mnie nie widać! yay!

niedziela, 12 lutego 2017

Niedzielne Aktualności CCLXXXVIII

"Uniosły się ponadto na magicznych efektach"

Witam was w kolejnych Faktach Faktach po Faktach Wiadomoćciach Teleexpressie Panoramie Wydarzeniach Niedzielnych Aktualnościach.


~~ Szybkie podsumowanie ~~
Bo wiemy, że nikt nie czyta bloga tylko same niedzielne

1. Garść informacji o filmie MLP.
2. Prace Carmelii zostały upublicznione na naszym blogu.
3. Tapety z Czajnikiem
4. Walentynkowa aktualizacja Gry. 
5. Nowe Hip-Hopy.
6. Niedługo premiera książek o Dzielnej Do i Wonderboltsach.
7. Sezon został zapowiedziany na kwiecień.
8. Kucykowe filmy.
9. Kolejny rozdział fanfika Ace Combat: Skrzydła Jedności.
10. Agora LXVII.

~~ Newsy ~~

Horse Game wciąż żyje.

Wygląda na to, że jedna z najbardziej obiecujących gier w tematyce My Little Pony jest wciąż w fazie produkcji. Dla odświeżenia pamięci zapraszam do recenzji dema.


~~


Data wydania komiksu Legends of Magic
Nowa seria która ma zastąpić serię Freinds Forever doczekała się daty wydania. Sklep Forbidden Planet celuje w 14 Kwiecień tego roku. Dla przypomnienia: seria Legends of Magic będzie opowiadać o historii Equestrii.

~~
Podgląd komiksu #51 głównej serii:

~~

Data wydania Ósmego tomu komiksu My Little Pony w polskiej wersji językowej.

 Dzięki Vengir za info

Według serwisu Gildia.pl premiera komiksu odbędzie się 5 kwietnia. Czekacie?


~~

Dwa nowe filmy od PonyWriter'a

W pierwszym filmie w/w będzie snuł teorie na temat miejsca pobytu ludzkiej wersji Sunset Shimmer:


