mnie nie widać! yay!

środa, 31 sierpnia 2011

Co nowego na blogu?

To wszystko dzięki wam! Nawet ten obrazek okolicznościowy z okazji 30000 wejść został mi nadesłany. Ja miałem nie robić żadnego posta z tej okazji i cierpliwie poczekać do 50000, ale skoro tak.
Piękny wynik, a zaskakuje on tym, że jeszcze w niedzielę było ledwo ponad 25000. 5 tysięcy wyświetleń w trzy dni? Cieszę się, że się rozkręcacie.
Chciałbym też ogłosić, że weszliśmy w zapowiadany przez mnie czas panowania Twilight Sparkle. Konkretnie powinno to się odbyć po północy, ale przezorny...
Zmieniło się tło, zmieniło się też logo. Nie wiem jednak, czy spodoba się na tyle, by zostało na dłużej. Wszelkie uwagi proszę zamieszczać w komentarzach, a ja postaram się wysłuchać osądu większości.
Niech Twilight będzie z wami!

Galeria: Pokaż swojego kucyka

Wreszcie jest! Od 16 sierpnia prosiłem was o nadsyłanie zdjęć i filmików przedstawiających wasze kolekcje figurek/zabawek/gadżetów z serialu My Little Pony: Friendship is Magic. Nie zobaczyłem niestety płonącej w ognisku gazetki od Hasbro, ale to, co od was dostałem przez te wszystkie dni - bezcenne! Pokazaliście prawdziwego ducha fandomu. Mam nadzieję, że kiedy pracowaliście nad waszym dziełem, nie traktowaliście tego jako przykry obowiązek, ale jako świetną okazję, by zdmuchnąć kurz z figurek i pobawić się w Photo Finish. Sądząc po nadesłanych zdjęciach i jednym filmiku (!) zabawy było co niemiara.
W akcji wzięło udział 10 Bronich (nie licząc mnie). Łączna ilość otrzymanych zdjęć wyniosła 32! Jest to zadowalający wynik, jak na pierwszą tego typu akcję na blogu, w fandomie, który dopiero się rozwija.
Zapraszam do oglądania i oceniania!

OC: Dust Loop

Kolejny dzień, kolejne fascynujące OC! Zapraszam do lektury!
Dzisiejszy kucyk został stworzony przez Kaloma.

Fanfic: Kroniki Equestrii

Kiedy Twilight zostaje porwana, jej przyjaciółki niemal natychmiast wyruszają jej na pomoc. Nie wiedzą, że tym samym wplątują się w wydarzenia, które mogą przesądzić o losie całego świata. Tak Nicz opisuje swoje opowiadanie, które z chęcią przeczytałem. Kroniki Equestrii to mroczne i wciągające opowiadanie. Jedyny błąd jaki znalazłem to brak litery 'n' w Nightare Moon, co wywołało u mnie śmiech i wyobrażenie sobie złego alicorna jako krowy (Nightmare Moo). Niestety, nie znalazłem innych tak zabawnych smaczków, ale z chęcią zagłębiałem się w fabułę o tajemniczych Elementach Chaosu oraz związanej z nimi piątki OC. Na końcu zauważyłem nawiązanie do pewnego komiksu obrazującego sekretne hobby Rarity, co znów wywołało u mnie uśmiech. Jak na drugie polskie opowiadanie o kucach jakie przeczytałem jestem pod wrażeniem. Szczerze polecam.

wtorek, 30 sierpnia 2011

Fanfic: "W obronie Equestrii" (Część 1)

Wybaczcie, że obrazek nie jest w tematyce MLP:FIM, ale jak najbardziej pasuje do fanfica, więc... co złego to nie ja!
Skoro Kurisu przygotował FAQ na temat umieszczania fanficów na Google Docs, ja oczywiście muszę dodać takiego, który jest zapisany w inny sposób. O, tak na przekór!

Interesujący, dobrze zapowiadający się fanfic. Jestem ciekaw następnych części!
Opis:
Nowe zagrożenie zawitało do Equestrii. Zapomniany Element pragnie odebrać to, co jego. Tylko elementy Harmonii mogą powstrzymać zło.

