mnie nie widać! yay!

wtorek, 16 maja 2017

Tyle Derpy w całym mieście...

...nie widziałeś tego jeszcze. Popatrz! O popatrz!
Derpy...

Legendarna już postać. Pierwotnie kucyk tła, który na zawsze miał nim pozostać. Tymczasem dzięki zwykłej pomyłce, kucyk ten nie tylko zaistniał, ale i zdobył ogromną popularność. Jak się zaczęło, wie chyba każdy – ot, zezowaty kucyk ukryty w większym stadku na imprezie w bibliotece. Popularność zdobył błyskawicznie i nawet sami twórcy po pewnym czasie to zauważyli. Derpy pojawiała się ku uciesze fandomu w wielu odcinkach jako swoisty "Wally" kucyków. A namierzenie Derpy w odcinku stawało się powoli zwyczajem. Do czasu...

Wszystko zmieniło się kiedy Naród Ognia zaatakował w odcinku "The Last Roundup", gdzie epizod poświęcony Applejack został "ukradziony" przez Derpy. A fandom oszalał. Spójrzcie zresztą poniżej:


Wybuch euforii jest aż nadto widoczny.

Burzę, która rozpętano później pominę – przykra sprawa i wyjątkowa nadinterpretacja ze strony pewnej organizacji. Derpy zniknęła, jednak nie na zawsze. Szary pegaz powrócił wreszcie, najpierw w nieśmiałych ujęcia, by potem dostawać coraz większe rólki – nadal to kucyk tła i nie ma wpływu na fabułę, jednak... zaczyna się coś w kwestii tej postaci zmieniać.

A twórcy zdają się mieć jakiś konkretniejszy plan...

Pierwszym przebłyskiem był odcinek "When The Apple Lies", gdzie w scenie w szpitalu widzimy Derpy z bandażem na oczach – czyżby świadectwo przebytej niedawno operacji? 


Nieudanej operacji, jeśli brać pod uwagę jej dalsze losy w serii. Jednak prawdziwą sensację przyniósł sezon siódmy i nowe odcinki. W "Parental Glideance" dostaliśmy prawdziwą bombę. Spójrzcie poniżej:


Oto widzimy jak nasza Derpy zajęła właśnie pierwsze miejsce, wyprzedzając nawet przyszłą pegazią elitę – Wonderbolts, w tym samą kapitan Spitfire! Wschodząca gwiazda Cloudsdale! Jest tylko jedno ale... jak zauważyliście, nie ma tutaj zeza. Spójrzcie więc poniżej:


To dla mnie aktualnie jeden ze smutniejszych fragmentów w MLP. Derpy jest znakomitą lotniczką i zajmuje pierwsze miejsca do czasu, aż tajemnicza choroba daje o sobie znać. Wraz z pogorszeniem się wzroku szarego pegaza, ten zaczyna coraz gorzej latać i spada w rankingu, ustępując miejsca innym źrebakom. Zwraca jednak uwagę jeszcze jedna rzecz – w przeciwieństwie do pozostałych kucyków, Derpy cały czas jest radosna – nawet gdy zajmuje niskie miejsca, a jej wzrok coraz bardziej się pogarsza.


Widać tutaj dokładnie zmiany w oczach Derpy. Jedno tylko się nie zmienia – nie znika uśmiech z jej mordki. A dla dziecka to musiało być tak niezrozumiałe i straszne zarazem. Nic, tylko pogratulować siły, by nadal zachować pogodę ducha. Gdzie w tym plan twórców? Otóż w króciutkich scenach dowiadujemy się coraz więcej o samej Derpy i o tym... jak bardzo została pokrzywdzona przez los. A mimo to nadal jest radosna i roześmiana. Jest jeszcze za wcześnie, by dać jej coś więcej, jednak a pomocą takich urywków można przekazać naprawdę wiele. I pokazać, iż można być uśmiechniętym nawet jak cię życie w zad ugryzie .

Po świetnej sekwencji scen z Celestią mamy tutaj genialne uzupełnianie historii życia niepozornego kucyka. I osobiście liczę na coraz więcej scen z szarą "derpstrukcją". Ten kucyk zasługuje nas coś więcej. I oby sezon siódmy zawierał takich wątków jak najwięcej!

7 komentarzy:

 1. Hmm... po głębszym zastanowieniu się... Ten uśmiech może jest wynikiem pewnej nieświadomośći, która była wynikiem narastającej i pogarszającej wzrok choroby (zchorzenia?). Idąc tym tropem dalej można kontemplować na wiele sposobów. Mam znajomego z lekkim Zespołem DOWNA i chociaż jego zachowanie i derpy nie jest jakoś bardzo podobne, to jednak widzę między nimi podobieństwo. Jest również opcja, iż jest to po prostu wesoły, optymistyczny kucyk, który nie przejmuje się tym, jak wygląda i czerpie radość z życia. Tak jak mówię, wersji jest wiele i nie mogę się doczekać kiedy ta tajemnica zostanie rozwiązana. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie myślałem o tym w ten sposób D: super materiał na teorię... ktoś zrobi?XD

  OdpowiedzUsuń
 3. Ok.... czytam i czytam.. well true~!

  OdpowiedzUsuń
 4. Derpy jest przykładem jak powinniśmy postępować. Ciesz się ze wszystkiego co ci los daje, nieważne co. Nawet nie mam co się do niej porównywać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pojawiła sie tez nawet jako zastępstwo w 4 sezonie w odcinku rainbow falls

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie zwróciłem uwagi '-'
  Derpy chyłkiem przemyca do serialu swoją historię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nom, a jak jeszcze dołączysz do tego jej historie fanowskie to wyjdzie na to, że serial jest o niej :P

   Usuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!