mnie nie widać! yay!

niedziela, 8 października 2017

Niedzielne Aktualności CCCXXII

Wdeeeeeech... bpfuuuuuuuu pfppppfpffppfpffp...
Jak się na tym czymś buczy?! – kompletnie randomowa klacz darła swoją kompletnie randomową mordkę. – Jakieś jęki mnie wychodzą tylko. Muszę obudzić Tramwajlestię. Co? Nie śpi już? A to czemu? No tak... zapomniałam. Premiera „My Little Pony: The Movie”. Tia razem z Tramwajluną wożą stada ludzi do kina. Co zrobić, jak na całym Archipelagu Wysp Niedzielnych Aktualności jest tylko jedno takie... Ale jak już nie śpią, to buczeć nie muszę na tym czymś. Idę mężowi w domu buczeć o nowe buty. Na co się tak patrzycie? Kucyka nie widzieliście? No tak... nie widzieliście. Wy nadal myślicie, że jesteśmy tylko kreskówką. Spokojnie, nie wypiorę wam mózgów, ani nie zostaniecie przymusowo zkucykowani. Dlaczego? Zapytajcie Tramwajlestii. Ona zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Masz, pokaż jej Komentarz Tygodnia, a w nagrodę usłyszysz bardzo interesującą historię.


Ciekawe... – powiedziała Tramwajlestia. – Filmu nie widziałam, niestety nie wpuszczą mnie do kina, jestem nieco zbyt duża. A innego sposobu, by obejrzeć nie ma. Zgadzam się jednak z tym pięknym komentarzem. Autorce dziękuję za napisanie kilku słów od siebie i zapraszam do odwiedzania Wysp Niedzielnych Aktualności i Wielkiej Rafy Postów.  A co do odpowiedzi. Spojrzyj na ankietę. Kończę już zmianę i zaraz na trasę wyjedzie Tramwajluna. Będziemy mieli nieco czasu.


Mogę kontynuować? – zapytała Tramwajlestia. – Pierwszą cywilizacją, którą władałam, były właśnie kucyki. Małe, kolorowe koniki, które tak doskonale znacie i oglądacie. Tak, Twilight Sparkle kiedyś naprawdę istniała. Zresztą, wraz z Mi Amore Cadenzą zamieszkują Kryształowe Imperium. Nie musisz... opowiem ci o reszcie Mane6, jak wy je nazywacie. One też jeszcze żyją, od dziesiątek tysiącleci pilnują, by ludzie nie odkryli, gdzie leży Equestria. Ha ha ha – radośnie zaśmiała się Tramwajlestia. – Nie, mój drogi, nie byłeś tam. I nie mogę ci powiedzieć, gdzie leży Kryształowa Iglica. Serce tętni mocą do dzisiaj i cały czas chroni swoich mieszkańców. Daj mi chwilkę, zrobię sobie herbatkę. Spójrz na zapowiedzi kolejnych komiksów o mieszkańcach Equestrii. To specjalny komiks, opowiada o legendarnych postaciach z mojego świata. Kucykach, które dzielnie chroniły Equestrię, jeszcze zanim ujawniłam się ze swoja pełną mocą. Ehhh... jak sobie przypomnę to udawanie dziecka...
– Skoczę jeszcze po jakieś ciastko. Zobacz też inną historyjkę. 
– Wracając do Twilight Sparkle i jej przyjaciółek. Pewne wydarzenie zmieniło ich życia. Są aktualnie nieśmiertelne, podobnie jak Twilight. Jednakże nie są alicornami. Jak tego dokonały? To musi pozostać tajemnicą. Po opuszczeniu Canerlotu, który po tysiącach lat nie nadawał się do zamieszkania, przenieśliśmy stolicę do Kryształowego Królestwa. Dosyć niedawno w sumie. Upewniwszy się, że są bezpieczne razem z Luną opuściłyśmy Equestrię i zostawiłyśmy kucyki w kopytkach Cadenzy i Twilight. I muszę przyznać, iż rządzą nadzwyczaj dobrze. Czasem do nich zaglądam. Equestriańska herbatka nie ma sobie równych na tej planecie. Zanim jednak przejdę dalej, spójrz na to zestawienie. To dziesięć najlepszych odcinków serii animowanej, której byliśmy pierwowzorem.

– O właśnie! Widziałeś już pewnie film w kinie, prawda? Spójrz, co tutaj mam. Na początek, wiadomość od Daniela Ingrama na temat pierwszej z piosenek.


– To nie on jest jej autorem, a sama ona została podmieniona z oryginałem w ostatniej chwili. Ale nie powiesz chyba, by nowa była zła. Prawda?


– A tutaj, inny z twórców MLP podaje widełki czasowe dla akcji z filmu. Pomiędzy zakończeniem siódmego a początkiem ósmego sezonu. Sam film oceniacie bardzo dziwnie. Na rottentomatoes.com ocena to ledwo pięćdziesiąt siedem procent. Malutko... Ale spójrzcie na ocenę publiczności. Dziewięćdziesiąt jeden procent to świetny wynik! 


 – Film ma też ciekawe wyniki finansowe. Czwarte miejsce w rankingu w ten weekend? Bardzo miłe. „Blade Runnera 2049” nie widziałam. Znów problem z moim rozmiarem, zresztą najpierw muszę nadrobić pozostałe 2048 części. – Niestety, póki nie dowiemy się, jaki był budżet filmu, nie możemy mówić o klęsce lub powodzeniu.

– A tutaj ciekawostka z jednego z krajów dalekiej Europy. Jedna z aktorek głosowych opowiada o filmie. Posłuchajcie tego niesamowitego języka. A potem spójrz na pluszaki... Zostawiam cię, idę odpocząć przed jutrzejszym dniem.


Źródło

GIF TYGODNIA:


To chyba nie wymaga komentarza?

STATKOWANIE TYGODNIA:

Źródło

KOMIKS TYGODNIA:

7 komentarzy:

 1. Rotten Tomatoes to totalny chłam, a recenzje znajdujące się tutaj są do chrzanu, mówię wam. Na IMDB ten film ma znacznie lepszą ocenę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba kucyki mi się znudziły, skoro uważam, że ludzkie (EG) i syrenie wersje są lepsze od kucykowych.

  Poza tym, co to może znaczyć, że mam podobny gust do gustu 5-latki? *pyta się dorosłych ludzi, którzy od jakiś 7 lat zachwycają się bajką dla małych dziewczynek* ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy z nas ma w sobie dziecko, czasem innej płci niż powinno. *mówi 16-letni chłopak

   Usuń
 3. Ktoś powie dlaczego do finału 7 sezonu potrzeba obejrzeć prawie wszystkie odcinki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W finale łączą się wątki poruszone wcześniej w różnych odcinkach. Trochę jak z sezonem czwartym i kluczami do skrzynki, ale na dużo większą skalę.

   Usuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!