mnie nie widać! yay!

sobota, 11 listopada 2017

Fanfik: Kod Equestria[Crossover][Adventure][Violence][Human][Sci-Fi][Alternate Universe][Kod Lyoko][Equestria Girls]

Autor: Lyokoheros
Korektorzy: Night Sky, Kamikdwa, WKWLKP
Grafika tytułowa: Rufus
Opis: Dotychczas powierniczki Elementów Harmonii potrafiły obronić Equestrię przed każdym, nawet największym zagrożeniem... co jednak się stanie, jeśli to one okażą się zagrożeniem? Tak właśnie się stanie, gdy pod postacią alikorna pojawi się program sztucznej inteligencji z innego świata. Skryty w cieniu obserwował i knuł. Do czasu... Razem ze starymi wrogami III Królestwa Equestrii rzuci całą krainę na kolana i tylko garstka pozostanie by stawić mu opór… ale jak wygrać z tak potężnym wrogiem?

Jest jednak iskierka nadziei – tajemnicza przepowiednia od Zecory:

Ostrzec przed groźbą wielką was chciałam.
We śnie wizję straszną ujrzałam:
Przybył nieprzyjaciel ze świata innego
I dla Equestrii szykuje coś potwornego.
Chaos wielki i zniszczenie,
Celestii z tronu strącenie.
Ale jeśli Klejnotów Harmonii użyjecie,
prosto w szpony wroga wpadniecie.
A wróg stary znów przyćmi słońce,
Lecz nie musi to wcale być waszym końcem.
Jest bowiem światełko w tunelu.
Znaleźć trzeba inną drogę, prowadzącą do celu.
Rozwiązanie może być ze świata innego.
Może niekoniecznie nam znanego.

Equestria jeszcze nigdy nie stanęła przed takim zagrożeniem, taka wielka tragedia nie dotknęła jej od czasów Wojny Tysiącletniej, ponad 10 000 lat temu… ale czy i tym razem przetrwa?

Tego dowiecie się oczywiście czytając opowiadanie „Kod Equestria” (lub też stosując pełniejszą nazwą: „Kod Equestria – Moje Małe Lyoko”), historię multiwersową, w której z kucykami połączyłem serię „Kod Lyoko”, nie jest to jednak w żadnym wypadku po prostu sponifikowanie innego uniwersum, o nie. Obydwa światy istniały kompletnie niezależnie od siebie… do czasu aż działania Xany doprowadziły do ich spotkania i zmieniły losy obu światów na zawsze.

Jest to mój debiut w fandomie MLP, choć w fandomie Kod Lyoko „nieco” już pisałem(„Kod Lyoko Powrót Xany”, „Ten dom skrywał Tajemnicę” oraz 2 edycje literackiej gry forumowej „Morderca i Medium”).

Opowiadanie to posiada swoją własną, obszerną interpretacje historii Equestrii jak i equestriańskiej magii, do której pojawią się liczne odniesienia, pojawi się też zarówno wiele nowych postaci (w tym cała rodzinka kucykoperzy;)) jak i takich, które mogliśmy poznać w serialu. No i znajdzie się też sporo nawiązań do innych dzieł fanowskich… jakich? Tego nie powiem, zobaczymy czy sami je wszystkie wypatrzycie;)

Opowiadanie to rozgrywa się po 6 sezonie i „Legendzie Everfree”(choć mogą się też pojawić pewne odniesienia do późniejszych materiałów, jednak opowiadanie to jest pisane według kanonu wyznaczonego właśnie do tych momentów).

Opowiadanie publikowane jest również na stronie KLPX: LINK46 komentarzy:

 1. Tylko przejrzałem, a już wydaje mi się ciekawe, rodzinka kucykoperzy, Winged Hussar zapowiada się, że będę miał co czytać. A tak w ogóle co to Kod Lyoko bo nie kojarzę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To taka kreskówka science-fiction o piątce nastoletnich bohaterów, którzy w wirtualnym świecie zwanym Lyoko przybierają postacie wojowników i walczą ze sztuczną inteligencją o nazwie Xana, której głównym celem jest zniszczenie ludzkości.
   Seria ma 4 sezony (animowane w 2D na Ziemi oraz 3D w Lyoko) oraz 5 sezon, nazywany Ewolucją, (animacja 2D została zastąpiona aktorami) który jednak nie zdobył dużej sympatii wśród fanów (głównie za błędy fabularne i częstą niezgodność z oryginałem).