Pełna niebezpieczeństw wyprawa, którą dowodzi niejaki Major Fearbane - stary żołnierz Equestriańskiej Gwardii został wyznaczony do ochrony Twilight i jej przyjaciół w drodze do serca najniebezpieczniejszej magii, jaką Equestria widziała.
Autor:  Tarreth
Link do opowiadania:

FAQ: Upload fanficków

Ha, pewnie niektórzy teraz się dziwią, po co robić tutorial do tak prostej rzeczy jak upload fanficka na Google Docs. Ale są osoby, które takiej wiedzy nie posiadają i tą że wiedzą chcę się z Wami podzielić.

Nowe szkice od Lauren Faust

Tak jest! Lauren Faust opublikowała na swoim profilu na DeviantArt (gdzie występuje pod nickiem fyre-flye) nowe szkice z pracy nad 1 sezonem MLP:FIM. Pochodzą co prawda z roku 2008, ale wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Oprócz tego pod każdym szkicem zamieszcza ciekawostki związane z produkcją serialu. Niektóre z obrazków zostały dodane dosłownie kilkanaście minut temu, więc wciąż mogą pojawić się nowe. Całe szczęście, że mój prywatny snajper doniósł mi o tym tak szybko, jak tylko mógł. ;)

Ankieta ankietę pogania

Pora na oficjalne ogłoszenie wyników ankiety dotyczącej ulubionych piosenek z sezonu 1 i rozpoczęcie nowej. Co prawda wszystko jest widoczne, ale już za chwilę ankieta ulegnie zmianie, a trzeba zostawić coś dla potomności. ;)

poniedziałek, 29 sierpnia 2011

Oczekiwania względem sezonu 2

17 września... ta data spadła jak Sonic Rainboom z jasnego nieba, jako dzień, w którym serial My Little Pony: Friendship is Magic powraca w drugiej serii! Nowe historie, przygody, żarty. Będzie znowu o czym opowiadać!
Jednakże wielu Bronich zadaje sobie pytanie: "Czy nowe oznacza lepsze?". Tego oczywiście nigdy się nie dowiemy, bo zdania zawsze będą podzielone. Mam tylko nadzieję, że nie będę rozczarowany, a może... moc Elementów Harmonii stanie się jeszcze potężniejsza?
W każdym razie, chciałbym rozpocząć dyskusję, by określić, czego oczekujemy, czego się spodziewamy, a czego byśmy nie chcieli, by przyniósł ze sobą sezon 2.

The Real Pony Shady

Czy można połączyć rap Eminema z My Little Pony: Friendship is Magic? Na pewno wiele osób ma co do tego wątpliwości. Sonic postanowił jednak spróbować, a rezultat naprawdę przerósł oczekiwania. Jak dla mnie jest to solidnie zrobione PMV, które oglądnąłem z przyjemnością! Jeśli więc nie przepadacie za rapem, zachęcam do zduszenia w sobie głosu sprzeciwu i włączenia głośników:

OC: Heneor Quesse

OC na dobry początek tygodnia oznacza dobry tydzień. Mój OC jest moim sssskarbem. Jedno OC bloga nie czyni. Lepszy OC w garści niż Derpy na dachu i tym podobne powiedzonka...
Koniec z tym! Przedstawiam wam kucyka stworzonego przez Heru.Grusa. Autor przy wykonywaniu obrazków swojego OC korzystał z kreatora:
http://generalzoi.deviantart.com/art/Pony-Creator-Full-Version-254295904
Niech pegaz przemówi sam za siebie!

niedziela, 28 sierpnia 2011

Niedzielna aktualności III

Uwaga, szybki post!
Dzisiejszych aktualności... jest mało, ale to dlatego, że najważniejsza rzecz (Casting na postaci do fanfica) została już napisana w osobnym poście. Właściwie, powinienem zamieszczać w tych postach tylko zmiany dotyczące bloga i linki do stron, ponieważ fanarty, fanfici, filmiki i inne dzieła mają swoje miejsce na blogu w swoich postach oznaczonych etykietami i nie ma potrzeby ich tu tłoczyć.
Tak więc do dzieła!

Casting na postaci do fanfica

Drodzy Brony, pojawił się oryginalny sposób, który pozwoli waszym OC zaistnieć! Oprócz tego zwiększy się ilość dzieł pisanych, które znajdują się na blogu...

