mnie nie widać! yay!

wtorek, 8 października 2013

News: Głosowanie na "Bajkę Wszech Czasów Minimini+"

Już za dwa dni, bo 10 października startuje Wielki Ranking MiniMini+. O co chodzi? Spośród około stu kreskówek, jakie gościły na antenie tegoż kanału zostanie wybrana ta najlepsza. I chyba nikt nie ma złudzeń że wygra My Little Pony, a Mere będzie miał kolejną parę butów do pożarcia:P Głosować będzie można na stronie MiniMini+ (LINK). Wyniki zostaną ogłoszone 5 listopada - dwa dni po zakończeniu całej akcji (3 listopad). Wygrana kreskówka zostanie wyemitowana w specjalnym maratonie na antenie MiniMini+


17 komentarzy:

 1. Szykuje się ustawianie budzika na co parę godzin. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak jak za najlepszych czasów Małysza - ciekawe kto będzie drugi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chcę livestreama z konsumpcji podeszw!

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Szybciej zjem swoją stopę, niż zagłosuję na kuce. Łódź, B-Biała, Czechosłowacja itd. rlz. Chyba że dadzą od cholery głosów, a będzie zagrożenie ze strony świnki "induktora autyzmu" Peppy. Wtedy się zastanowię.
  Dziękuję, to by było na tyle.

  OdpowiedzUsuń
 5. To bardzo mi przypomina internetowe sondaże, w których udział biorą esperantyści, mimo że te sondaże nie są do nich skierowane. Czy wiecie dlaczego Warszawski Rower Publiczny nazywa się Veturilo (pojazd po esperancku)? Bo my, esperantyści, skrzyknęliśmy się na swoich forach i portalach ;) Udział w tej ankiecie brali ludzie, którzy Warszawy, a nawet Polski, nawet na oczy nigdy nie zobaczą, bo promocja esperanta musi być. W ten sposób nasze propozycje i typy wygrali już nie jeden sondaż.

  Podobnie będzie i z tym sondażem. Mimo że ten sondaż jest skierowany do dzieci i widzów tego kanału, to prawdopodobnie bronies też będą w nim maczać swoje kopyta i oczywiście wiadomo, kto wygra.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale my przynajmniej w większości oglądamy to, na co głosujemy, w przeciwieństwie do przytoczonego przypadku Esperantystów, gdzie jedynie pewien ułamek będzie korzystał z tych rowerów. A to, że zarówno oni, jak i Bronies łączy zdolność do zorganizowania inwazji na sondaże, jedynie dowodzi popularności tego, co ich połączyło.

   Ostatnim razem w podobnej sondzie (chyba na Sylwestra) MLP też wygrało i to dość miażdżąco, ale tym razem konkurencja będzie nieco bardziej zacięta. Z tych nowszych kreskówek głównym rywalem będzie pewnie „Ciekawski George”, a przecież dojdą pewnie jakieś stare klasyki. Mimo wszystko, MLP będzie tu "czarnym koniem".

   Usuń
  2. Vengir, czy pojęcie czarnego konia nie odnosi się przypadkiem do elementu, który może zaskoczyć swoją wysoką pozycją? W tym przypadku MLP jest faworytem, a nie czarnym koniem.

   Daniel, a dla mnie rower zawsze pozostanie rowerem, niezależnie od tego, w jaki sposób ignoranci go nazwą. Kolejny powód, przez który nie przepadam za esperantystami i całym ich ruchem...
   Dla mnie możecie walczyć o wprowadzenie nauki esperanta w szkołach, ale i tak dla mnie nadal ten język pozostanie bezużyteczny.

   Usuń
  3. Tak, nazwa popularnego środka transportu powinna być wymawialna po pijaku :v
   W moim absolutnie trzeźwym, acz lekko skalanym wadą upośledzającą słowa z wieloma "r", wykonaniu brzmiało to jakoś tak:
   "wertruliro... wetrulin... k-r-a (tu r zawsze mi wychodzi), szlag niech trafi cały ten Warszówek i ich durną oryginalność!" teraz już wiem, czyja to wina ;v
   Rower -> Miejski Rower, a nie jakaś bzdura w języku wymyślonym podczas nudy.
   Cholera, następnym razem zorganizuję coś takiego z jidysz, przynajmniej łysole zapewnią dodatkową rozrywkę ^^
   Istotnie, czarny koń nie jest faworytem. Ale rozumiem żart. Czarny koń, he, he.

   Usuń
  4. Ci łysole nawet nie będą wiedzieli, że to by miało cokolwiek z Żydami. Prędzej by pomyśleli że to po niemiecku. Nie mniej byłoby ciekawie.
   A Warszawę wspominam bardzo ciepło. W całym swoim życiu byłem tam 3 godziny, a zdążyłem dostać po mordzie od pewnych miłych panów w sportowych strojach. Chyba mój żółto-czerwony szalik im się nie spodobał...

   Usuń
  5. @Vengir, czy to znaczy, że włączysz sobie telewizor na kanał Mini mini+ i będziesz oglądał maraton kucyków?

   @Krzysiek000 i @Jet, tu nie chodzi o nazwę roweru tylko o nazwę wypożyczalni rowerów i to funkcjonuje już od ponad roku. Nie słyszeliście o tym? Telewizja dużo o tym mówiła, szczególnie TVN24.

   Jeśli chodzi zaś o wymowę, to dla esperantystów nie jest ona skomplikowana, bo to tak naprawdę połączenie dwóch słów.

   veturi - jechać ("-i" oznacza czasownik)
   -il- - przyrząd, narzędzie
   -o - oznacza rzeczownik

   Razem: Veturilo - pojazd

   @Jet >> w języku wymyślonym podczas nudy

   Czy w tym momencie nie obrażasz esperantystów? Tak się składa, że Zamenhof był lekarzem i poliglotą, a jego ojciec walczył z jego misją, bo chciał, żeby syn został lekarzem.

   Usuń
  6. Ogólnie rzecz biorąc, to ludzie ogłaszający ten konkurs liczyli pewnie na osoby, które z tych wypożyczalni by korzystały...
   Ja z kolei sądzę, iż ruch esperancki jest obrazą dla osoby Zamenhofa. Chciał on stworzyć język międzynarodowy, a mam wrażenie, że został wokół niego zbudowany ruch pseudoreligijny. Z tego też powodu w żaden sposób nie uważam siebie za esperantystę, pomimo jakiejś znajomości języka.

   Usuń
  7. Łohohoho, nie dość, że nudziło mu się, to jeszcze buntownik :P
   Czy was obrażam? Nie, tylko naśmiewam się z was.
   >to nie nazwa roweru tylko wypożyczalni
   ->skrót myślowy. Zresztą, od kiedy jest obowiązek oglądania TVSyjon i innych telewizji?

   Usuń
  8. @Jet, czy Twoim zdaniem lekarze i poligloci cierpią na nadmiar czasu i się nudzą?

   Usuń
 6. Fajnie że zrobili taką ankietę, ja już wiedziałam że 1 miejsce zajmą nasze mlp xP

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!