mnie nie widać! yay!

piątek, 17 lutego 2017

Magiczny Pulpi 124 - Kryształowa Pani


[0]

"Przebywanie z rówieśnikami to fajna sprawa. Właśnie w ten sposób dowiadujemy się o sobie najwięcej." ~ Dziekan Cadance, 14 października 2015r.

Witajcie czytelnicy. Z tej strony Mankel. Jestem tu w zastępstwie za Luxisa, który właśnie dziś o piętnastej zaczął zdawać praktyczny egzamin zawodowy. Jeśli czytasz ten post przed osiemnastą to wiedz, że Luxisa jest jeszcze niedostępny. Wiedząc o tym Lux poprosił mnie o zastępstwo. Jako, że niedawno były walentynki to miałem zrobić Magiczny Pulpit dotyczący księżniczki Cadance. Luxisowi może nie dorównam, ale postaram się zrobić co w mojej mocy. Jakich słów używa Lux? Jazda? Lecimy? Zaczynamy! A zatem zaczynamy.Najgorzej mają pierwsze osoby. Nigdy bowiem nie wiadomo na 100% co na egzaminie będzie.Ponoć pierwsza trójka była wkurzona na OKE. Egzamin to pasmo niespodzianek.Chętnie napisałbym co aktualnie robi Luxis, ale Warsztaty w jego szkole są zamknięte. Nijak się do nich dostać.Z tego co mi wiadomo pierwsza godzina egzaminu jest przeznaczona na sporządzenie kosztorysu.


Następne dwie godziny to montaż instalacji. I jak się ponoć wczoraj okazało instrukcje otrzymane na ćwiczeniach muszą iść w las.Lux mówił, że mogę wymyślić jakiś wywiad, gdybym nie miał za bardzo pomysłów na opis.Ale ja w przeciwieństwie do niego jestem kreatywny. I pomysły mam.Nie będą to opisy na siłę wciskane. Chcę przybliżyć Wam trochę mnie.Więc najpierw: skąd znam Luxisa?Poznałem go na wolontariacie. Konkretniej podczas biegu Wings For Life World Run.Przydzielili nas do tego samego punkty zabezpieczania trasy.Zbiórki na wolontariatach są dosyć wcześnie, więc mieliśmy kupę czasu przed biegiem na zapoznanie się.Lux przyszedł na wolontariat w bluzce z kucykiem. Postanowiłem więc zagadać na ten temat.I jakoś poszło. Potem luźne spotkania, czasem nawet razem zapisywaliśmy się na wolontariat.


[15]

Ostatnio jednak przestał się udzielać. . Cóż zrobić - trzecia technikum i redakcja to nie przelewki.


Na pewno nie kojarzycie mnie z komentarzy. Nie odwiedzam bowiem tego bloga.Zdarzyło mi się być na paru meetach, jednak i tam niezbyt się udzielałem. Nie lubię masowych imprez, prawdę mówiąc.Zaraz napiszecie, że to sprzeczność - brać udział w wolontariatach i nie lubić masowych imprez.Wolontariaty jednak zazwyczaj są bardziej spokojne. Czekasz na swoim stanowisku aż zawodnicy dotrą, pilnujesz by żaden baran nie wszedł pod koła roweru/nogi zawodników i koniec.Ale zastanawiacie się zapewne dlaczego Lux zlecił to zadanie podrzędnemu człekowi, skoro redkacja mała nie jest?Inni bowiem także są zajęci. Jedni w pracy, drudzy w szkole, kolejni piszą magisterkę bądź są na studiach.A czy oglądam serial? Oglądałem to sezonu trzeciego. Jak tylko Twilight dostała skrzydła postanowiłem przestać to oglądać. Ponoć dużo mnie ominęło.Equestria Girls żadnego nie widziałem. Wiem, że istnieje, to wszystko. O co w tym chodzi to już nie mój biznes.Lux wspominał także o filmie, który ma mieć premierę w tym roku. Właściwie ostatnio mówił tylko o tym i o egzaminach.Ale na film także nie zamierzam iść. Nie ma sensu, skoro nie widziałem ostatnich sezonów.Fabuła też jakoś super się nie zapowiada. Pożyjemy zobaczymy.


Ile to już minęło? Niewiele czasu. Pewnikiem jeszcze kosztorysu nie zrobiłPonoć prosiliście Luxa o telefonowe tapety. W jego imieniu mam coś przekazać. Tylko gdzie ja mam tę wiadomość?O jest. "Staram się dawać telefonowe tapety tak często jak to możliwe. Fakt, czasem zapominam, ale bywa też tak, że te tapety są marnej jakości - jeśli chodzi o estetykę".


[30]

Pfu, te posty są łatwe. Wyszukać obrazki, wstawić na bloga, strzelić jakiś tekst. Co dalej na liście? Rebus. Zróbmy psikusa Luxisowi. Co wy na... Głosowanie tylko co dwudziestą edycję? Meh, czyli muszę wyszukać jakiegoś kuca do następnej edycji.Ja nie wiem po co dodawać sobie roboty tworząc rebusy. Jakby nie można było napisać 'W następnym tygodniu Pulpity będą dotyczyć postaci X". Dobra, dwa ostatnie linki i koniec.(Luxis zaprasza wszystkich poszukiwaczy tapet i twórców tychże)

No, mogę zacząć weekend.Teoretycznie winienem poczekać aż egzamin dobiegnie końca, ale nie chce mi się

7 komentarzy:

 1. Po rebusie zgaduję, że będą mi się podobać przyszłe pulpity ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Kredensowa znaczy.... Kryształowa księżniczka ! :D
  *Ale Trixie bym nie pogardził*

  OdpowiedzUsuń
 3. No, Luxis już pewnie po egzaminie. Chwal się Pan więc! ;) Czujeszdobrze.exe?

  Serdecznie pozdrawiam i życzę jak najwyższego wyniku!

  PS. Jaką kwalifikację zdawałeś? Sądząc po opisie (kosztorys + montaż), udzielonym przez imć Pana Mankela, strzelam, iż jest to E12. Prawda li to?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, już po :P Kwalifikacja się nie zgadza, bowiem ja miałem B.21 - Monter Systemów Energii Odnawialnej xD.

   Co do odczucia to jestem spokojny. Kosztorys dobrze wypełniłem (wiem, bo egzaminator sprawdzał wyniki i dawał możliwość poprawy). Trochę gorzej mi szło z montażem, ale koniec końców jakoś dałem radę. Mam przeczucie, że egzamin jest zaliczony, gorzej może być z praktycznym. Ale pożyjemy zobaczymy :P

   Usuń
 4. A propo zawodowych, to słyszałem, że co roku zawsze jest jakiś błąd. Tyle że w części pisanej

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejne pulpity z ciekawszą treścią od samych tapet.

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!