mnie nie widać! yay!

czwartek, 18 maja 2017

Fanfik Tygodnia II - Wspomnienia, czyli dawno temu w Equestrii

Szukacie dobrego fanfika do przeczytania, a nie wiecie co wybrać? Zapraszam do posta - w tej serii, co tydzień, przedstawię jeden fanfik, który osobiście polecam przeczytać. Będą to różne utwory - krótkie, długie, autorstwa naszych rodzimych pisarzy, ale też i nie zabraknie tłumaczeń, czy wręcz angielskojęzycznych fanfików. Postaram się też krótko uzasadnić swój wybór.
Fanfikiem tego tygodnia będzie:

Wspomnienia, czyli dawno temu w Equestrii

Fanfik mający już swoje lata,a mimo to będący świetnym przykładem dzieł, które się nie zestarzały. zachwycająca kreacja sióstr w tym fanfiku i mimo iż wprawny czytelnik momentalnie odkryje, kim są Lilianna i Flawia, będzie się doskonale przy tym bawił. Powód? Prostym sposobem autor wykreował tak dobrze znane postacie (choć wtedy niemal kompletnie obce widzowi serialu - poza jednym odcinkiem i pojedynczymi fragmentami) w fenomenalny sposób. I mimo iż na pierwszy rzut oka wydaje się, iż autor odwrócił charakter, to wszystko pasuje doskonale i mamy tutaj jeden z najlepszych obrazów pewnego rodzeństwa. Ponadto świetne opisy i fabuła. Piękna Equestria, pełna Harmonii i szczęścia i... pamiętajcie moje małe kucyki... lepsze  jest wrogiem dobrego. Zapraszam do zapoznania się z tym fanfikiem. Choćby po to by zobaczyć jak wyglądały pieć lat temu.

[Dark]
Od autora: Historia ta jest moją osobistą wizją zapomnianych, niezbyt chlubnych, dawnych losów Equestrii. Akcja umiejscowiona jest długo po zjednoczeniu się trzech plemion, ale przed panowaniem Luny i Celestii.

Główna bohaterka przedstawia przekrój swojego życia, opowiada o nie zawsze łatwej relacji pomiędzy siostrami, a to wszystko w kontekście wydarzeń, magii i Harmonii, mających ukształtować ostateczny kształt krainy.

Autor: Kaczy


I wersja all-in-one dla tych, którzy chcą ruszyć to opowiadanie naraz - KLIK


Post z fanfikiem na fge (pierwsze wstawienie)  - LINK

3 komentarze:

 1. Dzięki za fanfic na pewno przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam go na swojej liście "nieprzeczytane". Nic nie zginie. Kiedyś go przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wszystkie fanfiki pobieram na dysk to też go moge w każdej chwili poczytać

   Usuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!