mnie nie widać! yay!

poniedziałek, 9 stycznia 2017

Agora LXIII: Zapomniane postacie


(Tak, nie miałem żadnego pomysłu na obraz)

Agora - seria krótkich dyskusji na bieżące tematy związane z serialem "My Little Pony: Przyjaźń to Magia", gdzie to wy macie wspaniałą okazję wypowiedzieć się na dany temat. Nie będziemy odgrzewać kotletów, ani brać się za "oczywiste rzeczy", ani niczego "uśmiercać". Jako żywy i wciąż zmieniający się fandom "kolorowych koników" stawimy czoła nadchodzącym wyzwaniom, bo to nie jest tak, że "wszystko zostało opowiedziane", po prostu "brakuje wam nowego tematu do rozmowy".
Rozpoczął się najgorszy tydzień stycznia. I pierwszy najgorszy tydzień roku. Znaczy, em... Witam w kolejnej Agorze, w której obrazek tytułowy nie pasuje do podtytułu lecz do samej Agory już tak. Dlatego to moja zmiana w tejże serii. Od dnia dzisiejszego obrazkiem Agory będzie powyższy obrazek. To tak zwana "Dobra Zmiana".  Przejdźmy jednak do właściwej części posta, czyli tematu naszej dzisiejszej rozmowy. Na dworze zimno, zachęcam więc do ogrzania się przy naszym kominku.


Zapomniane postacie. W kucykach ich pełno. I nie tylko w kucykach, ale my naturalnie skupimy się na My Little Pony. Zapomniana postać, czyi postać, która pojawiła się w serii kilka razy i to dawno a potem twórcy zdali się o niej zapomnieć. Przynajmniej ja tak rozumiem ten termin. Skupię się tu na bardziej interesujących postaciach i na takich, które powinny powrócić. No właśnie. Czy powroty zawsze są słuszne? O tym w inny poniedziałek. Pierwszą postacią, która przychodzi mi do głowy jest...


Tak jest, Iron Will. Dobra, jego powrót wydaje się trochę z czapy, ale powrót w ogóle minotaurów już nie. Przyjrzyjmy się na chwilę poszczególnym rasom żyjącym w świecie MLP. Mamy od groma kuców, gryfów, kilka Yaków. Z każdj rozumnej rasy mamy kilku przedstawicieli. Z każdej wyłączając Tireka i.. Iron Willa, czyli minotaury. Nie było ich nawet na Igrzyskach w Equestrii. Czy więc mieszkają w jakimś odległym kraju i nie wiedzą o istnieniu Equestrii? Ale skąd w takim razie Iron Will? Proszę, jaki materiał na odcinek. Szkoda tylko, że raczej nigdy nie zostanie wykorzystany. Postać numer dwa, proszę!


Tak jest, Philomena. Pojawiła się w jednym odcinku, mimo iż ponoć jest pupilkiem Celestii. Dlaczego więc nie ma jej w pozostałych sezonach? Sytuacja podobna do Fawkesa z filmów o Harrym Potterze (tak, filmów, w książce pojawił się więcej niż w dwóch częściach), gdzie to feniks Dumbledore'a pojawił się w "Komnacie Tajemnic" i na sam koniec "Księcia Półkrwi". Oczywiście widzę go jako postać tła, ale zawsze miły dla oka taki szczególik. Następny!


Babs Seed. Niby była wspominana w sezoniach 4 i 5, jednak fizycznie nie pojawiła się od "Zjazdu rodziny Apple" w sezonie trzecim. A danie jej jako postać tła było możliwe tyle razy. "Rarity podbija Manehattan"; "Kuce w wielkim mieście"; "Siostrzane turniej"; "Podarunek Maud Pie"... Dobra, jest tego mnie niż się wydaje, ale mimo wszystko szkoda, że twórcy o niej zapomnieli. Numer czwarty na scenę proszę!