W drugim zaś 
więc będzie ciekawie.

~~~~ Pluszaki ~~


~~ Komiks ~~

Klasyka~~ Komentarz tygodnia ~~

~~ Shipping tygodnia ~~
pozrdo dla Iwana

24 komentarze:

 1. Trolololololo
  Komentarz Tygodnia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cholera, jakbym wiedział, że to tak działa, to każdej niedzieli warowałbym przed ekranem od 21. ;)
   I najpewniej - znając moje kulawe szczęście - niedzielne byłyby w poniedziałek rano...

   Serdecznie pozdrawiam.

   Usuń
  2. Perfekcyjnie.
   Jeden z moich ulubionych komentarzy tygodnia od teraz.

   Usuń
 2. Czytam niedzielne w niedzielę. Lol ale musiało coś pójść nie tak, nie dali komentarza tygodnia

  OdpowiedzUsuń
 3. A informacji o niedawno przetłumaczonej "Pierwszej Potańcówce Twilight" i zaprezentowaniu się "Biblioteki Sunbursta"(z tym właśnie komiksem oraz pokazem dema tłumaczenia gry "My Little Investigations") na krakowskim ponymecie nie ma?
  Trochę mnie to rozczarowało:(

  Ale wreszcie znamy datę premiery komiksu o przeszłości Equestrii... mam nadzieję, że wkrótce potem trafi do Polski, a jak nie... cóż zawsze jest jeszcze Biblioteka Sunbursta;)
  No i z chęcią obejrzę tą teorię o ludzkiej Sunset... może być ciekawa...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy Biblioteka Sunbursta nie ogranicza się wyłącznie do twórczości fanowskiej?

   Usuń
  2. Pierwsze słyszę, by ktokolwiek w Bibliotece tak zakładał;)

   Usuń
  3. Oto całe info jakie dostaliśmy od tym projekcie do tej pory:
   Cyt twój komentarz: Trochę mnie to rozczarowało:(

   Poniżej cytat z maila:
   -i wziąć udział w prelekcji Biblioteki Sunbursta. na której @Midday Shine wraz ze mną i Szonszczykiem, pokazaliśmy "nasze" - cudzysłów dotyczy mnie, gdyż tłumaczyłem z grupą jedynie MLI - debiutanckie tłumaczenie komiksu "Twilight First Dance", oraz Polskie "Demo" gry "My Little Investigations", autorstwa Equestrian Dreamers... Tego Panelu jednak najprawdopodobniej nie będzie na playliście, gdyż zależy ono od zgody całej ekipy na jego publikacje.

   A na dodatek brak jakichkolwiek materiałów do publikacji na blogu - będzie co wstawić to zostanie jak najbardziej wstawione (chyba ze wyślecie coś co się kompletnie nie nadaje:) - plusy u mnie macie już za sam wybór tego świetnego komiksu.

   Usuń
  4. No owszem, "Pierwsza Potańcówka Twilight"("Twilight First Dance") jest komiksem fanowskim, ale nie znaczy to, że nigdy nie weźmiemy się za oficjalne. Jak długo nie będzie polskiego wydania to sam będę wnioskował o dodanie do listy projektów tych komiksów o historii Equestrii.
   Co do tych przecinków racja, drugi jest niepotrzebny... zaraz przekażę tą informację właściwym osobom. Właściwie to już przekazałem, ale jedyny przecinek który moim zdaniem tam nie pasuje - ten drugi(przed "niż") zdaniem reszty musi być(choć sam jestem nieprzekonany). Chyba, że chodziło ci o jakiś inny, ale inne są moim zdaniem potrzebne... choć pierwszy można by zamienić na kropkę lub wielokropek.

   W kwestii wiadomości - cóż nie ja za nią odpowiadałem.
   W każdym razie Accu wysłał materiały z krakowskiego meeta - o którym też nie było tu ani słowa - i wspomniał przy tym o komiksie oraz tym demie. Wydaje mi się więc, że(nawet jeśli wiadomość mogła zawierać więcej informacji czy materiałów, jak choćby linki do grupy na Deviantarcie: http://biblioteka-sunbursta.deviantart.com/ czy strony na facebooku: https://www.facebook.com/SunburstsLibrary/) jednak było to dość by choć wspomnieć o fakcie wydania komiksu(szczególnie, że jak sam udowodniłeś można bo było łatwo znaleźć, a więc i linka podać) i pracach nad tłumaczeniem.
   Tak więc wydaje mi się, że co wstawiać było. Wszak te pozostałe informacje też chyba po prostu ktoś z ekpipy zbierał, a nie dostawał wszystko na 100% gotowe, czy może się mylę?

   Z wyborem to się zgadzam(choć nie był on mój, propozycja padła od Midday Shine, aczkolwiek nieco przy korekcie pomagałem), sam komik podsumowałbym osobiście jednym zdaniem(osobom, które go jeszcze nie czytały polecam tego zdania nie czytać, a najpierw przeczytać znajdujący się tu komiks: http://biblioteka-sunbursta.deviantart.com/art/Twilight-s-First-Dance-p-1-8-PL-661757364): "I za to właśnie kochamy Celestię!".
   I powiem, ze parę moim zdaniem również świetnych komiksów mamy w zanadrzu;)
   No i zgadzam się, że niektóre rzeczy, które Sili dopuszcza do tłumaczenia... powiedzmy, po prostu tyle, że moim zdaniem nie powinny nawet powstać(wciąż mi wstyd, że spod szyldu Biblioteki wyszedł ten odrzucony przez was filmik...).

   Usuń
  5. To może zamiast tutaj to ponarzekaj osobie która pisała maila
   Co było do wstawienia? Jedno zdanie że robimy to za mało. I jeżeli chcielibyście coś tu opublikować i jeszcze zależy wam na czasie to chyba oczywiste jest ze wysyła się to co chcielibyście by się znalazło zamiast olać sprawę na zasadzie "niech sami sobie znajda nasz komiks i resztę sami dopisza, my jesteśmy za fajni na takie głupoty jak podanie linkow i napisanie choć kilku słów o projekcie" a potem narzekać czemu nie ma.

   Ja akurat znałem ten komiks ale nie wszyscy muszą go znać, prawda?

   Usuń
  6. Panowie, spokojnie. To, że coś się nie znalazło w Niedzielnych, nie oznacza, że nie pojawi się wcale. Co do filmików z Krakowskiego Ponymeeta to wina Katastrofa, że nie sprawdził skrzynki mailowej przed publikacją, ale chyba nie stanie się tragedia, jeśli puścimy tę playlistę i inne rzeczy w osobnych postach?

   Usuń
  7. KREDKE, spokojnie to nie miało być nic osobistego, jeśli tak to zrozumiałeś, to przepraszam.
   Ale myślę, że owszem, należą Ci się tu pewne wyjaśnienia.
   Otóż treść maila poznałem dopiero z Twojego cytatu. Właściwie jego fragment, resztę potem, w dyskusji na grupie, która wokół tej prezentacji się rozpoczęła.(zresztą Sili był nawet potem oburzony tym "jak śmiałem skrytykować" tą abominację i odciąć się od niej, a następnie jej - i w ogólności dzieł niemoralnych i innych tego typu profanacji - zażarcie bronił... eh naprawdę dobrze by Bibliotece zrobiła zmiana lidera. Nie mówię o sobie, sam pewnie niekoniecznie się nadaje(no, ale wtedy przynajmniej takie obrzydliwości by nie przechodziły), sam widziałbym w tej roli naszą wice-liderkę Midday Shine, ale niestety niewiele mam tam do powiedzenia, w praktyce nic, szczególnie, że przez to iż zależy mi na poziomie tłumaczonych przez nas dzieł i reputacji Biblioteki mam z Silim nieco na pieńku).

   Byłem trochę zawiedziony, bo pozwoliłem sobie założyć, że wiadomością zajęto się dobrze.
   Po za tym cóż sam prowadzę swoją stronę - działającą w znacznie mniejszej skali i w mniejszym fandomie, ale... cóż w sytuacji jak ta sam bym dopytywał i doszukiwał informacji by o tym projekcie powiedzieć, skoro trafiłem na informacje o nim - w wiadomości od jakiegoś użytkownika.
   Owszem było to źle rozegrane przez Accu, nie mogę zaprzeczyć. Jednak wciąż gdybym to ja robił niedzielne i ktoś z takiej grupy tłumaczeniowej by do mnie napisał to poszperałbym i umieścił informacje - bo owszem nie musiałeś znać tego komiksu.
   Może następnym razem ja się powinienem tym zająć... szczególnie, że część komiksów nad którymi pracujemy została zainicjowana przeze mnie.

   Usuń
  8. Jako, że nie widziałem posta Wonsza(dobrze w ogóle odmieniam Twój nick?) to pozwolę sobie jeszcze coś dopisać.
   Ja nie mam pretensji. Po prostu czułem się nieco rozczarowany, bo spodziewałem się, że jednak się do pojawi, no bo w końcu niedzielne to taka ważna seria i najwięcej osób czyta(chyba, przynajmniej tak słyszałem). Szczególnie, że myślałem iż nie było takich niedociągnięć w kwestii wiadomości. Jeśli mój ton wydał się komuś zbyt pretensjonalny to kolejny raz - przepraszam.

   Usuń
 4. YAY, Flutter pluszak w dodatku w skarpetkach. Tak czy siak chce taką!

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!