Czarson wyszedł z inicjatywą napisania fanfica, którego bohaterami mają być oryginalne postaci.
Ponieważ ostatnio dużo osób przysłało swoje OC razem z wyglądem i charakterem, pomyśleliśmy z Carsonem, że na pewno znajdziemy co najmniej kilku ochotników. Ja z kolei myślę też, że okazja pojawienia się w opowiadaniu zachęci innych do stworzenia swojego kucyka.
Czarson prosi o zgłaszanie postaci w komentarzach. Myślę, że jeśli OC pojawił się już wcześniej  na blogu, wystarczy zamieścić linka do posta, który go zawiera. Jeśli nie, bądź został wymyślony na poczekaniu, prosimy o napisanie o kucyku paru słów na temat jego wyglądu i charakteru.
Isn't that exciting?

OC: Drzewo/Axinkiewicz

Tralalala, OC każdego dnia! Coś czuję w kościach, że niedługo będzie mi tego brakować, bo moje źródełko oryginalnych postaci powoli wysycha. Na szczęście zbliża się sezon 2, a to oznacza - nowych Bronies!
Dzisiejszy kucyk to mój ziom! Teraz już wiem na pewno, że będę chciał zrobić swojego własnego OC, by poznać wasze postaci lepiej: zjeść bigos ze Starshine, kupić kapelusz od Drake'a, pożyczyć okulary od Nicka...
Dzisiejszy OC jak można się domyślić został stworzony przez Drzewo (nie mylić z drzewem).

sobota, 27 sierpnia 2011

Brony Made Video I

DarkFire zaproponował niedawno, żebym co tydzień zamieszczał posta z interesującymi/śmiesznymi/imponującymi fanowskimi filmikami znalezionymi w Internecie. Pomysł ten musi sprawdzić się w praktyce. Na początek to tylko ja poszukałem i zdecydowałem, które zamieścić na blogu, jednak uważam, że duże lepiej będzie, jeśli ochotnicy będą wysyłać mi propozycje filmików na maila. Wszystko po to, by ograniczyć do minimum posty: "Wchodzę na główną, a tu archiwum", "Admin chyba ma jakieś dziwne poczucie humoru".

OC: Starshine Dart

Wspominałem, że lubię, kiedy dostaję wasze OC, czytam ich historię, charakterystykę i oglądam przedstawiające je obrazki? Jeśli nie wyraziłem się do tej pory wystarczająco jasno - uwielbiam! Dobrze, że fandom się ożywił i mam tylko nadzieję, że to nie jest nasz punkt kulminacyjny.
OC został stworzony przez Tusilosa.

Obrazki od Kurisu: Princess Trollestia

Co, stęskniliście się za obrazkami ode mnie? To dobrze, bo dziś pośmiejemy się z naszej władczyni, Księżniczki Celestii a.k.a. Trollestia/Molestia! Tylko śmiać się cicho, bo wylądujemy na księżycu! Enjoy.

piątek, 26 sierpnia 2011

Okiem Broniego 2: Rainbow Dash

Wiem, co sobie myślicie... ale naprawdę najwięcej próśb w dzisiejszych komentarzach było o Rainbow Dash.
To teraz ja mam prośbę: zróbmy z tych tematów prawdziwie epickie dyskusje! Przynajmniej na miarę naszych możliwości. ;)
Rainbow Dash

Poland Can Pony, Too

Sonic i Obsession Octopus zrobili wspólnie polską kucykową parodię bez przekleństw! Nie mogłem w to wprost uwierzyć, musiałem sprawdzić. Faktycznie bez przekleństw! A do tego ubawiłem się, co niemiara. Polecam gorąco ich dzieło i myślę, że wiele osób dołączy się do mojego okrzyku: "Czekam na więcej!".

20000 przypadkowych wejść na For Glorious Equestria

Zaraz, zaraz, wydawało mi się, że dopiero co mieliśmy 10000? 16 sierpnia! To znaczy, że w ciągu 10 dni nabiliście 10 tys. kliknięć! Warto zauważyć, że jeszcze w niedzielę ta liczba wynosiła około 14.5 tys.!
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że ten nagły ruch (o którym nawet nie śniłem jeszcze tydzień temu) został wywołany wiadomościami o nadchodzącym sezonie 2. Jestem jednak szczęśliwy, że blog spełnia swoją rolę - centrum organizacyjnego polskiego fandomu. 83 komentarze pod jednym z postów są tego idealnym przykładem.
Mam dla was innych parę ogłoszeń/informacji:

czwartek, 25 sierpnia 2011

Inne spojrzenie na odcinek 5

Tak jest moi drodzy! Wymyśliłem iście szatański plan! Skoro Inne spojrzenie na odcinek 4 okazało się klapą, musiałem, po prostu musiałem zrobić jak najszybciej następny odcinek. Dlaczego?
Nieszczęścia muszą chodzić parami lub niech nie będzie ich wcale! Tak jest: jeśli ten odcinek nie będzie oceniony lepiej, oznaczać to będzie, że trzeba coś pozmieniać - najlepiej twórcę Innego spojrzenia. Innymi słowy: nie robię tego dzisiaj, by kogokolwiek denerwować lub gorszyć. Wręcz przeciwnie - sam szykuję dla siebie stryczek, bo przecież obecne są wciąż ślady mojego wczorajszego niepowodzenia, nie miałem też czasu, by się należycie przygotować.
Szybka piła. Improwizacja.
Jeśli i ona mnie zawiedzie, będę przynajmniej wiedział, że to dla dobra bloga!
Moje komentarze i napisy ograniczyłem do minimum. Czysty odcinek piąty i moja ulubiona "gryfica" Gilda. :)
Zanim przejdę do Innego spojrzenia:
Jeśli chodzi o dzisiejszą ankietę
Z wielką ulgą odnotowałem, że wygrała opcja: "Zmienić ankietę". Dobrze jednak wiedzieć, że sprawa mojego "zrzucenia się z mostu" uplasowała się na drugim miejscu. Życie ze świadomością, że można zmienić ankietę na blogu lub zginąć - bezcenne!

Wywiad dotyczący gry Equestria Tales

Pamiętacie jeszcze grę Equestria Tales, o której wspominałem w poście:
http://mylittlebrony.blogspot.com/2011/08/pierwsza-polska-fanowska-gra-mlpfim.html#more
Projekt nabiera coraz większego tempa, co bardzo mnie cieszy i sprawia, że z coraz większą niecierpliwością czekam, by w nią zagrać.

OC: Nick

Kolejny dzień, kolejne OC. Tak powinno być 7 dni w tygodniu! Bo jak puchy w skrzynce odbiorczej to adminowi się nudzi i robi jakieś cienki posty (chodzi o ten poniżej, znaczy się).

środa, 24 sierpnia 2011

Inne spojrzenie na odcinek 4

Ach, ten odcinek 4! Powiem szczerze: nie spodziewałem się, że będzie ciężko zrobić o nim Inne spojrzenie. Okazało się jednak, że nie dość, że twórcy się starali, to jeszcze wszystkie gagi i błędy zostały wcześniej wyłapane i są powszechnie znane! Kolejną przeszkodą było to, że sporą częścią tego odcinka jest strącanie jabłek z drzewa za pomocą silnego kopnięcia tylnymi kopytami tak, by spowodować drgania, które w konsekwencji doprowadzą do upadku soczystych owoców...
Pomimo tych przeszkód, kolejny odcinek Innego spojrzenia trafia na bloga. Mam nadzieję, że wyciśniecie z niego tyle radości, ile się da!
Opisy pod obrazkami tworzone na modłę popularnego w szerokich kręgach serialu: "Trudne sprawy".

OC: DarkFire

Kolejny dzień i kolejne OC. Wygląda na to, że będzie tak przez najbliższy czas, bo mam w zapasie od was jeszcze parę zgłoszeń.

Dzisiaj DarkFire postanowił przedstawić nam swoją kucykową formę.
Imię: DarkFire
Rodzaj: jednorożec

wtorek, 23 sierpnia 2011

Twilight Sparkle okiem Broniego

Parę dni temu w komentarzach do jednego z postów Adik3112 zaproponował, abym stworzył serię postów, w których to dyskutowalibyśmy na temat jednej z postaci z serialu MLP:FIM. Wydaje mi się, że jest to pomysł ciekawy i jeśli tylko dobrze nimi pokierujemy, pozytywnie się rozwinie.
Jest to pierwszy post, więc zaczynamy od najbardziej oczywistej postaci, jaką mogłem wybrać:
Twilight Sparkle

Polska grupa Steam i turniej w Team Fortress 2

Mam dla was dwie interesujące informacje!
TimJaw poinformował mnie o istnieniu polskiej grupy Steam zrzeszającej fanów MLP:FIM. Jest to na razie jedyna grupa tego typu w Polsce. Posiada już 49 członków, a liczba ta stale rośnie (kiedy TimJaw wysłał do mnie wiadomość, grupa zrzeszała 47 graczy).

Sezon 2 potwierdzony!