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. Kod Lyoko!<3
  Rety jak ja dawno tego nie widziałam, aż wspomnienia wracają!
  Może w wakacje do tego wrócę. Oglądałam wersje animowaną, ale aktorska wersja mnie zniechęciła.
  Ale kucyki i Lyoko...
  Powiedzcie kiedy wyjdzie zakończenie, przeczytam na bank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktorska wersja to jakieś grube nieporozumienie... nie warto sobie nią zaprzątać głowy moim zdaniem. No i - opowiadanie to(jego prolog) zaczyna się w 94 odcinku Kod Lyoko, podczas ostatniej walki z Xaną... a przynajmniej zdawałoby się, że ostatniej, bo tu ucieka do Equestrii... z czego wynikną niezłe kłopoty, no, ale i dużo humoru siłą rzeczy.

   Usuń
 3. Kod Lyoko, wszystkie odcinki obejrzałem , a piosenkę z intra jeszcze na pamięć
  umiem ^^. Nawet mam książki będące sequelami serialu chyba. Jeśli chodzi o fanfik to pomysł na wtajemniczenie uniwersum Lyoko i X.A.N.A. do Equestrii wydaje mi się być bardzo dobrym pomysłem. ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te książki (jeśli chodzi Ci o "Podziemny zamek" i "Bezimienne miasto") to tak właściwie alternatywne uniwersum. ;)

   Usuń
  2. O właśnie, rację masz, za dzieciaka czytałem, Ty też?

   Usuń
  3. Dziękuję, a co się zaś tyczy tych książek, to niestety ale po wydaniu 2 tomu("Bezimienne Miast") wydawnictwo zaniechało ich wydawania... ale od pewnego czasu powstaje fanowskie tłumaczenie 3 tomu("Powrót Feniksa"), zostały już tylko 2 rozdziały i epilog. Publikowane jest na mojej stronie(link jest w poście, no prowadzi do podstrony Kodu Equestria, ale stamtąd łatwo się dostać do pozostałych miejsc), a jest też projekt by - skoro wydawnictwo nie zechciało samo się za to zabrać - wydać to fanowsko. Do czego zainspirował mnie Sun i jego projekty wydawnicze.

   No i zasadniczo to jest już 3 rozdział... tylko wczoraj przy upublicznieniuzapomniałem dosłać aktualizacji o nim... no, ale to wyślę jak skończę robić poprawki bo teraz to właściwie jestem w trakcie i w połowie pierwszego rozdziału nagle zmienia się formatowanie...

   Usuń
  4. Tolkien Brony - Oczywiście, że czytałam! :D Chociaż i tak najbardziej kocham kreskówkę, ale to AU też jest całkiem ciekawe. Ma własną interpretację Projektu Kartagina, przez co ma u mnie duży plus. ^^

   Usuń
 4. Mało spójne opowiadanie ale i tak bardzo dobre aż wracają wspomnienia i odcinki :-) :-) :-) :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam na dalsze opowiadania

   Usuń
  2. Mało spójne?
   Nie rozumiem... co jest w nim według Ciebie mało spójne?

   Usuń
  3. Ro że z imprezy diskord nagle rozmawia z ksaną jak on tam się znalazł to jest mało spójne ale reszta jest bardzo dobrze napisana

   Usuń
  4. Hm... nie wiem czy takie coś można nazwać niespójnością. To zwyczajny przeskok czasowy. W ciągu dnia odbywało się przyjęcie(jak zresztą można się domyślić obserwowane przez Xanę), zaś w nocy Xana robił już ostatnie przygotowania... które wykył Discord. Nie podawałem może dokładnie ile trwało przyjęcie, ale wiadomo, że w nocy było już po, a Discord wykrywszy Xanę złożył mu małą wizytę... która sami wiemy jak dla niego się skończyła. Nie widzę tu niespójności.

