mnie nie widać! yay!

niedziela, 18 czerwca 2017

Lunarne Aktualności CCCVI


Wasza Wysokość, księżniczka Celestia zasnęła, a poddani już czekają. Wybiła także godzina 0:51, zatem czas....
Czas na wschód księżyca! I NAJLEPSZĄ NOC W HISTORII EQUESTRII!
[Podnosi księżyc na niebie] WITAJCIE MOI WIERNI PODDANI. NASZA SIOSTRA MUSIAŁA ZROBIĆ SOBIE PRZERWĘ, DLATEGO TO MY ZAJMIEMY SIĘ COTYGODNIOWYM OBOWIĄZKIEM KSIĘŻNICZKI CELESTII! To z pewnością nie będzie trudne. NIE OBAWIAJCIE SIĘ, NASZEJ SIOSTRZE NIC NIE JEST [Podbiega strażnika i szepce coś do ucha]. Ou, ciągle o tym zapominamy. Dostałyśmy informację, że po ostatnich naukach Rarity domagacie się nauk humanistycznych. Postanowiłyśmy wyjść naprzeciw Waszym żądaniom i spełnić Waszą prośbę. A później ukarać kuca za to odpowiedzialnego. Zanim zaczniemy lekcję powinnyśmy podsumować mijający tydzień. Ale nie zrobimy tego. Uważamy to za stratę czasu i zapchajdziurę. A my nie lubimy zapchajdziur. Zaczniemy więc od wiadomości pozafandomowych.

#1 Wiadomości pozafandomowe:

DANIEL INGRAM, KOMPOZYTOR... znaczy...  Daniel Ingram to kompozytor muzyczny, który pracuje dla Hasbro. A więc Ingram na swoim Twitterze, cokolwiek to jest, ogłosił, że zakończył pracę nad nagrywaniem muzyki do filmu My Little Pony: The Movie. Wyszło masło maślane, ale cóż poradzić? Za informację tradycyjnie dziękujemy PaganMuffinowi.
Na Amazonie pojawiła się nowa zabawka z serii Equestria Girls Minis. Do zestawu dołącza Trixie. Zabawka swoją premierę będzie miała 25 czerwca, a więc już w następną niedzielę. Jednak już teraz można składać zamówienia – wystarczy, że klikniecie tutaj. Cena Trixie to obecnie $17.90.Wydawnictwo Egmont w sierpniu wydaje książkę – My Little Pony Książka z Prezentem – Rainbow Dash. Tak, ambitny tytuł. Jednak nie to jest ważne. Ważne jest, co w środku. A w środku komiks i zagadki z nim związane. Komiks będzie opowiadał historię o tym, jak Dashie musi powstrzymać tornado, którym jest... ona sama. Jednak najlepsze jest ukryte w chmurkach z tekstem. Najświeższa członkini Wonderbolts uczy się... fizyki. Widać, że Dash przyjaźni się z Rarity. Za informację dziękujemy Vengirowi. A książkę można kupić TU.


Tekst w chmurce: Energia kinetyczna ciała o danej masie jest równa połowie iloczynu tej masy i kwadratu prędkości, z jaką porusza się ciało...

Ponownie informacja o Danielu Ingramie. Ale nie tylko o nim. Według naszych informatorów on i M.A. Larson pojawią się na BronyConie, który będzie trwał od 25. do 27. sierpnia 2017 roku w Richmond. Za informację dziękujemy Pogańskiej Muffince. Źródło newsa tutajKsiążka o przygodach uczennic CHS ukaże się pod inną nazwą. Pierwszym pomysłem było nazwanie książki "Most Likely to Be Forgotten", jednak postanowiono ją zmienić na "A Friendship to Remember". Książka premierę ma zapowiedzianą na piątego grudnia 2017. Zgadnijcie, kto nadesłał newsa. Źródło informacji.#2 Lunarne lekcje

Dobra, humanistyka, humanistyka. Dajcie spokój, przecież jesteście w tym dobre... To nie może być coś oczywistego, a jednocześnie musi to być jakaś lekcja... Och, dlaczego nie mamy umysłu Twilight. Myśl, myśl... Aha! Zmienimy nieco temat i nauczymy Was czegoś, co na 90% się Wam nie przyda.

Ale Wasza Wysokość, jeśli mogę coś powiedzieć – jeśli zmienisz temat, nie zadowolisz ludu.