Dowiedziałem się o tym od was, wiele osób czyta też pewnie Equestria Daily, więc to będzie formalność:
Sezon 2 serialu My Little Pony: Friendhsip is Magic rusza oficjalnie dnia:
17 września 2011 roku
Wczorajsza plotka została potwierdzona w 100%.  Internetowa strona Nick and More zamieściła wczoraj informację dotyczącą jesiennych premier Hub, wśród których możemy znaleźć:

Fan-favorite and breakout hit My Little Pony: Friendship is Magic will kick off its second season on Saturday, September 17 (time TBA). In the premiere episode “The Return of Harmony – Part 1,” Discord escapes from his stone prison and Twilight and her friends act quickly to find the Elements of Harmony to stop him.
W związku z tym prawdziwe okazały się też doniesienia na temat odcinka 1.
Jestem mile zaskoczony, że ta wiadomość nie skończyła jako zwykła plotka, jak to często bywa w fanowskich kręgach.
Tak więc drodzy Brony, już całkiem niedługo zaczynamy sezon 2!


OC: White Bolt

Dziś chciałbym Wam pochwalić się moim OC imieniem White Bolt. Artysta ze mnie żaden, więc zmuszony byłem do użycia genenatora. Informacje podstawowe: Imię: White Bolt Rodzaj: Pegaz Wiek: 18 lat

poniedziałek, 22 sierpnia 2011

Friendship is Music - My Little Pony piano

Są takie odkrycia, którym warto poświęcić więcej uwagi, by je odpowiednio docenić.
Bary_12 przysłał do mnie parę dni temu link do ciekawej aplikacji - "kucykowego pianina". Informację o tym przyjemnym pożeraczu wolnego czasu umieszczam dopiero teraz, ponieważ wcześniej nie miałem okazji lepiej się mu przyjrzeć. Być może część osób zna to cudo m.in. z Equestria Daily. Sądzę jednak, że spora grupa osób (tak jak ja) spotyka się z nim po raz pierwszy.
Aplikacja ta pozwala nam na zagranie na pianinie głosami kucyków:
Twilight Sparkle: "friendship", Rainbow Dash: "louder", Fluttershy: "yay", Pinkie Pie: "cupcakes", Applejack: "nah", Rarity: "shine".
Pytacie jak można zagrać melodię posługując się jednym słowem w różnych tonacjach? Też byłem sceptyczny, a jednak!

OC: Paladin

Zapraszam do zapoznania się z kolejnym polskim OC.
Postać została stworzona przez SonicTheHedgehog17. Obrazek został wykonany za pomocą jednego z kreatora kucyków, a następnie przerobiony w programie graficznym.
Aktualizacja - 5.09.2011

Informacje podstawowe:
Imię: Paladin
Rodzaj: Jednorożec
Wiek: nastoletni (ok. 15 lat)


Sezon 2 - nowe "plotki"

Przede wszystkim proszę wszystkich o opanowanie i wyrozumiałość dla tego, który publikuje tu tą wiadomość. Wkraczamy bowiem na grunt informacji tak niepewnych, że wszystko może ulec zmianie, a z mojego doświadczenia wynika, że te pierwsze newsy prawie nigdy nie okazują się prawdziwe. Pomimo tego uważam, że powinienem wspomnieć o najnowszych rewelacjach.
Wchodzę dziś przez przypadek na angielską Wikipedię na artykuł o MLP:FIM, by spojrzeć na listę odcinków i oto, co znalazłem:
"Tylko spokojnie, Mere. To może być fake!" - powiedziałem do siebie, jednak z ciekawości spojrzałem na Equestria Daily. Jak się okazało, stąd prawdopodobnie pochodzi ta wiadomość:
http://www.equestriadaily.com/2011/08/rumor-season-two-potentially-next-month.html#comments
Żeby tego było mało: według informacji zdobytych przez Equestria Daily sezon 2 będzie miał premierę już...
17 września!
Jeśli to okaże się prawdą... Póki co, schowajmy emocje do kieszeni i czekajmy cierpliwie... ;)

niedziela, 21 sierpnia 2011

Niedzielne aktualności II

Pora na kolejny "deser" informacyjny. Newsów może nie jest zbyt dużo, ale czuję się w obowiązku napisać niedzielnego posta.

