mnie nie widać! yay!

piątek, 6 stycznia 2017

Uczeń przerósł mistrza?

Wiecie kim są te dwa alicorny?

Fausticorna chyba wszyscy znają. Ta druga osoba to twórczyni kucyków - Bonnie Zacherle. Bez tej drugiej nie byłoby czegoś takiego jak MLP. A dzięki Faust, obecna generacja wyglądałaby prawdopodobnie całkiem inaczej. Czy zdobyłaby wtedy tak wielką popularność? To pytanie na inny wpis; tutaj chciałbym poruszyć nieco odmienny temat. 

Czy uczeń przerósł mistrza? Czy twórczość fanów może stać na wyższym poziomie? Do czego piję?

Pencils - osoba odpowiedzialna za świetne "Anon's Pie Adventure" - pełen bardzo "kosmatego" humoru komiks o tytułowym "Anonie". Niezwykłym człowieku, który to trafia do Equestrii. Komiks ceniony za humor i kreskę. I za dosyć spory ładunek tulaśnego terroru. Osoba ta została poproszona o ponowne narysowanie jednej ze stron komiksu za którego grafikę odpowiada Fosgitt. Oficjalny produkt wydany przez IDW prezentuje się tak: 

Komentarz chyba zbędny, prawda? Poniżej to, co w odpowiedzi narysował Pencils:

Jest różnica? Jak najbardziej. Owszem, gdyby ten komiks od IDW narysował Andy Price różnica nie byłoby pewnie aż tak widoczna -  jednak w tym wypadku, cóż można rzec - fani zrobili to lepiej.9 komentarzy:

 1. lol Może przerosnąć jak najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Styl Fosgitta jakiś nie jest dla mnie zbyt ładny, w niektórych momentach wręcz poraża brzydotą (patrz Friends Forever z Fluttershy i Dzielną Do).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do tego komiksu ten obrazek mówi wszystko
   https://derpicdn.net/img/2016/9/21/1255032/full.png

   A tak na poważnie, to nawet nie musiałby rysować Andy Price by to lepiej wyglądało, bo nawet Tony Fleecs czy Brenda Hickey mogliby podobnie do tego Pencilsa zrobić i to bez większych problemów.
   Nie oszukujmy się, Fosgitt ma najbardziej ,,specyficzny'' styl rysowania i albo się podoba albo na starcie odrzuca. Mi osobiście bardziej się podobają jego rysunki niż chociażby Garbowskiej, nie wspominając już nawet o bazgrołach Carli McNeil

   Usuń
 3. Oficjalna wersja jest dużo ładniejsza. :<

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To co rysuje Fosgitt nie przypomina kucyków (wg mnie) i jest ten komiks dość okropny w porównaniu do innych komiksów wydanych przez idw

   Usuń
 5. Lol czytam "anon's pie adventure" To je śmiechowe XD

  OdpowiedzUsuń
 6. Ironią losu jest to, ze Pencils ma bardziej podobny do serialu styl rysowania postaci, niż oficjalni twórcy komiksów.

  OdpowiedzUsuń
 7. O Fosgicie nie mogę powiedzieć, że jest w czołówce artystów IDW. Jest dla mnie tolerowalny przez większość czasu (co jest minimum, czego oczekuję od stałej ekipy), ale zdarza mu się coś mocno schrzanić od czasu do czasu. Z tych najczęstszych (a właściwie stałych) to doklejane znaczki.

  Szukasz mistrza? Wybierz Price'a.

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!