Masz rację, strażniku. O, wiem! Zdradzimy z czego są wykonane wasze zbroje!

Żeby wrogom było łatwiej nas pokonać?

Czy ty zawsze jesteś na "nie", jeśli chodzi o nasze pomysły? Dobra, zastanówmy się. Może na przykład...  O, już wiem! HISTORIA ZASYPIAJKA!

BYŁ SOBIE PEWNEGO RAZU... ŹREBAK. MAŁY ŹREBACZEK, OSIEROCONY I CIĘŻKO PRACUJĄCY NA SWÓJ BYT. PEWN...

Wasza wysokość, przypominam o zmianie tonu...

Och, znowu! Kontynuując: Pewnego razu ten kuc poszedł sobie, sam jeden, na daleką wyprawę do strasznego, ciemnego lasu. Szedł, szedł, aż napotkał smoka. Małego, smoczego asystenta kucyka. Popatrzył smok na kuca. Ktoś ty, pyta. Jestem kucykiem, odpowie na to kuc. Ha, powiada smok, a nie boisz się, kucyku, łazić sam po lesie? A jak będzie mantykora na łowach, to co? Ja, kucyku, umiem ije przechytrzyć, mam na te mantykory tysiąc dwieście osiemdziesiąt sześć sposobów, taki jestem przebiegły. A ty, kucyku, ile masz sposobów na mantykory? A kuc na to: Ja, smoczku, nie mam żadnych sposobów. Ja umiem tylko jedno - hyc na drzewo. To powinno wystarczyć, prawda? Smok w śmiech. Ech, mówi, ależ z ciebie głupek. Zadzieraj twój gładki zadek i zmykaj stąd, zginiesz tu, jeśli cię mantykory osaczą. I nagle, ni z tego ni z owego, jak nie ryknie zza krzaka jakiś stwór! I wyskoczyła z krzaków mantykora, zobaczyła kuca i smoka, i na nich! A kuc hyc na drzewo, za pomocą skrzydeł. Na sam czubek. A mantykora smoka cap! Zanim gadzina zdążył użyć któregokolwiek ze swych chytrych sposobów, już był w brzuchy głodnego stwora. A kuc z czubka drzewa naparskał na mantykorę, a ona nic mu nie mogła zrobić, bo drzewo było wysokie jak cholera. Postała na dole, ale musiała odejść z niczym. A wówczas kuc zlazł z drzewa i spokojnie wrócił do domu. 


#3 Wiadomości fandomowe

NAGRANIA Z ATRAKCJI POZNAŃSKIEGO EMBERMEETA, KTÓRY... Na pełnię księżyca, znów się zapomniałyśmy... Khm... Nagrania atrakcji Poznańskiego Embermeeta, który odbył się w zeszłym tygodniu i który odwiedziła Księżniczka Ember a także z kucykowego bloku na Comic Conie, który odbył się w pierwszy weekend czerwca, są już dostępne w sieci. Osoby, które nie mogły uczestniczyć w tym spotkaniu zachęcamy do obejrzenia a osoby, które były obecne do przypomnienia sobie tego historycznego konwentu. Bądź do sprawdzenia prelekcji, która odbywała się w czasie innej. Za nagrania dziękujemy Accu.Powstaje nowa gra. Postanowiłyśmy oddać głos kucykowi, który wie o tym najwięcej. [do strażników] Przyprowadźcie go. A my w międzyczasie zadamy Wam zagadkę na dzisiejszą noc. Znajdziesz mnie w nocy, choć mnie nie szukałeś. Za dnia mnie utracisz choć nikt mnie nie ukradł. Zastanówcie się nad odpowiedzią, a my przedstawiamy Wam Antilię. Mów, kucyku.

Znajomy brony z innym znajomym robią grę. Nie jest to w 100% gra o My Little Pony, tylko oparta na niej i na innej grze przeglądarkowej czy jak to się tam zwie. Nie wiadomo, kiedy będzie pełna wersja, ale pierwszy rozdział czy coś ma być już w tym roku. Koledzy szukają kolegów, którzy by im pomogli ale wszyscy chcą pieniędzy za prace. Tak więc szukają sponsorów oraz innych bronies do pomocy przy animacji, tle itp. Link do strony o grze znajdziecie na tablicy ogłoszeń. [odchodzi wraz ze strażą].