   Usuń
 5. To nie całe masz 3/4 opowiadań ostatnie to bliźniacze dusze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, obecnie upublicznione są 3 rozdziały + prolog, niestety, ale K.R.E.D.K.E. nie wykonał jeszcze aktualizacji, choć faktycznie zapomniałem mu wysłać informację o 3 rozdziale przed publikacją tego posta... teraz już wysłałem, ale na razie wciąż nie ma nowego(ale przynajmniej z każdego rozdziału można przejść do poprzedniego i następnego). No i pewnie najpóźniej jutro pojawi się też 4.
   No i pisząc o tej aktualizacji przy okazji wspomniałem o małej aktualizacji formatowania, zgodnie z uwagami, które dostałem na MLPPolska... i o małej literówce jaką zrobił tu w tytule - tytuł to "Kod Equestria", nie "Kod Equestrii".

   Usuń
  2. Ok ale jakjak patrzyłem na linka którego dałeś to yam jest prolog i 3 rozdziały a ty tu masz prolog i 2 rozdziały

   Usuń
 6. Już jest kolejny rozdział miłego czytania życzę sobie i wszystkim

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedy będzie ten ostatni bastion? Bo czekam tylko na niego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybaczcie tą zwłokę. Niestety, ale ze względu na to iż zaangażowałem się jako tłumaczący gry wolontariusz na Pyrkonie, to miałem teraz mniej czasu, bo paru tytułów muszę się jeszcze nauczyć, no i było dużo poprawek do tego rozdziału. Ale teraz zostało już tylko jeszcze raz go przejrzeć i jeszcze dziś zostanie upubliczniony. Następny niestety będzie dopiero po Pyrkonie(czyli już w maju).
   Na pocieszenie dodam, że rozdział wyszedł po poprawkach wyjątkowo długi - całe 24 strony! A nieco się dzieje...

   Usuń
  2. Dobra Pyrkon dobiega dzisiaj końca kiedy mogę spodziewać się kolejnego rozdziału?

   Usuń
  3. Cóż generalnie przygotowując się na wolontariat nie miałem wiele czasu, tak więc 6 rozdział musi jeszcze przejść poprawki, ponadto po jednym komentarzu na MLPPolska(na który też nie miałem specjalnie czasu odpowiedzieć) doszedłem do wniosku, że również obecnie napisanym rozdziałom przydałyby się w pewnych kwestiach solidne poprawki.
   Czyli najkrócej rzecz ujmując - trochę to jeszcze zajmie. Ciężko mi powiedzieć ile, ale może się zdarzyć, że dopiero na kolejny weekend będzie nowy rozdział... poprawki generalnie zajmują mi znacznie więcej czasu niż pierwotnie przewidywałem.

   Usuń
  4. Ok w takim razie napisz jak już bedzie gotowy czekam ps.to opowiadanie jest świetne tak jak mało które oby więcej takich tworzyli

   Usuń
 8. I jak ci idzie pisanie za ile można się spodziewać kolejnego rozdziału bo doczekać się nie mogę aż to dasz posłucham reszty tak dobrego fanfica

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż zasadniczo to powoli. Generalnie szerzej nieco opisałem to na MLPPolska, gdzie dostałem solidną porcję krytyki, ale przynajmniej w dużej części konstruktywnej.
   Z tego powodu zdecydowałem, że na razie zajmę się poprawą już napisanych rozdziałów(szczególnie, że ostatnio zacząłem wahać się nad pewną kwestią dotyczącą rozdziału 6 - więc być może zmieni on nazwę względem tego co jest zapowiedziane na końcu 5... i co za tym idzie pewne wydarzenia zaczęłyby się ciut szybciej), a nieco tych rzeczy do poprawy jest, ale najpierw chciałbym jeszcze dokończyć bardzo chwalonego za opisy(o których często w krytyce na MLPPolska wspominano) "Kanclerza".
   Tak więc jak dobrze pójdzie do końca tego tygodnia zakończę poprawki, a jakoś w połowie kolejnego będzie następny rozdział.
   Ale to jest wariant najbardziej optymistyczny, a założyłem, że wolę się zanadto nie spieszyć, by nie ucierpiała na tym jakość rozdziałów.

