mnie nie widać! yay!

poniedziałek, 17 lipca 2017

Tempest Shadow – dorosłe dziecko?

Na potrzeby posta włączony jest autoplay z piosenką. Muzyka zacznie grać po wejściu w post. Spokojnie – to nastrojowy utwór, pasujący do tego wpisu.

Spoilery z filmu!
Muzyka:


Ostatnie spoilery przyniosły w zasadzie potwierdzenie tego, co podejrzewałem (i prawdopodobnie wiele osób też) od dłuższego czasu – jest wielce prawdopodobne, iż w końcowych scenach Tempest Shadow pozna czym jest potęga przyjaźni i przejdzie na „jasną stronę mocy”. Zapytacie jednak: co ma wspólnego ta piosenka z tą postacią? Posłuchajcie jej – ewentualnie spójrzcie na tekst poniżej:

Nauczyli nas regułek i dat
Nawbijali nam mądrości do łba
Powtarzali, co nam wolno, co nie
Przekonali, co jest dobre, co złe 

Odmierzyli jedną miarą nasz dzień
Wyznaczyli czas na pracę i sen
Nie zostało pominięte już nic
Tylko jakoś wciąż nie wiemy, jak żyć

Ref. Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł

Nauczyli nas, że przyjaźń to fałsz
Okłamali, że na wszystko jest czas
Powtarzali, że nie wierzyć to błąd
Przekonali, że spokojny jest dom

Odmierzyli każdy uśmiech i grosz
Wyznaczyli niepozorny nasz los
Nie zostało pominięte już nic
Tylko jakoś wciąż nie wiemy, jak żyć 

Nauczymy się więc sami na złość
Spróbujemy, może uda się to
Rozpoczniemy od początku nasz kurs
Przekonamy się, czy twardy ten mur

Odmierzymy, ile siły jest w nas
Wyznaczymy sobie miejsce i czas
A gdy zmienią się reguły tej gry
Może w końcu odkryjemy, jak żyć

Już tłumaczę o co chodzi. To Tempest Shadow jest tytułowym „dorosłym dzieckiem”. Zacznijmy od początku. Imię Tempest Shadow w wolnym tłumaczeniu znaczy tyle, co Cień Burzy. A jako Cień Króla Burzy będzie podbijać kolejne krainy, aż przyjdzie kolej na Equestrię. Według ostatnich spoilerów straciła róg i magię jeszcze jako źrebak. Czyżby straciła też coś więcej? Dom? Rodzinę? 

Tego nie wiemy, jednak pasowałoby to do tej postaci. Osamotniona została „przygarnięta” i wychowana pod okiem Króla Burz, który to nadał jej imię Tempest Shadow. To on nauczył ją regułek i dat, pokazał co wolno, a czego nie i ukształtował jej młody umysł w takim kierunku, w jakim sam chciał. Nic nie pominął i nic nie zostawił – wychował sobie wiernego sługę, gotowego walczyć dla niego i krzywdzić inne istoty. Tempest jednak nadal nie odnalazła spokoju – nadal pozbawiona swej magii nie wie, jak pokierować swym życiem. Jest dorosła; jako tytułowe dorosłe dziecko ma żal, który wyładowuje właśnie na kucykach z Equestrii.

Czyżby w jej mniemaniu winnych jej cierpienia? Czyżby Tempest szukała właśnie tego kogoś, kto w jej mniemaniu ukradł jej życie? Wybranie jako swego celu Twilight Sparkle jest tutaj naturalnym – księżniczka przyjaźni odpowiada za jej cierpienie i za to, że Tempest nigdy nie poznała tego uczucia. 

Ze spoilerów można wywnioskować o potencjalnej odmianie Tempest – odzyska swoją magię i róg, jednak to nie Król Burzy jej ją odda, a nowo poznana Magia Przyjaźni. I sama będzie się musiała tego nauczyć – właśnie na złość swojemu królowi.  Dopiero wtedy może odkryje jak żyć; tym razem już w Equestrii, pośród kucyków.

Z jednej strony będzie mi nieco szkoda tej postaci. Już na pierwszym trailerze Tempest robi prawdziwą furorę – tak wyglądem, jak i świetnym głosem należącym w oryginale do Emily Blunt. Jednak jej „reformacja” daje pewne możliwości. Emily Blunt to dosyć sporego kalibru gwiazda, jednak jeżeli film odniesie sukces, to kto wie... może zobaczymy jeszcze Tempest w ósmym sezonie. Czego Wam i sobie serdeczne życzę:)

5 komentarzy:

 1. Nie mogee doczekać się tego filmu aż zapiera dech w piersi dawać mi go tutaj bo nie wytrzymam

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie nie związane z tematem, czy na derpibooru (jeśli ktoś zna) ludzie mogą zamieszczać grafiki/obrazki innych osób bez ich zgody?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie możesz do nich się zgłosić żeby to usunęli bo się na ro nie zgadzasz i powinni to zrobić ale nie jestem pewny tego ale spróbować nie zaszkodzi

   Usuń
  2. Domyślnie można, ale jeśli się tego nie chce, to można się zapisać na listę Do Not Post.

   W ten sposób można ograniczyć, kto i co może publikować od danego autora. Zakaz może objąć całą twórczość albo wybrane kategorie (na przykład tylko szkice). Można zakazać edytowania, itp.

   Usuń
 3. Nie mogę się doczekać października.

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!