Jest także film prezentujący ową grę. Dziękujemy Rarity za czujność i zapraszamy do obejrzenia.
Wróćmy do chwili obecnej. I zobaczmy, który komis został wybrany na KOMIKS TYGODNIA!

#4 Komiks Tygodnia

#5 Lunarna codzienność

SKORO WSZYSTKIE NEWSY ZOSTAŁY PRZEKAZANE, MOŻEMY ZOBACZYĆ CO PORABIAJĄ KUCYKI. NIESTETY MUSIMY WAS ROZCZAROWAĆ, SNY KUCYKÓW TO PRYWATNA SPRAWA I NIE CHCEMY, BY KTOŚ NIEPOŻĄDANY JE WIDZIAŁ.

Żadnych nadzwyczajnych koszmarów. Możemy wracać do ludu. STRAŻNIKU! CHCEMY, BY NASZĄ WĘDRÓWKĘ UMILIŁA NAM JAKAŚ MELODIA!

Czy może być Aurelleah, Wasza Wysokość?

NIE! JEGO UTWORY JUŻ ZNAMY! DAJCIE NAM COŚ, CZE....

Ale ten utwór został opublikowany dzi.. wczoraj, Księżniczko. I jestem pewien, że trafi w twój gust.

HMMMM... NO DOBRZE, DAWAJ GO. ZOBACZYMY, CZY TRAFI W NASZE GUSTA.

Aurelleah - Lunar Whispers [Relaxing Orchestral Music]


U, TO FAKTYCZNIE TRAFIŁO W NASZE GUSTA. BRAWA, STRAŻNIKU. NO DOBRZE. WITAJCIE, PODDANI Z POWROTEM. TERAZ MAMY PRZY....

Wasza Wysokość, nie tym tonem. Robicie złe wrażenie.

FAKTYCZ... faktycznie. Upsi. Kucyki Equestrii! Mamy przyjemność przedstawić Wam Gif Tygodnia! 

Gif Tygodnia:Prawda, że fajny? Ciekawe jesteśmy, jak Księżniczka Przyjaźni by na to zareagowała. Będziemy musiały jej to podesłać. A teraz czas na trochę pluszaków, rekomendowanych przez jedną z przyjaciółek Księżniczki Twilight – Fluttershy.

Ładna kolekcja nas... Chociaż wołałybyśmy, by pamięć o Nightmare Moon zanikła. Nie jesteśmy z tego dumne. Chociaż w tej kolekcji przeważa nasza pozytywna forma. Ale jak jest w innych zakątkach świata? A teraz... [podbiega strażnik, szepcze coś na ucho]. Uh, nie jesteśmy pewne, czy powinnyśmy to zdradzać. Twilight jest naszą przyjaciółką. Strażniku, co ty robisz? Natychmiast przestań czarować! Nie!

A Whole New World


Twilight, przepraszamy Cię. Nie chciałyśmy do tego dopuścić. Próbowałyśmy go zatrzymać. Mamy nadzieję, że nie jesteś zła. PRZEJDŹMY MOŻE DO COTYGODNIOWEGO KONKURSU, W KTÓRYM NIE MA NAGRÓD MATERIALNYCH, CZYLI WALKi O TYTUŁ KOMENTARZA TYGODNIA. KTO GO ZDOBYŁ W TYM TYGODNIU?!

Komentarz Tygodnia:


ZA BRAK ZMIAN PROSIMY WINIĆ NASZĄĄĄ....  [odchrząkuje] Za brak zmian prosimy winić naszą siostrę, Celestię. Choć my uważamy, że kilka tygodni to za mało na zmiany. Poza tym po co zmieniać coś, co jest dobre? Czy nie lepiej spojrzeć na podgląd pięćdziesiątego piątego zeszytu komiksów o Magii Przyjaźni?

Podgląd na komiks Bonus od Rarity, czyli sekrety administracji:


TERAZ COŚ MNIEJ KUCYKOWEGO! POD KONIEC ROKU WYJDZIE KRÓTKA ANIMACJA ZWIĄZANA Z BOHATERKĄ, Z KTÓRĄ BARDZO MOCNO SIĘ UTOŻSAMIAM. NIE PYTAJCIE CZEMU. PRZED WAMI ZWIASTUN ŚWIĄTECZNEJ PRZYGODY OLAFA, ELSY, ANNY, KRISTOFA I SVENA!