Lighting Dust. Choć twórcy zdają się w jakiś sposób ją pamiętać poprzez chęć umieszczenia jej w "Igrzyskach Przyjaźni". Uznano jednak, że za bardzo będzie przyciągać uwagę widza i zmieniona ją na Indygo Zap. To wydaje się aż dziwne, że nie próbuje zemścić się na Dashie. Zwłaszcza teraz, gdy Dash została Wonderboltsem. Ale cóż... widocznie wyrzucenie ze szkoły marzeń i uniemożliwienie spełnienia marzenia to nic wielkiego dla tej pegazicy. Następny.


Ostatni na mojej liście jest... Starswirl Brodaty. Teoretycznie nie pojawił się w serialu fizycznie ani razu, ale jest wspomniany w sezonach 2,3,4 i 6 oraz Rainbow Rocks. Tajemniczy mędrzec, nie wiemy praktycznie nic o tym kucyku. Tylko tyle, że napisał książkę, zaprzyjaźnił się ze Scorpanem i wygnał Syreny do alternatywnego świata. Jego pojawienie się z pewnością wywołałoby troszeczkę chaosu. Mam dziwne Deja Vu, czy ja już nie pisałem o powrocie Starwirla? A może to późna godzina? Lepiej będzie, jak przejdziemy do następnego punktu programu.

Na powrót jakich postaci Wy czekacie? A może wolicie, by postacie nie powracały? Napiszcie w komentarzach, ja tymczasem wracam na lekcję. Tak więc... Bywajcie.

9 komentarzy:

 1. Jak wspomniałem już gdzieś kiedyś, to jeśli pojawi się kolejne Equestria Girls, to syreny powinny być wrednymi i ciężkimi do resocjalizacji podopiecznymi Sunset Shimmer. Co do serialu to u mnie standardzik: Sombrero i Krysia połączywszy siły wracają po zemstę. =3

  BTW: Zastanawia mnie, czemu w fandomowych artach i serialu Starswirl jest przedstawiany jako taki wyniosły i wiecznie poważny mędrzec, podczas gdy jeden z komiksów pokazuję, że jest równie, albo i bardziej, walnięty jak Pinkie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O właśnie. Też chciałem wspomnieć o Królu Sombrze, a Twój pomysł wspólnego powrotu i wspólnej zemsty z Chrysalis to już w ogólne bomba.

   Usuń
  2. Sombra nie wydaje się być zapomnianą postacią. Ostatni raz pojawił się w finale piątego sezonu. Powrót Chrysalis jest bardziej niż pewny. Chciałem umieścić na tej liście jeszcze Suri Polomare, ale pojawiła się jako postać tła w szóstym sezonie, co wykreśliło ją z listy.

   Usuń
 2. Też chciałbym powrotu Iron Willa, ale z drugiej strony, jeśli postacie mają wracać tylko po to, żeby zniszczyć swoją legendę, to lepiej, żeby nie wracali.

  Jeszcze Maud Pie mogłaby się pojawić. Mimo że pojawiała się kilka razy, to za każdym razem była równie fajną postacią.

  OdpowiedzUsuń
 3. Można by jeszcze wspomnieć o małej bizonicy Wielkie Serce (Little Strongheart). Ponoć na tweeterze było, że miała się pojawić w odcinku Mecz Koszballa, ale oszukali nas, nie pojawiła się.

  OdpowiedzUsuń
 4. Psy na Diamenty są przeokropnie niedoceniani. Poproszę więcej tych uroczych matołów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Twórcy zapomnieli o kucoperzach. Ta rasa pojawiła się w serialu tylko dwa razy (jako straż Luny/Nightmare Moon w odcinkach "Luna odmieniona" i "Znaczki raz jeszcze"). Nic na ich temat nie wiemy, więc fajnie byłoby, gdyby został poruszony ich wątek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tyle wspaniałych pomysłów...

  Ja bym chciał, żeby w którymś odcinku jako główna bohaterka pojawiła się Celestia :v
  A co do zapomnianych kucyków, to chętnie zobaczyłbym znowu tego sprzedawcę bestii z odcinka Trade Ya. Tego podobnego do Kratosa. I sprzedawczynię Teddie Safari.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mi brakuje tego sprzedawcy na wózku z odcinka Trade Ya.

  OdpowiedzUsuń

Tylko pamiętajcie drogie kuce... Miłość, tolerancja i żadnych wojen!