   Usuń
  2. Ok to czekam powodzenia

   Usuń
 9. Odpowiedzi
  1. Cóż niestety, ale okazało się, że prace musiały mocno zwolnić, głównie przez to, że w najbliższy wtorek mam zaliczenie na uczelni, ale po nim prace powinny znacząco przyśpieszyć.
   Odrobinę szersze wyjaśnienie i opis już wprowadzonych zmian możesz znaleźć w tym poście: https://mlppolska.pl/topic/16211-kod-equestrianzmultiwersumprzygodowyprzemocsci-fifantasyludziealternatywne-uniwersumkod-lyokoequestria-girls/?do=findComment&comment=866153

   Usuń
  2. Ok czekam napisz jak bedzie już koniec xana dobrrze by tak wyglądał brawo ty już myślałem że się bue doczekam odpowiedzi i że porzuciłeś to to do dzieła bo chcem zastąpić poprzednie zmienionym i poczytać

   Usuń
  3. Szalenie przepraszam, że tyle czekaliście, ale niestety różne czynniki przedłużyły prace. W każdym razie poprawki do rozdziałów 1-5 są już praktycznie ukończone(nad rozmową Discorda z Fluttershy w pierwszym rozdziale będę musiał jeszcze popracować), no i wreszcie został opublikowany rozdział 6, link został naturalnie dodany na końcu 5 rozdziału, możecie go też znaleźć tu: https://docs.google.com/document/d/1Tdoj4FG-rs5zxtiGjm422Xq2SVYzud4DJzQ7FC3qUtI

   Dodam też, że za około 2 tygodnie wyjeżdżąm pod namiot na dwa tygodnie, więc znowu będzie przerwa w publikacji, ale kolejny rozdział powinien pojawić się jeszcze przed moim wyjazdem. Jak dobrze pójdzie to nawet więcej(2-3, no może 4).

   Usuń
 10. Niestety, wbrew zamierzeniom udało mi się przed wyjazdem ukończyć tylko jeden rozdział. W każdym razie o to on: https://docs.google.com/document/d/1v8XWN2ZfE9HGd8KcdAVpyr7cbE4kk0mLeFlB3PZZtKA
  Nosi tytuł "Oblężenie".

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak nareszcie już myślałem że wywale to do kosza brawo ty

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetny fic. Czekam z niecierpliwością na dalsze rozdziały. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Genialny fanfic ^^ Jestem po 8. rozdziale i z niecierpliwością czekam na 9. <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Odpowiedzi
  1. Oj dużo. Napisane je mam z pewnym wyprzedzeniem, obecnie pracuję nad 27(choć w sumie to te prace od pewnego czasu stoją w miejscu)... Generalnie ciężko mi powiedzieć ile tych rozdziałów dokładnie będzie, ale szacuję to na około 50... wiele, naprawdę wiele się jeszcze wydarzy. Myślę, że nie będzie przesadą jeśli powiem, że to opowiadanie dopiero zaczyna się rozkręcać - ba pewne postacie przecież dopiero teraz zostały wprowadzone(Herbal Treat, kucykoperze...)

   Usuń
  2. To dawaj dawaj dawaj pisz to bo jestem cuekawy co będzie dalej

   Usuń
  3. Cóż długo to trwało, ale jest 10 rozdział. Mam nadzieję, że będziesz z niego zadowolony... a następny będzie się mooocno różnił od poprzednich...

   Usuń
 15. Muszę przyznać bardzo ciekawe opowiadanie.Mam nadzieję że nie umrze śmiercią naturalną jak np biura adaptacyjne alternatywa które po 4 rozdziałach stoi w miejscu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, to na pewno się nie stanie. Zbyt wiele serca w to włożyłem i zbyt dobrze znam frustracje z niedokończonych dzieł...
   Może to trochę zająć, ale będzie to ukończone. A w głowie mam nawet koncepcję kontynuacji i paru mniejszych opowiastek w tym uniwersum. Jedna nawet niedługo wyjdzie.

   Usuń
  2. mam nadzieję sam bym miał pomysł na opowiadanie ale nie jestem w to za doby jak się przełamię to napiszę może ale będzie pewnie dużo błędów między innymi brak kropek i przecinków bo jestem dyslektykiem :/:/:/

   Usuń
 16. Odpowiedzi
  1. Dziwne... nie wiem czemu tak się stało, ale póki nie zostanie naprawione o to link do 11 rozdziału: https://docs.google.com/document/d/1xU0gGZEZ8SMOLIPIYt-nWmuh6ujqK2MN5SJfR7uqW4o/edit
   Choć w zasadzie to każdy rozdział ma na końcu odnośnik do następnego i poprzedniego ;)

   Usuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!