Teraz chyba przekazałyśmy wszystko. Całe zakończenie tygodnia zrobione. Ha! Wiedziałam, że Celestia przesadza. Nawet się nie spociłam. Dobra, kucyki niniejszym ogłaszam, że... co? [słucha szeptów strażnika] Co takiego?! Tylko Celie mogła wpaść na taki posolony pomysł. Straż, zajmijcie czymś te kucyki, a ja szybko znajdę ostatni element! Muszę gnać, muszę gnać!

A zatem drodzy mieszkańcy Equestrii. Mamy dla Was dobre informacje. Jutro w naszej pięknej stolicy nie ma być opadów deszczu. Za to Kryształowe Królestwo może spodziewać się opadów śniegu. Natomiast jeśli chodzi o Ponyville to... cóż, tam będzie pochmurnie, ale sucho. Skoro poznaliśmy pogodę na najbliższy dzień, pozwólcie, że napomknę o kucykowym lakierze do paznokci. Żona prosiła, sami rozumiecie. Mam tu nawet zdjęcia, jak się prezentuje.Żona tutaj to zobaczyła, jakby ktoś był ciekaw. A teraz...

Jestem! [ciężko oddycha] Przyszedł... czas na... ostatni... punkt.... Strażniku, przynieś mi wody! Kochane kucyki. Oto przed Wami... SHIPPING TYGODNIA!

Shipping TygodniaNO DOBRZE, KUCYKI. WZYWAJĄ NAS NASZE CONOCNE OBOWIĄZKI, NIE MOŻEMY WAM POŚWIĘCIĆ WIĘCEJ CZASU. ŚPIJCIE DOBRZE I MIEJCIE SPOKOJNE SNY. Bo spokojne sny to mniej pracy dla nas.

29 komentarzy:

 1. Pierwszy!!1!

  No tego jeszcze nie było!
  Gratyluje Luxis, chyba zrobiłeś najwcześniejsze niedzielne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, Kredke kiedyś opublikował Niedzielne tydzień wcześniej xD

   Usuń
  2. Ale ja mówie o niedzielnych w niedziele :P
   Kiedy indziej to nie niedzielne tylko jakiś fake

   Usuń
  3. I teraz moje drogie kucyki i fani atomówek zastanawiajcie się co ja napisałam

   Usuń
 2. Napisałbym coś, ale nie chcę spamować.

  OK, napiszę, ale normalnie. Znowu byłem inspiracją do Komentarza Tygodnia ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że gra będzie fajna, a co do snów i koszmarów to Twi ma dość ciekawy, ale czemu akurat pielucha??? I tak, siedzieć przed komputerem do 4 nad ranem, albo w nocy, to moja rutyna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy jest jakaś strona na której można śledzić postępy prac nad gra i jeżeli tak to gdzie

  OdpowiedzUsuń
 5. Na chwalebny zadek Luny! Mam teraz po prostu mokro w gaciach. I jasna-ciasna, ja chcę te pluszaki do mojej kapliczki. Komiks przyjemny, i nie wiedziałem że RD to Rarity.

  OdpowiedzUsuń
 6. <.<
  >.>
  Jeszcze wcześniejsze Niedzielne... Jak tak dalej pójdzie, to będziemy czytać Niedzielne w soboty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No Ciebie to się nie da zadowolić...

   Usuń
  2. Ktoś musi być tym wybrednym czytelnikiem. ;)

   Usuń
 7. Czy rozwiązanie tej zagadki to księżyc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, aczkolwiek jesteś blisko :D

   Usuń
  2. To wtedy Księżniczka Luna

   Usuń
  3. Wciąż źle xD Szukaj obok księżyca

   Usuń
  4. Ostatnia odpowiedź jest prawidłowa. To Gwiazdy.

   Usuń
  5. No dałeś za duże pole do zgadywania bo luna księżyc gwiazdy pasowały ja bardziej przy lunie się skupiłem

   Usuń
 8. Luna pamiętając poprzednie gale, postanowiła ubrać się dość profilaktycznie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nieprzepadam za EG ale Trixie to nadal Trixie więc...
  *Trixie !*
  Trix... znaczy Luna is the best Princess !

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!