Obrazki od Kurisu: Luna Ediszyn

Właśnie się dowiedziałem, że lapek zostaje ze mną i z tego powodu jestem very happy (yesyesyesyesyesyesyesyes). Macie trochę Luny

sobota, 20 sierpnia 2011

Fanowski dubbing: Sonic & Jarius - odc. 16 i odc. 19

Amatorskiego dubbingu ciąg dalszy -jak to określił autor. 
SonicTheHedgehog17 oraz Jarius po raz kolejny zmierzyli się z dubbingiem do serialu. Jest to dla nich "próba sił" przed tworzeniem oficjalnych nagrań, stąd myślę, że mile widziane będą wskazówki, co powinni poprawić, a czego absolutnie nie zmieniać.
Myślę, że ja powinienem zacząć...

Ogłoszenia drobne

Na blogu ostatnio trochę cicho i pusto. Zauważyłem, że istnieje zależność: jeśli jednego dnia na blogu przybywa zaskakująco dużo wejść, to wtedy przez następne parę dni jest ich trochę mniej. Ja, miłośnik świętego spokoju, okazuje się, nie potrafię żyć bez gwaru i 20-30 komentarzy pod każdym postem. Mam nadzieję, że to tylko przejściowe osłabienie i wkrótce znowu nabierzemy formy. ;) Póki co przeróżne pomysły rodzą się w mojej głowie, więc mogę obiecać, że blog nie zamierza zwalniać (wczoraj przy najniższej frekwencji odwiedzin napisałem aż 3 posty!). Przechodząc jednak do ogłoszeń:

piątek, 19 sierpnia 2011

Inne spojrzenie na odcinek 3

<Przepraszam... nie chciałem spalić twoich rzęs tym miotaczem płomieni!>

Zbiór dziwnych, śmiesznych i interesujących ujęć z odcinka 3 (okraszonych sugestywnymi komentarzami admina). Tym razem twórcy nie byli już tak bardzo poważni, jak w pierwszych dwóch odcinkach i dało się zauważyć większą ilość błędów. Ten odcinek "Innego spojrzenia" powinienem nazwać: "Edycją pijanego Spike'a":

Tymczasem na YouTube...

... Hasbro przypomniało sobie o swoich prawach, ewentualnie znowu jakiś troll się bawi. Wygląda jednak na to, że tym razem firma matka postanowiła zakończyć okres tolerancji dla Bronych.
Pewnie to nie jest żadna wielka wiadomość, bo to sytuacja typowa i normalna, ale jednak jako Brony czuję żal, że przestałem być lepiej traktowany.
Istnieje szansa, że w związku z tym pojawi się oficjalne DVD z odcinkami, ale wiecie jak to jest:

Derpy is not amused.
Ja tymczasem wracam do ściągania (opóźniony jestem strasznie, wiem). ^^

Fanfic: "The Full House" Rozdział III i IV

Mam dla was kolejne dwa rozdziały fanfika napisanego przez Fireanta.
Ponownie informuję, że jest napisany w języku angielskim, ale uważam, że nie powinno to odstraszać, ale wręcz zachęcać do przeczytania! Rzadko mamy okazję czytać coś w tym pięknym języku - niektórzy mogą to potraktować jako wyzwanie, inni jako rozrywkę. ;) A jeśli chodzi o opowiadanie Fireanta - jest co czytać!

OPIS:
When a being from the cold Void tore itself into reality with a powerful psychic scream, the Royal Princesses decided to quickly take it down before IT could bring havoc into Equestria. And there are no better monster hunters in entire land the a team of odd, vaudevillian personalities like The Full House, ready to face even the most unfathomable danger for bits and glory. Their mission - find and eliminate the threat, while body guarding six young mares, the chosen hosts for Elements of Harmony. They do not know yet, how terrifying their opponent could be and what it truly is...


Rozdział III - Arrival (Przybycie)
Rozdział IV - Showtime in the shadows (Spektakl w ciemnościach)

