mnie nie widać! yay!

poniedziałek, 20 maja 2013

Fanfik: Pancerniki są Magiczne

[Adventure]   [Crossover]

Autor: Su-47

Autor oryginału: totallynotabrony
Link do oryginału na fimfiction: LINK

Opis: W przededniu Wojny w Zatoce Perskiej, statek Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych przepływa przez potężny sztorm do innego świata. Equestria i inni członkowie Zjednoczonych Lądów próbują poradzić sobie z wtargnięciem smoków na tereny państwa Zerbika ale próby dyplomatyczne zawodzą. Mimo że nikt nie chce wojny, wygląda na to, że może nie być innej opcji. Kapitan John Mittal i reszta załogi USS Wisconsin mają kilka ciężkich politycznych i etycznych decyzji do podjęcia. To nie jest ich wojna ale czy mogą stać spokojnie, gdy reszta świata szykuje się do niej?
Od tłumacza: Opowieść ta jest pierwszą historią z serii Battleships Universe, napisaną przez totallynotabrony i składającą się już z 18 opowiadań. Zdają sobie sprawę, że niektórzy z was stwierdzą, że opowieść ta wygląda jakby była napisana w pośpiechu, postacie nie są odpowiednio dopracowane a autor nie zwrócił uwagi na parę ważnych rzeczy. Ale po pierwsze, jest to pierwsza opowieść jaką on w ogóle napisał (obecnie autor jest twórcą już 58 faników (!) – wszystkie dobrze/bardzo dobrze oceniane) a po drugie, kolejne historie będą ukazywały coraz większy rozwój tego uniwersum a także osobowości bohaterów.19 komentarzy:

 1. Linki nie działają. To znaczy, działają, ale trzeba poprosić o dostęp (a to raczej będzie niepraktyczne).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znowu to samo... Sądziłem, ze autor udostępniając do sprawdzenia, automatycznie udostępnił dla innych użytkowników, a nie tylko dla mnie. Postaram się o alternatywny link

   Usuń
 2. Wutwutwut?
  A tak na serio, nie ma dostępu na wszystkie pliki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alternatywny link bez formatowania i możliwości komentowania: https://docs.google.com/document/d/1tJVBVJOLQmT6wzaMsgREjy1JUe2siTXsSXWInKMqIq4/edit

   Usuń
  2. Potrzebujesz odblokowania komentarzy lub korektora, z tym że ci pierwsi nigdy nie zapragną wydębić piwa za robotę :v
   Na pewno musisz zmienić zapis dialogu, bo ten jest niepoprawjy, angielski, na poprawny z myślnikami. Co do kłopotów z tłumaczeniem pojedynczych słów - mamy sporo dobrych tłumaczy, którzy chętnie pomogą. Popytaj na naszym forum czy też jakimś innym, dedykowanym dla tłumaczy.

   Usuń
 3. Kojarzy mi sie z filmem, w ktorym przenioslo amerykanski lotniskowiec w czasie do 1940 przed japonskim atakiem na pearl harbour. Pszypadek? Nie sondze :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nazwa tego filmu o którym wspomniałeś to (polski tytuł) JESZCZE RAZ PEARL HARBOR :). Oryginalnego tytułu niestety nie pamiętam, ale widziałem ten film kilka razy. Bardzo fajny.

   Usuń
 4. O mój Boże.
  Co za porażka, co za wstyd.
  Ludzie, przepraszam za to.

  OK, ustawiłem udostępnianie na "Publiczne w internecie – każda osoba w internecie może znajdować i komentować" Teraz powinno być wszystko dobrze.

  Rany, naprawdę za to przepraszam. Pierwszy raz to robię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie by było, gdybyś to publikował w formie dokumentu Google z komentarzami. Zanim wyślesz tekst po prostu go przekopiuj do nowego dokumentu tam. Google Drive konkretnie. Ułatwiłbyś mi życie :D

   Usuń
  2. Taaak, dopiero po publikacji zauważyłem, że ten format jest niezbyt dobry. Ale wolałbym opublikować to opowiadanie już w jednym formacie, bo boję się, że jeszcze bardziej wszystko rozwalę (właściwie to pozostałe rozdziały mogę wysyłać w formie Google Docs, jeżeli nie będzie to przeszkadzało nikomu, że opowiadanie jest w dwóch różnych formatach (bo wolałbym nie ruszać obecnych trzech rozdziałów)).
   Niemniej kolejne opowiadania będę już grzecznie konwertował do odpowiedniej formy/kopiował do nowego dokumentu.

   A co do zapisu dialogu, wiem, że wygląda źle, ale po prostu nie chciałem za bardzo zmieniać stylu pisania oryginalnego autora (jak już mówiłem, był to jego pierwszy fanfik w ogóle) a jego następne opowiadanie ma już bardziej poprawny styl więc problemu być nie powinno.

   Usuń
  3. Ale dialogi są po prostu zapisane niezgodnie z zasadami języka polskiego. Po angielsku jest inaczej. Sam gdy zaczynałem dopiero tłumaczyć zrobiłem ten błąd, na szczęście szybko mnie z niego wprowadzono.

   Jeśli chodzi o opowiadanie, to nie czytałem tłumaczenia, ale czytałem oryginał, bo pomysł wydał się mi ciekawy. Choć nawet nie jestem pewien, czy skończyłem... I fik faktycznie nie jest jakiś najlepszy. Ale skoro dalej jest podobno lepiej, to może kiedyś zobaczę.

   Usuń
  4. Hmmmm, rozumiem, o czym mówisz. Wygląda na to, że jednak powinienem poprawić te dialogi. To w końcu nie jest coś trudnego.


   Iiiiiii... zrobione!
   OK! Posłałem Kredke nową partię linków którymi zastąpi obecne. Zmieniłem je na format Google (możecie komentować), dodałem akapity, poprawiłem linie dialogowe i parę błędów w tekście. Linki są odpowiednio udostępnione.


   A co do jakości dalszych opowiadań, to zapewniam cię, że naprawdę zrobi się ciekawiej i lepiej. Totallynotabrony jest obecnie jednym z najbardziej szanowanych pisarzy w fandomie a jednym z jego plusów, jest obłędne wręcz przywiązanie do szczegółów. Widać to zwłaszcza jednym z dalszych fanfików gdzie głównym miejscem akcji jest [SPOILER] ISS [KONIEC SPOILERA]. Do teraz zastanawiam się, skąd on wie o tych wszystkich detalach.

   A w obecnej historii, możecie liczyć na prześmieszną scenkę. ;)

   Usuń
 5. Coraz więcej Fanfików w stylu "{wrzuć dowolne słowo}is magic" to zły znak...

  OdpowiedzUsuń
 6. Ojej, ktoś nawalił w czasie wrzucania linków i teraz pod linkiem do rozdziału pierwszego jest rozdział 3, a pod 3 jest pierwszy. Redakcjo, proszę o poprawienie tego.

  OdpowiedzUsuń
 7. LOL Pancernik z USA a to ci nowosc
  Generalnie jak czytam to jest wszystko Made in Poland a nie Made in Reszta swiata

  OdpowiedzUsuń
 8. Trochę to po nie w czasie, ale: Gdzie kontynuacje? :(

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!