mózg Pinkie Pie jest w stanie ciągłej pracy, dlatego jej włosy ciągle się ruszają.
Teoria 6: Pinkie Pie nie może być żelkiem, bo by zjadła samą siebie.

To tyle. Do miłego!

16 komentarzy:

 1. Mnie zastanawia jedno, skoro w Equestrii klaczki mają zaokrąglone pyszczki a ogiery kanciaste to czemu księżniczki Celestia, Luna i Cadence mają kanciaste pyszczki? Czyżby były ogierami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alicorn to nie kucyk, to styl rządzenia.

   Usuń
  2. Kanciaste pyszczki mają jeszcze niektóre jednorożce:
   Fleur dis Lee, Sassy Saddles, Tempest Shadow,
   a za to Rumble ma pyszczek jak klacz.

   Usuń
  3. Kucyki-USA
   USA-są więcej niż dwie płcie
   Może o to biega? P.S. Jeśli kogoś obraziłem to przepraszam.

   Usuń
  4. Zgadzam się ze Starligh Glimmer Jedi, wyjątków jak mrówków, a jeszcze mamy kucyki z pyszczkami o niestandartowych kształtach, jak dajmy na to matka Diamond Tiary. Po prostu zdarzają się postacie o wyglądzie odbiegającym od tego przeciętnego.

   Usuń
 2. "Jak wiadomo Pinkie Pie nie tylko piecze ciastka, ale również uwielbia je jeść."
  Ekhem. Ciastka to nie żelki. Moja teoria nie jest obalona. Ale listonosz brzmi bardzo prawdopodobnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację. Chodziło mi o słodkości, ale niech będzie. Punkt dla Ciebie. :P

   Usuń
  2. Dowodem że i tak by się nie zjadła(chociaż wiecie jeśli rośnie jej grzywa i ogon to ma co podjadać) jest odcinek z magicznym jeziorem, gdzie zdołała wysiedzieć bez wariowania.

   Usuń
 3. dobra mam 1 teorie o pinki to po prostu ufo które się rozbiło i polubiło kucyki wiec z nimi zostało
  dobra to teraz mój temat czemu trawa jest zawsze wszędzie równa mimo że nikt jej nie strzyże i czemu zawsze jest taka zielona?

  OdpowiedzUsuń
 4. Propozycja:
  Co myślicie o ̶J̶e̶d̶y̶n̶y̶m̶ ̶i̶ ̶P̶r̶a̶w̶o̶w̶i̶t̶y̶m̶ ̶W̶ł̶a̶d̶c̶y̶ ̶K̶r̶y̶s̶z̶t̶a̶ł̶o̶w̶e̶g̶o̶ ̶K̶r̶ó̶l̶e̶s̶t̶w̶a̶ Królu Sobrze?
  Czy przeżył?
  Czemu był zły?
  Itd.
  Z tego co wiem to chyba w komiksie coś o nim jest(nie czytałem komiksów nie wiem), ale chodzi mi o wasze zdanie w tym temacie.

  OdpowiedzUsuń
 5. MAM NAJ ZAJECZYSTRZY POMYSŁ
  CO SIĘ STANIE, JAK KTOŚ ZAKOCHA SIĘ W KRYSI? ALBO ONA W KIMŚ?
  Liczę na was C:

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. Ktoś pamięta tę serię wpisów, w której chodziło o obrażanie danej postaci? Skończyła się dosyć szybko, jakoś po czterech częsciach, jeśli dobrze pamiętam, ale tutaj chyba odbija się echem, he he.

   Usuń
  2. Pamiętam. Chyba prowadził to Kredke.

   Usuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!