Poprzednie rozdziały można znaleźć:
http://mylittlebrony.blogspot.com/2011/08/fanfic-full-house-rozdzia-i-i-ii.html

czwartek, 18 sierpnia 2011

Fanart: Prace DiegoTana

Ja się pytam: czy tylko wśród moich znajomych nie ma żadnego Brony? Czy tylko oni patrzą się na mnie głupio, gdy opowiadam o kucykach? Czy tylko oni nie widzą różnicy między My Little Pony: Friendship Is Magic a resztą kucyków? Pewnie nie tylko moi tak mają, ale patrząc na zaangażowanie wielu ludzi z całego, ogólnoświatowego fandomu, odnoszę wrażenie, że mam po prostu pecha i trafiłem na niezwykle opornych na "nową wiedzę".
Cieszę się jednak, że polski fandom wbrew oczywistym przeszkodom, ciągle się rozwija.
Dzisiaj mam możliwość przedstawić wam parę fanartów, które wykonał DiegoTan. Kiedy mi je wysłał, ucieszyłem się niezmiernie, ponieważ martwiłem się, czy uda mi się znaleźć kolejnego polskiego twórcę. Teraz już wiem, że wystarczy uzbroić się w cierpliwość, bo oni istnieją i jest ich coraz więcej. ;)
DiegoTan specjalizuje się przeważnie w krzyżówkach MLP:FIM z grami.
Link do obrazka powyżej:  http://diegotan.deviantart.com/gallery/#/d3jltqy

środa, 17 sierpnia 2011

Fanowski dubbing: SonicTheHedgehog17 i Jarius


Witam!
Dzisiaj porozmawiamy o trudnej i niedocenianej sztuce tworzenia dubbingu. Podkładanie głosów pod poruszające ustami animowane postaci tylko pozornie wydaje się być rzeczą łatwą. Sztuka "grania głosem" w epoce telewizyjnych oper mydlanych i Internetowych chanów jest traktowana trochę po macoszemu.
Dlatego też nawet profesjonaliści nie zawsze zrobią dobry dubbing. Wielkość oryginału jak w przypadku MLP:FIM też pewnie nie pomoże twórcom polskiej wersji. Gdyby jeszcze widownia składała się tylko z pięciolatków to nie byłoby problemu... ;)
Wielu ludzi ma pewnie jeszcze gorsze mniemanie o dubbingu fanowskim, zapominając, że zazwyczaj jego cel jest inny: próba sił i dobra zabawa.

Obrazki od Kurisu: Twilight Sparkle

Witam ponownie w Obrazki od Kurisu, jedynej serii postów poświęconej tonom głupawych obrazków rodem z 4chana i ponychana! Dziś zabawimy się z naszą kujonicą, Twiiiiliiiight SPAAAAARKLEEEEEE!

wtorek, 16 sierpnia 2011

10000 wejść!

It' s over ten thousands!!!
Tak jest, nasz blog ma już ponad 10000 wejść! To wszystko dzięki wam! Bez waszego zaangażowania i wiary, że stworzymy tutaj z Kurisu ciekawe miejsce, nigdy nie udałoby się przekroczyć nawet tej liczby!
Obrazek na górze posta został specjalnie na tę okazję zedytowany przez Kurisu Fuyuumi. 

Ja z kolei narysowałem okolicznościową Derpy:
Wejścia wejściami, ale nie tylko tym możemy się pochwalić. Przede wszystkim na blogu oddano już ponad 324 komentarze. Jest też nas coraz więcej. Liczba oddanych głosów w ankiecie (mam nadzieję, że większość głosowała uczciwie, czyli tylko raz) to duży pozytyw.
Co prawda wciąż brakuje fanficów i fanartów, ale mam nadzieję, że jeszcze zmobilizuję niejedną osobę!
Tymczasem, dziękuję każdemu, kto pomógł przysyłając swoją pracę, wiadomość, linka do ciekawej strony i poradę w sprawie bloga. Dziękuję komentującym, ale też ludziom, którzy wchodzą po cichu, choć zachęcam, by się uaktywnili (ja chętnie poznam).

Pokaż swoje kucyki

Oficjalnie ogłaszam rozpoczęcie akcji: "Pokaż swoje kucyki", którą niedawno zapowiadałem. Zachęcam wszystkich do wzięcia w niej udziału. Przypominam, że prosimy o nadsyłanie zdjęć przedstawiających wasze gadżety z serialu MLP:FIM (głównie mam na myśli figurki), ukazanych w ciekawej aranżacji. Mile widziane są też filmy lub pokazy slajdów.

Wyjmijcie swoje Twilight Sparkle, Pinkie Pie, przygotujcie wszystko jak zaplanowaliście i stańcie się na chwilę Photo Finish! Potem możecie jeszcze je poprzerabiać w programie graficznym (jeśli uznacie to za konieczne), a następnie wyślijcie swoje zgłoszenie na adres:
gwslawek@gmail.com
Na prace czekam do 30 sierpnia.